Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti meg tudnatok bocsajtani...

Ti meg tudnatok bocsajtani apukatoknak ha 30 evig egyaltalan nem törődött volna veletek?

Figyelt kérdés
Ésszerű magyarazata nincs hogy miert nem foglalkozott velem, csak azzal ervel hogy messzire költözött a munkaja miatt (Luxemburgba) anyukammal nagyon osszevesztek anno es ezt latta jonak. Gyerektartast se fizetett soha. 34N

2019. nov. 7. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Megbocsájtani lehet, de elfelejteni nem.

Amúgy meg mindegy, hogy döntesz, ez a kapcsolat már sosem lesz olyan, mint amilyen lehetett volna.


Kábé olyan lesz, mintha a szomszéd bácsihoz mennél át beszélgetni. Vagy még olyan se. Nincs közös múltotok, közös élményeitek. Idegennek fogod érezni. Tapasztalat.


(esetemben csak 2-szer 5 év maradt ki, és ez meg is látszik sajnos, sosem lesz olyan igazi apa-gyerek kapcsolatunk már)

2019. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Hát én nem foglalkoznék vele, már ennyi idősen... Szépen otthagyta anyukádat és téged.
2019. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Engem akkor hagyott el, mikor megtudta, hogy anyám terhes, aztán utána 10 évesen láttam először és utoljára is. Rám se hederített. Én már megbocsájtottam neki, de csak magam miatt, mert szerintem kár ilyen ember miatt szomorkodnom.
2019. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Én sem foglalkoznék már vele. Amúgy meg miért kérdés ez? Megkeresett, mert rájött. hogy öreg, és nincs aki ápolja?


Amúgy meg mindegy is miért, ha előkerült, én azzal kezdeném, hogy először is fizesse ki anyukámnak az elmaradt gyerektartást, és majd utána -esetleg- beszélhetünk.


(Ha felnőttem apa nélkül, felnőtt koromra megszoktam ezt, és már nincs szükségem apára. De ez én vagyok :-))

2019. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem foglalkoznék vele. Amikor a legeslegfontosabb lett volna a segítség, akkor cserbenhagyni valakit aztán "pár évtized múlva felbukkanni" hát...
2019. nov. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A megbocsájtás azt jelenti, hogy valamilyen érzelmi (vagy más) kárt, konfliktust okozott és emiatt valami folytonos megbántottság-érzés volt. Én ezt értelmetlennek tartom abban az értelemben, hogy egy normális anya egy 4 éves gyerekben nem tartja fenn a megbántottság érzését, hanem nem is beszél róla, új partnerrel folytatja az életét, aki apaként viselkedik a gyerekkel és a gyerek nem látja kárát a vér szerinti apja hiányának. Akkor 30 év után értelmetlenné válik a megbocsájtás szó alkalmazása. A leírtak szerint azonban mintha nem ez lett volna a helyzet.
2019. nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem haragudnék, nem mérgezném magam ezzel, de nem engedném be az életembe, egy idegen embernek tartanám és nem tartanám a kapcsolatot semmilyen formában.
2019. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem lenne mit. Mármint nyilván nem lenne rossz, ha rájönne, hogy minimum csúnya dolog másokat késsel fenyegetni, de én ezt feldolgoztam nélküle, pszichológussal. Nekem nem volt szükségem rá ahhoz, hogy ezt rendbe tegyem magamban. Ha neki kell a bocsánatom, sajnálom, azt elhasználtam magamra.


Régen úgy voltam vele, hogy leüvölteném a fejét, ma már csak bosszantana, mint egy telemarketinges.

2019. nov. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem "apuka" az ilyen, csak egy felőletlen pasi, akinek gyereke van. Óvodás korod óta feléd sem szagolt, gyakorlatilag semmi közötök egymáshoz, szerintem nincs értelme erőltetni.
2019. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Semmiért sem. Neki sem, másnak sem. Én soha nem tudok és nem is akarok megbocsátani, nekem sem bocsátott soha senki, semmiért. A legkisebb hiábimat is évekig felemlegették és hozzáfűzték a többihez: "még ezt se tudod ...."


A megbocsátás Isten dolga, nem az enyém. Aki egyszer gonosszá lett a szememben az az is marad örökre. Mint a mesebeli lányon, úgy rajta ragad a sár: örökre.


Semmit nem tesz jóvá, csak önáltatás az egész és fölösleges időhúzás.

2019. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!