Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire gáz ez, hogy el e...

Mennyire gáz ez, hogy el e fogadjam a kölcsönt, vagy se?

Figyelt kérdés
Számítógépet fejlesztek, amihez nincs meg minden alkatrész, és csak egy hónap múlva lenne meg rá a pénz, a fizetés akkor jön meg. Édesapám fel ajánlotta, hogy addig ad kölcsönt, amíg nem kapok fizetést, és ezután vissza adom neki. Azt szeretném kérdezni, hogy ezt mennyire lenne gáz el fogadni? Mert én becsületesen vissza fizetném, nem erről van szó, hanem mennyire erkölcsös szülőnek tartozni? Én engem valahogy nem hagyna nyugodni a gondolat, hogy nem az én pénzemből van az az alkatrész, de nyilván ez csak egy hónapig lenne így, másik oldalt viszont csábító, hogy előbb meg lehetne a gépem működő állapotban.

2018. júl. 12. 00:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gaz.
2018. júl. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Apád támogat. Örülj neki, és fogadd el. Szerintem jófej apád van. És szerintem sem lenne gáz; fogadd el nyugodtan. Ha apádnak nem kell szorosabbra húznia a nadrágszíjat; tehát nem fog lefogyni, éhezni, tehát tudja nélkülözni tök kényelmesen azt a pénzt, akkor fogadd el.
2018. júl. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
*Tehtá nekem úgy tűnik, hogy nem jelent neki gondot, és jó szívvel adja; szeretetből, igazi őszinte szeretetből, és ilyen egy jó apa, amilyen mértékig tudja, addig támogatja a gyerekét; persze ha valami butaságot akar csinálni, akkor nem kell, de ez most nem butaság, hanem egy alkatrész.
2018. júl. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért ne lenne erkölcsös szülőnek tartozni, nekem pont, hogy senki mástól nem lenne pofám kérni, csak tőlük. Mert, ha már a szüleidtől sem, akkor mégis kitől?

Elég furcsa kapcsolatotok lehet, ha ez már egyáltalán kérdés...

A helyedben természetesen elfogadnám, bár a szüleimet ismerve nem hiszem, hogy engednék, hogy visszafizessem a pénzt, de akkor meg próbálnék én is valahogy hasznukra lenni.

Szerintem szülő-gyerek kapcsolatban alap, hogy segítsük a másikat, ha látjuk, hogy szüksége van rá, és tudunk segíteni.

2018. júl. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Segítjük* (tudom, így is érthető, de nem hagy nyugodni)
2018. júl. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy vagyunk itthon, hogy inkább családon belül tartozzunk mint bankoknak ill. idegeneknek. Elfogadnám a pénzt de amúgy nem szeretek tartozni.
2018. júl. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért tartod 'gáz'-nak?

Idegennek inkább tartoznál, aki bármikor képedbe vághatná: "ha én akkor nem segítek..."

2018. júl. 12. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne gáz, főleg, hogy ő ajánlja fel, nem neked kell kisírni a segítséget?

Akkor lenne piszokság ilyen jóindulattal, segíteniakarással visszaélni, ha nem tudná apád, hogy pl. azért szorultál meg anyagilag, mert drogra, piára, egyéb esztelenségre kell a zsé.


Nyugodtam fogadd el, és szépen visszafizeted !


Utóbbi dilemmádat fogd föl úgy, hogy neki is jó érzés lesz az, ha tudja, ő is hozzájárult ahhoz, hogy egy hónapig, a fizuig nem leszel tétlenségre kárhoztatva, vagy gép nélkül.

Ha tudod, hogy maradéktalanul visszafizeted, amint módod van rá, fogadd csak el, ne érezze magát kirekesztve, félretolva, hadd vegyen részt az örömödben. Jelen esetben az "erkölcs" nem tényező. Apád biztosan nem olyan hátsó szándékkal "segítene", hogy másnaptól fizuig a pénzre való hivatkozással üldözzön, keserítse az életed. Az a fontos, hogy amint tudod, amikorra ígéred, pontosan vissza is add.

(Ja! És hogy nagyon szépen megköszönd!)

2018. júl. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Mindegy mit csinálsz de tanulj meg mielőbb helyesen írni.
2018. júl. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Az emberek annyira túlmisztifikálják a kölcsönadás dolgot. Persze nem azt mondom, meg kell nézni kinek adunk, mikor adunk, de az sem normális, hogy ilyen szintű gátlásosságot nevelnek az emberbe. Holott az egész jól is tud működni, ha a felek segítik, támogatják egymást.


De igazából 1 hónap nem sok, annyit ki lehet bírni és akkor téma megoldva.

2018. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!