Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnék kölcsön kérni pár...

Hogy tudnék kölcsön kérni pár napra pénzt?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy elromlott a telefonom és újat szeretnék venni. kb 50.000 forint értékig szeretnék venni telefont, azonban jelenleg nincsen semennyi pénzem, viszont a fizetésem a jövő héten jön, de viszont most lenne időm megvenni a telefont mert pár napig nem kell dolgoznom. A szüleimtől szeretnék kérni, csak kicsit szégyenlem meg félek a reakciótól, ezért felhozni se nagyon merem. Szerintetek ilyen esetben érthető ha kérnék kölcsön, vagy inkább várjam meg amíg megjön a fizetésem? 18/F

2019. nov. 3. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél telefont a jövő héten... :)
2019. nov. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Szülő függő, és a szülő rólad alkotott képéről. Ha tudják hogy megbízható vagy és rendes dolgos ember, akkor szerintem adni fognak pénzt, bár függ attól is hogy milyen az anyagi helyzetük/helyzetetek. Szerintem tegyél egy próbát, max. azt mondják hogy nem.
2019. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy milyen a helyzeted a szüleiddel, de alapból az becsülendő, hogy a saját pénzedből veszed, nem várod el, hogy egy telefont ők fizessenek. Szerintem nyugodtan kérj kölcsön tőlük, 18 éves vagy még csak, ez természetes.
2019. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Valamennyi csak van, vegyél egy használt butát szinte utánad dobják, ideiglenesen megtesz.
2019. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Normális családban nem kérdés 50 ezer forint.


Viszont 1 hetet simán ki lehet bírni bármikor, azért egy telefon vásárláshoz nem kell 3 nap szabadság, munka után beugrasz akárhova és megveszed.

2019. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

"viszont most lenne időm megvenni a telefont mert pár napig nem kell dolgoznom"


Ha napokig ráérsz, akkor miért nem mész el ezalatt pénzt keresni,

akkor nem kellene kölcsönért kunyerbálni.

2019. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes megkérdezni a szolgáltatót, hátha ingyen is adnak egyet, ha pl.lejárt a szerződésed már, vagy pl havidíjasra váltasz, és ha nem vagy egy bizonyos típusba belehabarodva.
2019. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%
Sok csóró proli megint lepontoz :D
2019. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nem költekezős-átverős ember vagy, a szüleid helyében az első szóra adnék.


(Pont azért, mert tökéletesen meg tudom érteni, milyen az, amikor ezen a héten ráér az ember, de utána nem, és mindenképpen most akarja lerendezni.)

2019. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!