Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
19 éves középiskolás lányom barátja rendszeresen nálunk alszik. Persze amikor lehet napközben is sokszor itt van.Ez az első kapcsolata,de mivel már nagykorú nem szóltam bele. A fiújával semmi bajom,értelmes és kedves velem és a lányommal is. A problémám hogy amikor itt van a lányom ugye neki is készít vacsorát, olykor reggelit, illetve ritkán ebéd. Én ezt meg is érteném és adnék is szívesen csakhogy nem telik rá. Egyedül nevelem plusz egy hitel, és hát az étel sokba kerül. Szóba hoztam a lányomnak hogy a fiú miért eszik nálunk, erre végtelenül megharagudott rám, azt mondta elköltözik mert velem nem lehet együtt élni. Igazán én sem tudom igazam volt-e, van-e megoldás egy ilyen helyzetre?
2017. dec. 29. 18:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%

Igazad volt, talán a hangsúly volt rossz, és a lányod félreértett.

Szerintem inkább meg kellene kérned, hogy a fiú szálljon be a kajaköltségbe (ahelyett, hogy "ne egyen itt"). Egy 19 éves embernek meg kell értenie, hogy mi az, hogy nem telik arra, hogy mást is ellássatok.

2017. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%
Lehet hogy félre értette. Úgy mondtad neki hogy nem bírod finanszírozni vagy úgy hogy nem vagy hajlandó etetni?
2017. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
10%
19 évesen elkoltozhet,jogilag nagy koru nem zárhatod be,inkább orulj h házias,valoszinu érzi h a párját nem látod szivesen,nem kedveled,lehet féltékenység is van h neki 19 évesen van vkije...
2017. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan elköltözhet.
2017. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

3as te miről beszélsz?Milyen féltékenység? Ne legyél már ilyen sötét bunkó.

Csöpög belőled a rosszindulat.


Anyuka teljesen jogos volt, hogy szóvá tetted.

Ez sok helyen probléma, hogy az ember szívesen látná a másikat, de ha egyszer nem telik ennyi emberre akkor ezt fel kell fogni. Különben ennyi idősen már nekik is feltűnhetett volna, és alapból nem illik minden áldott nap másnál enni, még akkor sem ha tehetős a család.

A lányod elég gyerekesen reagálta ezt le. Hagyjad, hadd költözzön, majd akkor meglátja mennyibe kerül a havi meleg étel 2 emberre, és rá fog jönni miről beszéltél.

2017. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
60%

Igazad volt.

Én hagynám elköltözni, rájönne hamar, milyen jó dolga van most veled.

2017. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Valószinü hogy nem megfelelően mondtam én sem, nem higgadtan. Arra mentem haza munkaból hogy jóval több fogyott az ebédből mint szokott és szóvá tettem. Mire összeveszünk. Mondtam egyébként semmi bajom a fiuval, sőt meg is szerettem már azt érzem. Egyszerüen pénzbe kerül az étel, szerintem a lányom ezért irigynek és szívtelennek gondol. Nem tudom mit tegyek, ő szerelmes, nem hinném hogy megérti ezt.
2017. dec. 29. 19:11
 8/37 anonim ***** válasza:
10%
Miért lennék sotét bunko, Anyám is frusztrált volt 18 éves első kapcsolatamot szetcseszte mondván ha ő egyedül van akkor én is legyek egyedül,nem járja h nekem jo. Én is eljottem,jol tettem.
2017. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
98%
Ülj le vele higgadtan és magyarázd el hogy mi a helyzet. 19 évesen már elég nagy ahhoz hogy megértse hogy nincs pénz.
2017. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
64%
A magoldás nagyon egyszerű és furcssa hogy te nem jöttél rá - kényszerítsd a lányodat hogy ő fizesse azoknak az élelmiszereknek az árát amikből a Te lányod a barátjának nálatok ételt főz. Igazságos. Meg fogja érteni. Menjen el diákmunkázni.
2017. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!