Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez már alkoholizmus aki számít?

Ez már alkoholizmus aki számít?

Figyelt kérdés
Anyukám sajnos elég labilis idegileg. Nehéz élete volt, ezt inkább nem részletezném... Hosszú lenne nagyon. Mi den nap megiszik este négy doboz sort, majd rádob 1-2 xanaxot. Ugye nem csak én látom ezt problémának? Nyugdíjas egyébként és emellett erős dohányos is.
2019. nov. 9. 10:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírt a telefonom. Szóval a kérdés: ez már alkoholizmusnak számít?
2019. nov. 9. 10:21
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Négy doboz sör, 1-2 Xanax-al (az egyik legerősebb nyugtató) már súlyos függőségnek számít!


De ennél is nagyobb baj, hogy ismerősöm is szedett Xanax-ot, meglehetősen hosszú ideig és elkezdtek lebénulni a végtagjai (végül abbahagyta).Próbáld meg ezt elmondani anyukádnak, hátha abbahagyja a szedést.


Igazából pszichoterápiát javasollnék neki, de abba nyilván nem megy bele.

2019. nov. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Igen, súlyos alkoholista. 7/365-ben 5%-kal ez 35 liter tiszta szesz egy évben, ami a magyar átlag 3-szorosa.

Nem a mennyiség a mérce, hanem ha nem tudja megállni olyankor, amikor szokta. Ezt gyógyszerrel keverni nagyon nagy függés.

Próbáld meg a pszichoterápia felé terelni. Ha nem jön le a szerekről, akkor csúnya leépülés lesz a vége.

2019. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez mar nem csak sulyos alkoholizmus, hanem mellette sulyos gyogyszerfuggoseg is.
2019. nov. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
A sörröl amúgy baromi nehéz leszokni.en ezeket az ízesítetteket ittam tavaly nyaron.most nyaron mar annyira nem vettem.de ittatja magàt.
2019. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Inkább a gyógyszerfüggőség a gond itt.
2019. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem tudok rajta segíteni. Kiutat sem látok az egészből. Egész életében elnyomásban élt. Először az anyja, majd a férje mellett. Túl gyenge, hogy szembenezzen ezekkel a dolgokkal.
2019. nov. 9. 12:10
 8/16 A kérdező kommentje:
És még csak 65 éves. Nem tudom mi lesz így vele...azt látom, hogy idézete egyre rosszabb állapotban van.
2019. nov. 9. 12:11
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos beutalhatja pszichoterápiára. Más nem fog rajta segíteni. Minden más csak ideiglenes, átmneneti megoldás.
2019. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor most a jó cél érdekében te "nyomd el" és határozottan érvényesítsd az akaratodat, hogy menjetek el orvoshoz.

A háziorvossal beszélj előtte és ő majd mondja a továbbiakat, beutaló stb.


Az alkohol idegnyugtatóval, antidepresszánssal már nem csak alkoholizmus, hanem NARKÓZÁS és ez a nagyobbik gond.

Hosszútávon borítékolható, hogy elborul az elméje, vese és májkárosodása lesz, ha nem viszi el előtte egy szívroham, vagy sztrók.

2019. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!