Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kidobhatnak otthonról 18 éves...

Kidobhatnak otthonról 18 éves korom után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elmúltam 18, de egyetemen tanulok, nappali állami képzésen.

Elhangozz egy veszekedés során az, hogy akkor menjek máshová lakni, haza többet nem mehetek.

Megteheti velem ezt a családom, hogy kidob otthonról?


2019. okt. 29. 13:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%

"kérte a "gyerek" (Kérdező), hogy világra hozzák????"


És ha nem kérte, akkor bármit megengedhet magának a szüleivel szemben? A gyereknek csak jogai vannak, a szülőnek meg csak kötelezettsége? Kérdező nyilván olyan hangnemben beszélt velük, aminek ez lett a következménye, nem hiszem, hogy minden előzmény nélkül történt a dolog.

2019. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

Gondolom egy nagyon ontudatos egyetemista vagy, aki most nyilt ki a "felnottek vilagara" (alkohol, konnyu drog, bulik, csajozas, alias diakeelet szepsegei meg persze azert tanulas is) es ezzel parhuzamosan otthon is bicskanyitogato stilusban kezdesz kommunikalni a felmenoiddel? Vagy tevedek?

Szoval ne vedd az elozo feltetelezesemet bantasnak, de ezen en is atestem 20 eve.

Es veszekedes soran barmi elhangozhat...azt gondold vegig, hogy az a veszekedes miert is volt pontosan es neked vagy nekik volt igazuk a lenyeget tekintve (nem a vegkifejletre, hogy na akkor fiam takarodj mashol is lakhatszra gondolok, azt torold belole). Ha valami olyan nagyon elvi dolog, amit nem birsz elviselni peldaul dicsekedtel, hogy egyszerre hany shotot tudsz lehuzni es reszegen zh-t irni es emiatt veszekedtek veled es szerinted ebbol nem engedhetsz, akkor persze hogy elobb utobb besokkallnak es mondogatni fogjak koltozz el...hihi.


De a lenyeg: ha egyetemista vagy nojj fel a feladathoz. Ha otthon laksz intezz magadnak valahogy kollegiumot es akkor ritkan mesz haza tudsz kedves lenni. Vagy legyel kedves es tisztelettudo, de idod java reszet toltsd az egyetemen es tanulj ott (ha pl otthon szekalnak es folyton mast akarnak veled csinaltatni), ha bulizo akkor ne menj reszegen haza, hanem aludj valamelyik koleszos vagy albis evfolyamtarsadnal, haverodnal. Otthon mivel gondolom nem kernek toled se szoba berleti dijat se rezsi befizetest valamennyi hazimunkat legalabb hetvegente csinalj meg magadtol...(ne kelljen konyorogniuk). Ha sok a csaladi esemeny, akkor szepen elore jelezd neked sok a tanulnivalod, onkentes munkad a tanszeken es havi egy ferjen bele a tobbire szepen mondj nemet.

Ha nappalis vagy vallalj diakmelot es hetvegi lehetoseget vagy ejszakai melot vallalj be, annyit amennyi nem megy a tanulas rovasara. Ezzel ha olyanok a szuleid menozhetsz is es lesz legalabb penzed felreteve (ha tenyleg kidobnanak).


Amugy kidobhatnak. De ha megse teszik ennyire nyiltan (ahhoz valami nagyon sz.m.t beszolas kell toled es elviselhetetlen viselkedes), akkor is el tudnak lehetetleniteni, es vegul magadtol fogsz elmenni toluk.


Az alberlet draga az etel draga vadidegennekkel osszekoltozni ha peches vagy az sokkal rosszabb mint a szuloket otthon elviselni egyetem mellett dolgozni nagyon kemeny es faraszto.

Javasolhatom, hogy inkabb tegyel lakatot a szadra es egy darabig bird ki otthon.

2019. okt. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
"Kérdező nyilván olyan hangnemben beszélt velük, aminek ez lett a következménye," - vagy a t. szülők beszéltek olyan hangnemben a Kérdezővel, nem? Erre is látok esélyt...
2019. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon sok választ.

Lány vagyok, dolgozom heti 20 órában egyetem mellett, ösztöndíjas vagyok, nem iszom alkoholt, nem drogozom.


A párommal nem jön ki a családom, és ezen olyan szintű egyet nem értés van, hogy nem bírom már. És idáig fajult a kérdés.

Igaza van a családomnak is, de nekem is, hogy vele vagyok, és ez az én dolgom kell, hogy legyen.


Köszönöm a válaszokat, igyekszem akkor csitítani a sok konfliktust.

2019. okt. 30. 10:18
 15/18 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul emlékszem, de nem úgy van, hogy amíg valaki nappali tagozaton tanul, addig nem rakhatják ki? Csak ha már végzett vagy félbehagyta?
2019. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15, nincs ilyen jogszabályi előírás
2019. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
És mi a bajuk a pároddal?
2019. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

11-es!


Ki írt bármit is az általad felsorolt dolgok közül?

2019. nov. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!