Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam meg az ellátását?

Hogy oldjam meg az ellátását?

Figyelt kérdés
A lányomat(27) súlyos baleset érte, amelynek következtében ugyan nem bénult le hála Istennek, de nagyon nehezen és lassan mozog. Segítségre szorul majdnem mindenben, pl.: öltözés, fürdés, fel és lemenni a lépcsőn, elvinni a rehabilitációra és a gyógytornászhoz, főzni neki stb. Ő próbálkozik, és a baleset óta sokat javult már, de még így is nagyon nehezen megy neki minden. Beszélni tud, de csak nagyon lassan, tagoltan, sokszor dadog is. Persze a férjem és én mindenben segítünk, de nekem két hétre el kell utaznom, a férjem reggel 8-tól este 6-ig dolgozik, a kisebb lányom egyetemen van, a nagyobb 500km-el arrébb lakik és fogalmam sincs mi legyen addig, amíg nem vagyok itt. Nem tudná magát egyedül ellátni, míg a férjem nincs otthon és attól is félek, hogy valami baja esik, ha nincs valaki mellette? Mit tehetnénk?

2019. nov. 12. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

1. Lemondod az utazást - de gondolom, ez valamiért nem opció.

2. Valaki rokont, jó ismeröst megkérsz, hogy legyen vele, amíg egyedül lenne otthon.

3. Felfogadsz valakit, aki figyel rá nap közben.

4. Megkérdezed az önkormányzatnál, hogy valaki - szociális gondozó vagy egyéb - van-e, aki ilyen esetben segítene.

5. Egyháznál vagy karitasznál érdeklödsz, van-e ideiglenes gondozásra lehetöség.

2019. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a lányodat!


A kérdésből azt veszem le, hogy nincs màs rokon/barát aki segíthetne, úgyhogy ezt nem is feszegetem.


Aminek érdemes lenne utána járni: A lányod nyugdíjellátásban részesül? Gondolom, mivel munkaképtelen a leírásod alapján. Ebben az esetben lehetséges(nem akarok hülyeséget írni,nézz utána légyszives), hogy lehet önkormányzati szociális gondozókat igénybe venni. Én annyit tudok(nem biztos hogy jól tudom, de itt a környéken ezt látom), hogy azok a nyugdíjasok, akik ebédet is kapnak(havi 7-8 ezer ft), vehetik igénybe ezeket a szociális gondozókat. Naponta 1-2-szer elmennek hozzá, besegítenek az alapvető dolgokban. Legalább van aki ránéz.


De ha erre nem vagytok jogosultak, akkor csak az marad, hogy a férjed reggel elkészíti, segít neki felöltözni, könnyen elérhető helyen, a szobájában vagy a konyha asztalon hagyja neki az ételt, gyógyszereket. Ahogy a munkája engedi, pl.ebédidőben hazaugrik megnézni, hogy minden rendben van-e vele. Este pedig segít neki fürödni, vacsorázni, lefeküdni .Két hetet ki lehet így húzni ha nagyon muszáj.

2019. nov. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A ferjed szabadságot vesz ki. Ez lehet sima , illetve fizetés nélküli is. Ez utóbbit köteles a munkaltatkk megadnia a számára, bár orvosi igazolassal kell alátámasztani és ugye nem jár erre az időre egy fillér se.


Ha a lányodnak mennek a dolgok, csak lassan, akkor reggel a férjed felöltözteti, kikészíti neki az etelt, vagy rendeltek neki. A rehabilitációra, gyógytornászhoz pedig taxit rendeltek, kiemelve a diszpécserének hogy segítségre szoruló szemylt szállít majd, vagy igénybe veszitek a betegszállítást. Ha azt akarod, hogy valaki mellette legyen folyamatosan, akkor viszont az ismerettsegi körödben nézz szét. Munkanélküli ismerős, vagy nyugdíjas szomszéd, esetleg gyesen lévő anyuka olcsobb lesz, mint egy szaksegitseg.

2019. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a lányodat,és gyors gyógyulást kívánok neki! 🌼 Mi lett vele? Milyen sérülései vannak? Azért kérdezem, hogy azért ha lassan is, de el tudja látni magát valamennyire? Ha igen, akkor oda kell készíteni neki mindent a keze ügyébe. Vagy szoc.ápolót igényelni,vagy fizetett ápolót megfogadni mellé. A többiek elég jó ötleteket irtak.
2019. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha valamennyire tud mozigni egyedül, ki tud menni a wc-re, akkor a férjed reggel,segít neki felöltözmi, megreggelizni. Délig marad egyedül, majd fizetett segítség, szociális munkás odaadja neki az ebédet, és megvárja, amíg megeszi (nehogy félrenyeljen). Ebêd után esetlen aludha. Ha minden nap jár rehabilitációra, akkor segít neki beülni egy taxiba.
2019. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elgázoltak, és a feje sérült meg. Nem vagyok orvos, tehát nem biztos, hogy jól fogom ezt most megfogalmazni, de valahogy úgy verte be a fejét hogy az agyának az a része sérült ami mind azokért felelős, ami most nehezen vagy egyáltalán nem megy neki. A bal oldala szinte egyáltalán nem mozog. A bal karját, lábát szinte meg sem tudja emelni. A lépcsőn nem tud felmenni, mert nem tudja addig felemelni a lábát, hogy lépkedjen a lépcsőfokokon. Attól félek, hogy mivel nagyon nehezen mozog és az egyensúlyával is vannak problémák, elesne és valami baja esne.
2019. nov. 12. 19:42
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönjük a jó kívánságot 4-es!
2019. nov. 12. 20:09
 8/13 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján a motoros funkciókért felelős része sérülhetett az agyának. Hol laktok egyébként? Remélem sikerül neki szép lassan felépülnie a sérülésből. A szociális gondozó jó kiindulási alap lehet.
2019. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Külföldön lakunk. Végül úgy oldjuk meg, hogy a férjem kivesz szabadságot. Mindenkinek köszönjük a tanácsokat, és jókívánságokat.
2019. nov. 13. 15:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a gázoló biztosítása kell, hogy fizessen a kárért, rehabilitációért. Csak kérni kell, benyújtani az igényt.
2019. dec. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!