Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy bocsájtsak meg neki/felej...

Hogy bocsájtsak meg neki/felejtsem el?

Figyelt kérdés

Egyik szülőmtől egész életemben azt hallgattam, hogy milyen kudarc, szégyen, csalódottság neki az, hogy milyen lettem, mert ő másképp képzelte el, hogy én milyen leszek.

Alapjában véve szeretett, de sokszor olyan beszólásai voltak, hogy rendesen megalázó volt.

Szégyellte, hogy nem vittem annyira mint a barátainak a gyerekei, ezért kitalált történeteket mondott rólam ha kerdeztek felőlem. (Pl most megyek egyetemre ilyen olyan szakra stb) pedig sosem akartam érettségi után felsőoktatásban részt venni, szakmát tanultam és dolgozni mentem.

Nem lettem sem drogos sem gazember stb.

Meg is napi szinten kaptam a kritikákat külsőmre és belsőmre is egyaránt. (Pl úgy áll a hajad mikor felkelsz mint egy utolsó alkoholistának, melletted soha nem fog megmaradni senki ilyen belsővel.)

Gyerekként és kamaszkent sem voltam rossz vagy lázadó gyerek.

Idő közben ez a szülő elhunyt (évekkel ezelőtt), de a mai napig nem érzem hiányát. Sőt nem, hogy szeretettel, de Csak haraggal tudok rá vissza emlékezni. Mint ha megrekedtem volna a régi sérelmeknél. Nem akarok egész életemben ezen lovagolni, de nincs nap az évek elteltével, hogy ne jutna eszembe.

Másrészt nem akarok egy olyan ember iránt ilyen negatív érzelmeket táplálni, (pláne, hogy meghalt) aki tisztességesen felnevelt.

Így, hogy közeleg a halottak napja csak ez jár a fejemben.

Van itt köztetek aki hasonló helyzetben van/volt? Hogy sikerült ezen túllépni?

Válaszokat előre is köszönöm, helyesírás miatt bocsi.



2019. okt. 29. 16:52
1 2
 11/12 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező: "Nem akarok megfelelő neki" Ne is! Magadnak felelj meg!

#9: "Egészen hozzá lehet szoktatni magunkat, hogy azt a reakciót várjuk ezektől az elhunyt családtagoktól, amit mi remélünk" vagyis hazudni kellene? Ez is leragadás, mert még mindig a csesztetős (halott)nak kell megfelelni, csak tudva, hogy amit tettél arra nem azt reagálná, amit elképzelsz.

Mindkettő: El kell fogadni, hogy:

1. ő meghalt,

2. akkor sem lehetett megfelelni neki, most sem, de most már nem is kell, és haszna sincs, ha megpróbálod

3. a te elképzeléseid számítanak, nem az övé.


Barátom apósáék élnek, de a feleség a gyerekkorukban sosem felelt meg nekik, mert ugyan szép és okos volt, de a huga még szebb és még okosabb lett. A feleség kepesztett, de nem kapta meg a várt elismerést. Az eredmény? Minden szar, nem elég jó.

2021. márc. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Utolsó egyet értek
2021. márc. 9. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!