Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy apa a saját édeslányát...

Ha egy apa a saját édeslányát 17 és fél éves koráig időnként megveri, arról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem naponta, lehet, hogy nem is hetente, de időnként megüti közel nagykorúságáig.


Az anya látja, és nem lép közbe.



2019. júl. 16. 02:30
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
24%
Milyen szituban? Egy ütés? Hova?
2019. júl. 16. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
28%
Ez így kevés információ. Hol üti meg, hogyan üti meg, miért üti meg? Mert ha például szemtelenül viselkedik, visszabeszél, csúnyán beszél, és az apa megelégeli, akkor szerintem semmi furcsa nincs ebben. Olyankor mindegy, hogy 10, 14 vagy majdnem nagykorú.
2019. júl. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

mondjuk egy hármas miatt, vagy bármilyen hasonló súlyú dologért, ami nem indokolná a verést.


fejre, hátra, vállra, csupasz kézzel

2019. júl. 16. 06:01
 4/51 anonim ***** válasza:
43%
Le lehet pontozni, de ti nem tudtok a megveri es az elveri kozott kulonbseget tenni. 1-2 pofon nyilvan nem szamit veresnek. De ha pl gyomorszajba vagja az azert tulzas nem gondoljatok?
2019. júl. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
68%

Azt szólom, hogy jól nézze meg a lányát, mert lehet nem látja többet, miután felnő.

A fizikai erőszak egyáltalán nincsen rendben. Tudom, hogy a korábbi generációk is felnőttek így. De ez nem jelenti azt, hogy ugyanúgy terrorban kell tartani a mostani fiatalokat is.

Aki csak fizikai erőszakkal, félelemmel tud nevelni, az jobb lett volna kisszéket csinál gyerek helyett.

Ráadásul egy 17 evessel korrektül le tudsz ülni, meg tudjátok beszélni, csak ostoba, primitív, proli emberek intézik el veréssel.

2019. júl. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
73%
8# vagyok, természetesen az anya is hibás. Megbukott a szulosegen ő is, ha hagyja. Ugyanolyan bűnös, amiért ilyen környezetben, ilyen apával együtt élve kellett felnonie a gyereknek.
2019. júl. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
50%
Azért ha a gyerek nem tudja hol a határ, szemtelen, flegma a szüleivel szemben, egy pofonba nem fog belehalni. Vannak helyzetek mikor már nincs más megoldás. Én egy kezemen meg tudom számolni hányszor kaptam ki, de akkor valóban meg is érdemeltem.
2019. júl. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
63%
Az a véleményem h az apa egy jellemtelen gyenge ember aki másképp nem tudja érvényesíteni az akaratát. Szánalmas az is H a válaszadók egy része ezt elfogadhatónak tartja.
2019. júl. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
62%

Persze mindenki mondja, hogy ő is kapott pár pofont és mégis felnőtt. Amikor a felnőtt lakosság nagy része alkoholista, ez nem túl jó érv.

A gyermekkori bántalmazás felnőtt korra is hagyhat sebeket. Semmilyen körülmények közt nem elfogadható, egy pofon sem.

Felneveltem 2 gyereket, soha nem kaptak ki. Mégis áldott jó gyerekek voltak és csodás felnőttek lettek. Mindent meg lehet tanítani, tökéletesen lehet nevelni anélkül is, hogy fizikai erőszakot alkalmazunk. Az, hogy fél tőled, nem fogja jó gyerekké tenni.. De a kapcsolatotokra örökre kihathat.

A férjemet nagyon durván bántalmazták gyerekként. Látszólag túl lépett rajta és nem haragszik rájuk. De nagyon komoly sebeket okozott ez neki. A kapcsolatunk elején egy hirtelen mozdulattól is megijedt, pedig már évek óta nem élt a szüleivel.

Sosem lesz olyan a kapcsolat a szülőkkel, ha rendszeresen vertek. Vagy az egyik vert, a másik csak nézte..

Borzasztó, hogy ilyenek gyereket csinálnak.

2019. júl. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
22%
Jól teszi, évszázadokig így neveltünk, csak mostanában lett divat a semmire se jó "szép szó".
2019. júl. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!