Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa-11 éves fia kapcsolat....

Apa-11 éves fia kapcsolat. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve elváltam a "nagyon hűséges" férjemtől. Van egy 11 éves kisfiunk, akit azóta egyedül nevelek.

Mennyire normális az, ha 2 havonta hívja csak fel a gyereket az apja és akkor is csak felzaklatja azzal, hogy :"szeretlek, hiányzol!" Egyébként meg nem látogatja, nem foglalkozik vele. Évente eddig 3x-4x vitte el, akkor is gyorsan megszabadult tőle. A gyerek fejét azzal tömi, hogy fizet gyerektartást (30.000Ft) vegye meg az anya! Ha kap valamit másoktól, nagyszülőktől, azt nem hozhatja haza, legyen az édesség vagy ruha, játék, bármi.. Se kirándulni, se közös program. Ő nem vesz semmit, jóformán még ennivalóra is sajnálja a gyerektől. Engem persze e kis együtt töltött idejük alatt folyamatosan átkoz a gyereknek.

Van egy nagyon csinos barátnője, rá áldozza minden pénzét és idejét.


2019. nov. 15. 18:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Fizeti a gyerektartást ezzel állja a gyerekkel kapcsolatban felmerülő költségek felét. Sőt gondolom többet is mint felét, mert kétlem hogy 60 ezerbe lenne a fiad havonta. Az alapvető problémának azt látom hogy a szegény gyereknek van egy pénzéhes hárpia anyja aki azt várja hogy a volt férje kitartsa az ő s...ét is. Ahhoz meg hogy a férjed az új családjára költi a pénzét, egy részről semmi közöd, másrészről meg ez így természetes. Amúgy az nem opció hogy elmész dolgozni és eltartod magad?
2019. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Elsö: szerintem igen beteg ember vagy, de emellett még gondokodni sem tudsz.

Ha az apa 30 ezret fizet, akkor nem az apa fizet többet a gyerekre, hanem az any - mert azt te is felfedezted, hogy a gyerek nem 60ezerbe, hanem ennél jóval tböbbe kerül havonta!

2019. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
10%

#2

Hát ha neked többe kerül a gyerek havi 60-nál, valamit nagyon rosszul csinálsz.

2019. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
ma 19:08-as: ha szerinted egy 11 éves gyerekre elég havonta 30000 Ft, akkor igencsak nem sok fogalmad van. Kb ennyi az, amit a gyerek havonta megeszik! Emellett még rengeteg költség van egy gyerekre, szóval jobb lenne, ha hallgatnál és nem írnál hülyeségeket!
2019. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
5%

#4

Az apának nem az a dolga hogy a gyereket egyedül eltartsa. Ő csak a költségek felét fedezi. Meg milyen 11 éves aki 30 ezret megeszik. A magyar családok jelentős részének az egy főre jutó havi jövedelme alig több mint 30-40 ezer.

2019. nov. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"milyen 11 éves aki 30 ezret megeszik."

Hogy lehet már ilyet kérdezni? Egy 11 éves azt eszik, amit adnak neki. Ha olcsó kaját kap, akkor x forintot eszik meg. Ha háromszor olyan drága kaját, akkor 3x-et. Na és?

2019. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Én azt javaslom, már most keress egy jó pszichológust, aki segíteni fog a gyerekednek feldolgozni azt, hogy nem az ő hibája, hogy az apja nem szereti.


Én hasonló helyzetben voltam (a gyerek), valószínűleg jóval előbb helyre jöttem volna lelkileg, ha nem kell megvárnom, hogy magamnak fizessek pszichológust.


Mert hazudjatok neki bármit, nem hülye és úgyis érezni fogja, hogy az apja nem szereti, bármit mond.


Egyebet nem tehetsz.

2019. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De! opció :), és dolgozom is, kedves kommentelő! Nem is kértem többet ennél, és nem is várok el tőle semmi többet, mint amivé vált! Az, hogy van egy nője, az bizonyára már feljogosítja arra, hogy a gyereke 10 év múlva már nem is lesz rá kíváncsi. Vagy az, hogy a gyerek, amit kap, persze nem az apától - azt miért nem hozhatja el? Kárpótlás a havi 30.000Ft - ért? :) - ami naponta 1000 Ft (tízóraira, iskolai étkeztetésre talán elég, talán! ), aztán a többit aznap ne kérje a gyerek! Emellett jönnek az ünnepek, de a karácsonyfa alá ne tegyünk ugye semmit... növésben van - öltözék, cipő, játék, tanszerek, kirándulás, iskolai kötelező dolgok... Nos, Hölgyeim és Uraim, olyan kommentelővel állunk szemben, aki megint egy öntörvényű "mintaapa"! Remélem nem sok van belőletek az országban és vannak olyanok is, akik a gyerekeik érdekeit nézik!
2019. nov. 15. 19:47
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Szakadj el rugalmasan a múltadtól és keress magad mellé olyan férfit, aki tud apaként is viselkedni.
2019. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A múlttól teljesen elszakadtam - ezzel nincs semmi probléma! :)

A gond ott kezdődik, hogy a gyerek semmit sem kaphat, mert az apa elveszi tőle.

Itt van egy példa : Keresztszülőktől születésnapjára és névnapjára nagyon helyes fiús kerékpárt kapott, aminél apja volt jelen. Arra azonnal keresztet is vethetett! A gyerek sírva jött haza, mert az apja eltette, hogy azt csak nála használatja, mert az ő oldaláról kapta. Csak nincs mikor..A gyerekre sosincs ideje!

De rengeteg ilyen eset volt, akár egy csoki, bármi.

Megkértem mindenkit, akitől már valamit kapott és az nem került hozzá, hogy vagy hozzák el neki, vagy inkább ne is vegyenek semmit! Az apa kérdőre lett vonva, mire ő azt válaszolta odaadta a gyereknek, az anyja biztos eladta, mert kellett neki a pénz. A gyerek viszont tisztázta a helyzetet, az apuka pedig magyarázkodhatott :) Az már nem érdekelt!

Remélem nem sok ilyen hibbant apa él az országban!

2019. nov. 15. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!