Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem csinálhatok kettesbe...

Miért nem csinálhatok kettesben programot az anyámmal? Miért KELL mindenhova jönnie?

Figyelt kérdés

Mindig voltak "csajos napok", hétvégék, utazások. Volt, hogy csak ketten voltunk, vagy jött a nagynéném az unokatesómmal, vagy anya barátnői az ő lányaikkal, de mindig voltak ilyen kis mini utazások, programok. Volt, hogy csak egy vásárlás, mozi, vacsi, szóval ilyen félnapos program, de volt, hogy többnapos utazás, kirándulás. Nem hetente, hanem kb 1-2 havonta valami. Viszont mióta új párja van, azóta semmi. Merthogy jaj hát tudom, hogy ő is akarna jönni, meg nem hagyhatja itthon, meg "tudom hogy milyen". Ja, tudom. Bárhová megyünk, csak elégedetlen, hogy minden sz_r, ez nem tetszik, az nem tetszik, fázik/melege van, ő éhes, fáradt. Múltkor voltunk barátokkal kirándulni, de már ők is megjegyezték, hogy a 4 éves ikreik kevesebbet hisztiznek, mint anya barátja.


És nem az van, hogy biztos sokáig volt egyedül anya, aztán elkényeztetett. Mert nem, amíg együtt volt apával, vagy a nevelőapámmal, addig is voltak ezek, és sosem kellett engedélyt kérnünk rá, vagy kamuzni, hogy hová megyünk. Pl. minden évben elmentünk Ausztriába adventi vásározni, most is gondoltam, hogy majd megyünk, dehát persze nem, mert anya barátja nem szeret napokig egyedül lenni. De jönni meg nem akar, mert kocsival az mennyi idő, és amúgyis sok ott az ember.


2019. nov. 10. 18:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Anyukád akar veled menni?
2019. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igen.
2019. nov. 10. 21:34
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Akkor fogja magát s menjen.

A párja addig otthon marad.

Ne haragudj, de az itteni "kulturált" válaszaid alapján, meg lehet érteni a fickót is amiért nem érzi jól magát a társaságodban.

2019. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Savlekotő ***** válasza:
84%
Menne veled? Akkor fél a pasastól? Ha vkit még a gyerekkel se enged a pasi négyszemközt beszélni ott vmi nagyon nem stimmel.
2019. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szerintem semmi gond nincsen a válaszaimmal! Leírtam egy problémát, jött is rá rengeteg normális válasz. Utána az 56%-os delikvens nekiállt gyanúsítgatni, és sértegetni. Ne haragudj, de a válasza után nem fogok vele kedvesen, tiszteletteljesen társalogni. Mert igen, ez igenis sértegetés. Nem a haverja vagyok a kocsmából, ha valami problémája van magával, az életével, vagy a világgal, ne rajtam vezesse le. Szóval mindenki olyan választ kap, amit megérdemel. Ráadásul én nem a fickóval akarok menni, hanem az anyámmal. Nem kedvelem egyáltalán, senki szerint nem illenek össze, de mivel anyának most szüksége van rá, arra, hogy valaki lefoglalja a válása és a szakítása után, ezért nem akadékoskodom. Ha ő boldog, hát lelke rajta, de nekem ezért nem kell szeretnem a pasit. Ezért nem is vele akarok programot csinálni, hanem az anyámmal. Ettől persze megvan a saját életem, programjaim, barátnőim. De úgy gondolom, hogy nem főben járó bűn az, ha valaki (aki ráadásul olyan fiatal, mint én, tehát nem családos anyuka, vagy feleség) szeretne az anyukájával tölteni pár órát, esetleg napot.



Azt mondja, hogy nem akar vele veszekedni emiatt, és hogy ezért.

2019. nov. 10. 21:48
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos, ha anyukád úgy dönt, hogy nem megy, nem tudsz mit csinálni.
2019. nov. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Savlekotő ***** válasza:
83%
Beszélhetsz lettesben vele? Mert ha nem,én gyanakodnék..
2019. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Szerintem normálisan leírtam a problémát, te kezdtél el sértegetni és beszólogatni, bármiféle ok nélkül. JA, hogy szerinted aki fiatal, azzal azonnal így kell beszélni?! Ne haragudj, de ilyen mentalitással ne sok jóra számíts az életben. Most itt nevelést írsz, de a kedves kis privát üzenetedben még pofánverést emlegettél. Na itt már nem akkora a szád mások előtt? Ez a módi nálatok, hogy privátban osztasz másokat, arc nélkül? Sokra vihetted az életben, gratulálok!:)) Apád is vert, azért vagy ilyen? Csak mert a bántalmazottak szokták tovább vinni a "mintát", és náluk a megoldás rögtön a "pofánverés", tuskókám.
2019. nov. 11. 11:51
 19/19 anonim ***** válasza:
Az új pasi valószínűleg érzi, hogy nem kedveled őt, ezért nem akarja, hogy ti ketten tudjatok beszélgetni úgy, hogy ő nincs ott, nem hallja, nem tud beleszólni. Fél, hogy aláásod a kapcsolatukat. Ha megbízna anyukádban, abban, hogy eléggé szereti őt ahhoz, hogy a veled való beszélgetés nem befolyásolná az iránta tanúsított érzelmeit, akkor nem problémázna. Tehát rosszabb esetben egy féltékeny, a másikat kisajátító pasas, jobb esetben bizonytalan, nincs megfelelő önbizalma, ezért nem képes eléggé megbízni a partnerében. Mindkettő elég gáz szerintem, ha anyukád egy okos nő, nem fog sokáig tartani ez a kapcsolat (ha csinál veled külön programokat, ha nem).
2019. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!