Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

19 éves korom óta gondozom a nagymamám aki már akkor is 85 éves volt, jelenleg 95 éves.

Ez a 10 év alatt lemondtam mindenről: élmények, utazás, baráti kapcsolatok, bulizás, diákévek.

Közben elvégeztem egy egyetemi képzést nagyon nehezen, 100 kilométeres ingázás mellett úgy hogy közben a nagymamámmal és a háztartással is foglalkoztam.

Az első időkben a szüleim szinte semmit nem segítettek, arra hivatkozva hogy nekik nincs pénzük segíteni és takarodjak dolgozni de közben lássam el a nagymamát. Nehogy jöjjön majd valami asszony aki ellátja és elviszi az örökségüket. Örüljek hogy nem a plázában ácsorgok havi 80 ezer forintért.

Közben egyre rosszabbul lett a nagymama: demenciás, több éve a lakást se tudja elhagyni. Mindent én csináltam körülötte, a saját életemet háttérbe szorítva.

Pár hónapja eljött az apám és ki akar rakni a lakásból. Igényt tart a lakására, a nyugdíjára, a pénzére. Szedjem a cuccom és menjek el. Közben az évek alatt felvett havi 100 ezer forintot apám a nagymamám után aminek egy részét pár év után odaadták, mint zsebpénz. Ezt a pénzt ma is megkapja. Kiegészítve avval, hogy örüljek ennek a pénznek és mit akarok többet.

Nem tudom mit tehetek, tudom hogy el kell mennem. De sajnálom hogy 10 évem elment, úgy hogy a saját apám használt ki.

10 évemet áldoztam


2019. okt. 28. 21:05
 1/7 Savlekotő ***** válasza:
100%
Mama lassan meghal naná h a keselyük kőrözni kezdtek.. Menekülj messzire ezektől,mamát és téged is sajnállak. :(
2019. okt. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

10 évig dolgoztam mellette, tényleg annyi pénzem volt hogy megéljek és ami maradt abból még adtam nekik is vissza és ha lenne több pénzem azt is visszaadnám amit eddig adtak nekem.

Igazából nincs hova mennem ez a gondom és nincs pénzem amiből megtudnék élni hónapokig, nincs munkám, nincs önéletrajzom. Egy egyetemi diplomám van és néhány nyelven beszélek (külföldön élünk). Nem kell nekem a lakása, igazából nem kell semmi. De az hogy kirak, mint egy eldobható poharat most hogy már nem tart igényt rám nagyon szomorú.

2019. okt. 28. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elmenned. Ha tudod orvosok segítségével, vagy szomszédok mint tanúk segítségével bizonyítani, hogy te voltál a gondozója a mamádnak, akkor mehetsz a bíróságra is. Sőt ha mamád magatehetelen, akkor kérd a gyámságot felette. Bezsélj az orvosával, hogy hivatalosan a gyámja akarsz lenni, mert te gondoskodsz 10 éve, és a szüleid kiakarnak dobni, mamát meg elhanyagolják, te meg nem akarod ezt. Segíteni fognak. A helyedben felkeresnék egy ügyvédet. Ha nincs rá pénzed akkor a lakóhelyeden található önkormányzatnál heti egyszer mindig van ingyene jogitanács. Kérj segítséget.
2019. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy hagyd magad. Helyre kell rakni az olyat aki megérdemli. Intézd el minnél hamarabb, nehogy kisemmizzenek, és állj a sarkadra, mond meg neki, hogy ugye nem képzeli, hogy te 10 évedet feláldoztad, és majd kidobnak? Ha meg lehet oldani jogilag, akkor ne tétovázz.
2019. okt. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na természetesen,a nagyinak már nincs sok hátra,most meg kellene az örökség.Csak azt nem értem,milyen szűlő az ilyen?Ne hagyd magad,biztosan van valami megoldás,hogy ne kelljen elmenjél.
2019. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:

"Ez a 10 év alatt lemondtam mindenről: élmények, utazás, baráti kapcsolatok, bulizás, diákévek."


Mindezt úgy, hogy nincs köztetek írásos szerződés, pl eltartási? Miért tettél ilyet?

2019. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs semmien papírom, soha nem is akartak csinálni. Igen mindenről le kellett mondanom, mert egyedül voltam vele és nem hagyhattam éjszakára magára mert fél egyedül.


Nem volt sok választásom, a szüleimhez nem tudtam menni mert ők tiltották meg hogy egyedül hagyjam és nem lett volna senki aki felügyeli a nagymamát.

Pénz nélkül pedig nem volt sok esélyem új életet kezdeni. A sarokba kerültem lehetőség nélkül. Mindig csak azt hallom hogy nem dolgoztam, milyen jó nekem. Miközben egy demenciás idős embert kellett el látnom aki meg is ütött többször.

2019. okt. 29. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!