Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert szereti jobban a szülő...

Miert szereti jobban a szülő az unokáját, mint a saját gyerekét?

Figyelt kérdés
Anyám unokája 6 éves. Én amikor ennyi idős voltam soha semmit nem kaptam anyátol, max a legolcsobb túrórudit, az unoka meg a legdragabb csokit, cukrokat. (pedig anyám pénzügyi helyzete most se rózsás) de rendszeresen vesz neki drága játékokat, cipőt, ruhákat is csak úgy, én anno max szülinapomra kaptam egy pulcsit, ő szülinapjára meg karácsonyra 20-30 ezer ft-os dolgokat kap anyutol. A gyerek szülei (bátyámék) átlagos anyagai helyzetben élnek, minden hülyeségre van pénzük. Érdekes hogy ha megkerdezem anyától, hogy nincs e valami nasi itthon mert édességre vágyom, mindig azt mondja hogy nincs, de ha 1 óra mulva megjelenik az unoka, akkor egyből előkerül gumicukor, drágábbnál drágább kind*r csokik, kekszek. Valamelyik nap anyu kint felejtett a csokit az asztalon, én elvettem belőle egy kis darabot, de anya észre vette és már ment is eldugni a szekrénybe előlem. Heti 2 alkalommal nálunk alszik a gyerek, és ilyenkor késő estig játszanak anyával, ha szólok nekik hogy halkabban mert aludni akarok, akkor anyu megsértődik, hogy én ne bántsam már a gyereket. De olyan is van elég sűrűn hogy nagyon rossz a gyerek, rácsapok a se*ére, és levagyok ba*zva hogy miért bántom ő egy gyerek. Ha bárki csúnyán néz rá, vagy valaki rászol (mert nagyon neveletlen amúgy) olyankor anyu megvan sértődve és pofakat vág

2019. nov. 11. 11:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekét el kell tartania, a gyerekét nevelnie kell, a gyerekéért az övé minden felelősség. Az unokát nem kell eltartania, nem kell nevelnie, a gyerek anyjáé, apjáé minden felelősség..


Te hány éves vagy amúgy?

2019. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
* ha az suliba van valami gond, akkor anyám egyből intézkedik, a bátyám helyett, és mondja bátyámnak, hogy hagyja csak majd ő elintézi. És tényleg egy csomó midnent ő intéz, iskolatáskát is ő vett neki
2019. nov. 11. 11:54
 3/23 A kérdező kommentje:
En 17 éves lány vagyok
2019. nov. 11. 11:55
 4/23 A kérdező kommentje:
Amugy sokszor, ha haza megyek suliból nálunk van a gyerek, és én elkedzek beszélni anyához hogy mivolt velem ma, de a gyerek közbe szól hogy ne álljanak velem szóba, utana anya tényleg nem szol hozzám a gyerek kérésére. Bezzeg azért letud ba*zni hogy miért nem mondok el neki semmit hogy mi történik velem....
2019. nov. 11. 11:59
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
A szülő dolga a nevelés, a nagyszülőké a kényeztetés. De egyébként valóban így van: a szülők minden mást megadnak Neked, szállás, étel, ruhák, stb., ezt nem kell megadnia egy unokának.
2019. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De anyám mindent megad neki. Szinte tobbet mint a szülei
2019. nov. 11. 12:07
 7/23 anonim ***** válasza:
13%
Anyád unokája a te gyereked?
2019. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy a bátyám gyereke..
2019. nov. 11. 12:12
 9/23 anonim ***** válasza:
18%
Féltékeny, írígy vagy a gyerekre.
2019. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van a kérdezőnek.


Ő is tanul, 17 éves, anyunak nincs pénz ruhára, nincs otthon nasi.

Egy óra múlva van otthon nasi ha az uncsi megérkezik.

Az uncsinak van pénz ruhára.


Figyelj,ez így nagyon nehéz, igazából nem is lehet rá mit mondani.

Gondolom te késői gyerek vagy, és az anyud besokallt.

Menj el diákmunkára, hogy legyen több pénzed, ő meg foglalkozzon az uncsival.

2019. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!