Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ezt valaki képes...

Anyukák, ezt valaki képes megmagyarázni?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok, de édesanyámnak van egy szokása, ami nem múlt el azzal, hogy külön költöztem. Hiába kérdeztem rá, hogy miért, erre nem kaptam választ. Úgy láttam, nem tudja szavakba önteni, nem tudatos neki az oka. Talán valaki más meg tudja magyarázni:


Ha olyan filmet nézek, ami kicsit borúsabb témával foglalkozik, azt gondolja, valami bajom van. Ha olyan könyvet olvasok, amiben a főszereplő egy áldozat, aki kitör helyzetéből és a történet a küzdelméről szól, szinte megijed, hogy miért kell nekem olyan könyv, amiben valakit bántottak? Már semmilyen könyvről vagy filmről nem tudok beszélgetni vele, pedig nem horrort nézek. Mindent levetít rám. Rossz, hogy nem tudom megosztani vele, amikor egy könyv nagy élményt okoz. Sok történet indul valamilyen bajjal, amit meg kell oldania a szereplőknek. Az egyik kedvencem egy kisgyerekről szól, aki azt dolgozza fel, hogy elveszítette a bátyját. Nagyon szépen bemutatja a gyerekek lelki világát. (Imádom a gyerekeket) Szomorú, igen, meg is könnyeztem, de attól még egészségesnek tartom magam. Ha otthon elmondanám, hogy olyan könyvet olvastam, ami egy tragikus halállal indul, anyám idegbajt kapna, hogy biztos valami lelki bajom van. Egyszer már azt is megkaptam, hogy "te semmi vidámat nem nézel??" Igaz, hogy kevés vígjátékot tudok igazán értékelni. Az amerikai vígjátékokban számomra legtöbbször túl gyors a cselekmény és túl sok az erőltetett szövegelés. (Természetesen van, amit szeretek, de nem sok.)


2019. nov. 14. 00:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez a túlféltéssel kapcsolatos ez a berögződés nála.Túlgondolja a dolgokat. Én kamaszként Stephen King regényeket olvastam, az se egy könnyed olvasmány. :)
2019. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kamasz korom ota a drama, a komolyabb temaju regenyek, a szomoru valosaghu tortenetek erdekeltek. Ma se olvasok "vidam" konyveket. Elvetve neha, de nem azokat ertekelem irodalmi szempontbol sem.


Mar anyuka vagyok.

Szerintem csak kulonbozo a stilus, amit kedveltek es anyukad nem birja ezt a dramazos, realista stilust. Neki a konyv olvasas a konnyed kikapcsolodast jelenti nem az elmelyulest. Neked meg az elemyulest, atlenyegulest.

Mivel szamara mast jelent ezert ilyenkor aggodik, hogy veled van a baj. (O nem gondolja, hogy azzal lenne a baj, hogy o csak konnyed konyveket olvas, pedig te is kerdezhetned, hogy nem erdekli a Bun es bunhodes vagy egy arab no szenvedesei vagy egy gyerek tragediaja?).

Erre csak az a megoldas, ha olyanbaratnot, munkatarsat, koyvklubbot keresel, ahol hasonlo erdeklodesuekkel meg tudod beszelni ezeket az elmenyeidet. Anyukaddal meg a konnyedebb temajuakon csamcsogjatok.



En anyukakent csak akkor aggodnek ha pl napi szinten es hosszu honapokig csak ongyilkossaggal, halallal foglalkozo konyveket olvasna a gyerekem. Es az egesz magatartasa depreszios kezdene lenni.

2019. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Szeretem még a történelmi témájú regényeket/filmeket és a sci-fit is. Ez utóbbit inkább könyvekben kedvelem, mert sok sci-fi filmmel ugyanaz a gondom, ami a vígjátékokban sem tetszik: túl gyors képváltások, eröltetett történet. Amúgy lenne igényem több humorra, csak ebben szörnyen válogatós vagyok a fenti ok miatt.


A nehezebb témákkal foglalkozó könyvekben a szereplők akaratererejét, kitartását szeretem. Nagyon motiváló tud lenni egy-egy ilyen történet. (Amúgy 24 éves vagyok, valaki kérdezte privátban)

2019. nov. 14. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!