Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez már alkoholizmus aki számít?

Ez már alkoholizmus aki számít?

Figyelt kérdés
Anyukám sajnos elég labilis idegileg. Nehéz élete volt, ezt inkább nem részletezném... Hosszú lenne nagyon. Mi den nap megiszik este négy doboz sort, majd rádob 1-2 xanaxot. Ugye nem csak én látom ezt problémának? Nyugdíjas egyébként és emellett erős dohányos is.
2019. nov. 9. 10:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A háziorvos írja fel neki nyakló nélkül a xanaxot. Szóval Ő Nem hiszem, hogy túl együttműködő lenne...Ha anyám nem akar velem jönni orvoshoz, akkor erőszakkal hogy vihetném??? Ő nem ismeri el, hogy Ő bármilyen függő lenne vagy, hogy drogos. Én ezt is többször mondtam neki. Egyébként nappal nem iszik sosem. Házimunkát elvégzi, nyáron bíbelődik a veteményessel, mindenféle befőttet , savanyút elrak. Szerintem ennek okán gondolja, hogy Ő dolgozik, nem probléma, ha este legurít pár sört meg rá egy xanaxot...
2019. nov. 9. 13:40
 12/16 anonim ***** válasza:
36%
Az összes alkoholista talál mentséget az alkoholizmusára. A Te anyád se más. Különben a 4 sör, meg a 2 xanax az nem sok. Ezt én is meginnám, ha innák, és semmi bajom sem lenne. Az igazság az, hogy nekem meg a gyerekkorom volt nehéz. Kötelező volt templomba járni, és a Vidám Parkba is mindössze 2x jutottam el. Persze, hogy ittam volna.
2019. nov. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem sok, nem sok... De az akkor is 2 liter per nap. Mellette sokat dohányzik és 50 kiló.
2019. nov. 9. 14:42
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, akarata ellenére nem lehet segíteni senkinek!

Próbálj meg az érzelmeire hatni, hogy milyen borzalmas lenne neked nélküle és hasonlók.

Vagy mondd neki azt, hogy te nem tudod végignézni, ahogy sírba viszi magát és ha így folytatja, akkor te megszakítod vele a kapcsolatot. Ezt persze nem kell komolyan gondolnod, de neki ezt nem kell tudnia.

Ha egyik verzió sem jön be, akkor nincs mit tenni, mindnyájan meghalunk valamikor, ő a saját jószántából ássa a sírját!

2019. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mindennap 4 sör az már alkoholizmus.Ha nyugtatóra iszik,előbb-utóbb tönkre megy a szíve és megbolondul.
2019. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít -e, de nem nyugtatóra iszik. Megissza a sört és lefekvéshez veszi be a xanaxot.
2019. nov. 10. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!