Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem nézik egyesek jó...

Miért nem nézik egyesek jó szemmel, ha a gyerek kap lakást a szüleitől?

Figyelt kérdés

Számomra ez a felelősségteljes gyermekvállalás egyik alapkövetelménye: hogy ne csak addig kelljen és addig viseljem gondját, amíg kiskorú, hanem annak tudatában vállaljam be, hogy megvan a tőkém elindítani az életben adósság nélkül és anélkül, hogy földönfutó lenne vagy bárkinek ki lenne szolgáltatva. Mikor látom azokat a gyerekeket, akiket a szüleik csak 18 éves korukig "szeretnek" kinyílik a zsebemben a bicska. Égne a képem és megszakadna a szívem, ha a gyerekemnek végig kellene dolgoznia a fiatal éveit, hogy 30 éves korára legyen hol laknia, akkor is jobbára csak hitellel a nyakán. Vagy más sz*rában nyomorognia és fizetni a bérleti díjat... Esetleg csak ezért valakivel összeházasodni,mert én nem voltam képes 30-40 év munka után letenni az asztalra ennyit, főleg a férjemmel együtt, csak elherdáltam meg feléltem meg minden fontosabb volt.


Ehhez képest folyamatosan van egy rosszmájú megjegyzés ismeretségi körben, hogy az ilyen gyerekek el vannak kényeztetve, nem becsülik a pénzt, nem úgy, mintha maguk hajtották volna ki, és a többi. Szerintem ez pontosan olyan alapkövetelmény, mint az, hogy ruhát tudsz adni a gyerekedre és meg tudsz teremteni neki egy olyan otthoni környezetet, ahol nyugodtan tanulhat és szerezhet valami jó végzettséget.


Tudom, milyen mindenféle támogatás nélkül kikerülni a nagyvilágba. Végignéztem a férjem történetét az anyjával, aki a végére kiérdemelte magának azt a címet, hogy már csak a hagyatéki tárgyalást várjuk. Ha nekem nem lett volna lakásom, amit a családi házból vettünk, amiben a szüleimmel éltem gyerekként, lehet, hogy nem is mertem volna soha az életben bevállalni gyereket. Méltatlan és szánalmas, hogy egyes szülők azt tartják jónak, hogy a gyerekük ugyanúgy kínlódjon, ahogy nekik kellett, mert "dolgozz meg érte, az a tiéd" és társai... Ilyen lakásárak mellett, ebben a világban? És egyesek még úgy is csak ülnek a vagyonukon, hogy lenne módjuk adni. Minden feltételhez kötött, egy ismerősünk például úgy engedte be a saját gyerekét a házba, amit az anyjától (a gyerek nagymamájától) örökölt, hogy végig a nyakára járt és terrorizálta. A gyerek egy szöget nem verhetett be a falba, mert végig az anyja nevén maradt. Annyira nem bízott a saját fiában, hogy 1/1-es ingatlanként haszonélvezet nélkül ráirassa, pedig ha valaki, akkor az a gyerek bőven megérdemelte volna és mindig rendes volt az anyjával. A legtöbb, amit szerencsétlen elért, hogy az anyja valami 1/8-ados tulajdonrészt rá akart iratni a talán 20 milliót érő sufnis kis panelból, ami alig volt 25 négyzetméter. Na, az ilyeneknél megy fel bennem a pumpa. Meg mikor otthon a gyerek nem viselkedik jól és a szülő azt vágja a képébe, hogy "amíg az én levesem eszed, neked itt nincs szavad és ha nem tetszik, el lehet menni". Egyesek önként üldözik nélkülözésbe a saját gyereküket...


És akkor nem elég, hogy ilyen undorító emberek élnek, még azt szólják meg, aki feltételek nélkül ad és oda mer ajándékozni a gyerekének teljes mértékben egy ingatlant, miután megszerezte a diplomáját és tud rendesen pénzt keresni és elfogadja, nem a kutyája meg a kisbabája többé, hanem egy felnőtt nő, akinek igényei vannak és saját kis élete. Nem értem, egyeseknek mi ebben az elkényeztetés. Szerintem egy ilyen szülő csak megtette, amit egy szülőnek meg kell tennie, ha már világrahozott egy életet, aki hiába lesz esetleg 18,jóval tovább függ tőle anyagilag mindenképp. És egyáltalán nem élvezi ő sem és a szülő sem. Ez nem szeretet kérdése, ez inkább kötelesség.


2019. nov. 12. 12:41
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim válasza:
23%
Miért nem lehet a gyakori kérdések facebook oldalán kommentet írni? Szerintem sokan ott láttuk a kérdést...
2019. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
19%
Az élet nem igazságos, kinek mit dob az élet. A szüleim lakást kaptak a fenekük alá és örököltek 2 lakást, amiből 1 árát elherdálták. Ehhez képest 1 bőrönddel kezdtem az életem, közel 40hez kb. még min. 10 év mire tehermentes lakásom lesz, de valószínű, azt inkább a gyerekemnek adom én meg felvágom az ereim, ha lerobban az egészségem, addig meg hétköznap és majdnem minden hétvégén dolgozom.
2019. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim válasza:
24%
28 éves vagyok. Van 3 csodálatos gyerekem. A szüleim soha nem tudtak volna házat és autó tenni a s*ggem alá aminek örülök is. Mégis van saját házam saját autóm amiért én és a férjem dolgoztunk meg. Az én gyerekeim se fognak házat kapni, ahogy nem veszünk meg nekik minden sz*rt. Meg lehet nézni a mai 18-20 éves "gyerekeket" akiknek anyuci apuci mindent megad. Elkényeztetett, beképzelt ki ha én nem emberek. Sem a saját sem más tulajdonát nem tisztelik. Én tisztességes felnőttet akarok nevelni a gyerekeimből. És mi az, hogy ha nem tudok majd ingatlant adni a gyerekemnek ne szüljek? Nagyon durva kinyilatkoztatás
2019. nov. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

23: nem attól lesz egy gyerek tiszteletlen és könnyelmű az anyagiakkal, hogy meg van kímélve a kínlódástól. És azt sem mondtam, hogy mindent meg kell neki adni, a legmodernapp elektronikai "luxuscikkeket" meg bármit, amit akarnak. De otthont teremteni valakinek, hogy ne ezzel menjen el neki is 10-20 év, az már inkább kötelesség.


Ha a gyerekem nem nyomkodhatja a legjobb kütyüt, nem érdekel. Ha kap valamit, megtanulhat ugyanúgy felelni, mert tudhatja, hogy ha nem vigyáz rá, nem kap másikat. Ha nem a top iskoláha jár meg mindenféle szuper tanárhoz, az sem érdekel, ez csak a szülők kakaskodása egymással igazából. De az, hogy valaki jóformán mehet az utcára, ha nem akar felnőtt férfiként vagy nőként a szülei nyakán élni, mert igényli, hogy legyen magánélete és ne csak a szobája legyen az egyetlen kis zuga, na az bicskanyitogató. Egy szülő ideális esetben megéri, hogy a gyereke felnőtt legyen, mitöbb érett, 40-50 éves felnőtt. Nézzem végig, ahogy kínlódik, aztán majd mikor meghalok, örülhet a viskómnak meg annak, hogy nincs anyja? Jézusom... Akkor is az övé lesz, csak előtte kínlódott 40 évet, mert valaki nem ment elébe a dolgoknak...


Egy lakásról beszélünk. Egy otthonról. Egy tulajdonról, egy biztos bázisról. Egy kis fészekről, amit az ember kedvére alakítgathat, kedvére tanulhat tovább a tiszta szobákban, munka után oda érhet haza, oda viheti haza a kedvesét anélkül, hogy bárki zargatná meg alkalmazkodni kellene. Ahova vállalhat gyereket anélkül, hogy a gyereke biztonsága helyett a sajátját hajtaná és ahol jól érezheti magát akkor is, ha sosem házasodik össze és sosem lesz gyereke és társa, akire támaszkodhat (és akinek ugyanakkor kiszolgáltatott, ha tőle vár otthont). Hogy ki mivel kütyüzik meg hogy busszal vagy kocsival járkál haza, az nem érdekel. Az luxus. De minden felnőttnek joga van élni a saját életét a saját otthonában és nem albérletben hánykolódni, meg éjjelente lopakodni a szülei házában, ha nem akarja felkelteni őket és akkor is csak egy nyamvadt szobában éldegél... Ez 15-18 éves korban még természetes, 30-40 évesen abnormális.

2019. nov. 12. 15:47
 25/51 anonim ***** válasza:
69%
Azzal én is egyetértek, hogy az ember ne a semmire szüljön, de nálam ez azért nem azt jelenti, hogy csak akkor legyen gyereked, ha mindnek tudsz majd 30 milliós lakász venni...
2019. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!


Szerintem van akinek az a havi 20-40 ezer nem sok, simán félre tudja tenni, de van olyan réteg Magyarországon akik nemhogy 20 ezer forintot nem tud félrerakni, de majdnem mínuszba jön ki a hónap végére. Szóval mikor azt írod hogy ez szerinted megoldható, akkor gondolj bele hogy a lakosság nagy részének nincs 3 havi megtakarítása sem.

2019. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
42%

@24 Tehát egy ingatlant többre tartasz, mint a jó oktatást? A világ legrosszabb megközelítése, de egészségedre.

Amúgy ez a gyereknek ingatlanvásárlósdi nyilván oké vidéken (értsd: ahol nem is érdemes élni), de Budapesten egy nagyjából lakhatónak nevezhető panel is 35 millió körül indul. Három gyerekre 20 év alatt elég kevesen spórolnak össze 100 milliót.


Szerencsére nekem sosem lesz gyerekem, de a te hozzáállásodnak sincs sok értelme. Akinek annál magasabb az IQ-ja, semmint tűzoltó vagy szobafestő legyen a két opció Budapest, illetve a Ferihegyi reptér egy majdnem tetszőleges célállomása. Ezeken kívül ingatlant venni csak röghöz kötés Pusztaországhoz.

2019. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nincs azzal baj, ha nem lakásvásárlással támogatjuk a gyermeket, hanem megteremtjük a feltételeket számára a saját lakás megvásárlásához. Spórolok pár milliót neki (ha tudok), addig lakhat otthon felnőttként ameddig akar, nem kérek tőle ezért pénzt, így szinte a teljes fizetését félre tudja tenni, tud gyűjtögetni. Így hamar elég jelentős összeget tud félretenni, és mihamarabb elkezdheti az önálló életét.
2019. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
63%
Neked a lakás a fontos, nekem meg az hogy a gyerekem a lehető legjobb oktatást kapja, külföldön járhasson egyetemre mert ez a szíve vágya, és tudom, egy olyan diplomával amilyen neki lesz azon az egyetemen 2-3 év alatt összespórolhatja a saját lakásra valót. Viszont már most 3 nyelven beszél, élt több országban, és ezek olyan pontok egy önéletrajznál hogy szinte bárhova bekerülhet majd és nem potom havi 2-300 ezer nettóért.
2019. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

24: nem tartok többre, de az elitiskolák és a magántanárok egy kisiskolás/általános iskolás gyerek esetében fölösleges flanc. Az érettségit simán meg tudja csinálni jóra az unalomig részletezett anyagok nélkül is, ami igazán számít, az pedig az egyetem. Sem én, sem a többi diplomás ismerősöm nem járt extra helyekre, mégis van egy értékes papírja, ami garantál valamit akár önmagában is, mert annak a képzésnek a minősége döntötte el igazán, hogy mi lesz belőlünk. Annyi helyen nyomatják a szülők egymással versengve az elitizmust, amit fölöslegesnek tartok, ellenben egy igenis fontos kérdést így elbagatellizálnak... Ilyen szakkör, olyan díjnyertes oktató, de a valóság az, hogy feleannyi áron egy átlagos, családias légkörű iskolában is megkapja azt, ami valóban szükséges.


A másik, amit sokan itt is szajkóznak, hogy "mind kihalnánk, ha valaki így gondolkodna". Nézd, talán a lakás túlzás és csak az én szememben elvárás magam felé, de az emberek többsége úgy vállal gyereket, hogy az a gyerek neki kell és mekkora dolog, fenntartja az emberiséget... Nem. Az ember ha már elgondolkodik azon, hogy napi 10 óra mellett mínuszban vagy nullában be mer-e vállalni egy kisállatot, akkor egy gyerekkel, aki jóval nagyobb felelősség, miért nem csinálja ezt? Sok megszállott nőt ismerek, odáig vannak az anyaságért, mert kisbaba kell, gyerek muszáj, akkor is, ha ők maguk is meg kell, hogy húzzák a nadrágszíjat a párjukkal kettesben. Nem fog tetszeni, amit mondok, de ezt elítélem. Az ember sok dologra vágyik, amit nem kaphat meg, mert nincs pénze rá. A gyereket épp megkaphatja, mert kezdetben egy termékeny férfi és egy nő pontosan elég hozzá. Nem jár fenntartási díjjal, mint egy kocsi, lízingelni sem kell, hitelt sem kell rá felvenni, nem százezrekért cserébe adják csak oda vagy szigorú szabályokkal ellenőrizve, mint egy kiskutyát például. És nagyon-nagyon sokan nem érzik ennek a súlyát. Viszont ha az ember azt meri mondani, hogy ha te magad sem jössz ki kényelmesen a pénzedből havonta, akkor ne vállalj gyereket, egynél többet meg végképp ne, akkor mindenki felháborodik és legszívesebben meghurcolná az embert, mondván, hogy "ne vedd el tőlem ezt az örömöt". Pedig minden más esetben ez lenne a természetes reakció. "Nem való neked kutya, ha csak este látod." "Minek neked kocsi, ha nincs rá havi 60-ad?" És társai. A gyerekekkel sokkal felelőtlenebbek egyesek és sokkal inkább az önzőség és a saját örömük vezeti bele őket a helyzetbe, mert teherbe esni ingyen van. Bármikor lehet szinte, ha az ember kitalálja, hogy ő most akar egy aranyos kisbabát. És a többség a minimálbérével és a havi keret túlfeszítésével csak eddig lát. Sajnálom, ha szívtelen vagyok, de nem fér a fejembe ez a mentalitás. Ezért mennek tönkre évről évre egyre többen. A gyámügy nem szól bele, csak végső esetben, mert a szülőt a gyerek szemében semmi sem pótolja és ezt figyelembe kell venni. De azért jó érzésű ember a lelke mélyén tudja, hogy ez így nem helyes. Nyilván ha véletlen úgy alakul, akkor nem kell egyből orvoshoz rohanni és megválni a babától. Viszont aki tudatosan csinálja ezt, az rettenetesen felelőtlen és önző.

2019. nov. 12. 17:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!