Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa-11 éves fia kapcsolat....

Apa-11 éves fia kapcsolat. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve elváltam a "nagyon hűséges" férjemtől. Van egy 11 éves kisfiunk, akit azóta egyedül nevelek.

Mennyire normális az, ha 2 havonta hívja csak fel a gyereket az apja és akkor is csak felzaklatja azzal, hogy :"szeretlek, hiányzol!" Egyébként meg nem látogatja, nem foglalkozik vele. Évente eddig 3x-4x vitte el, akkor is gyorsan megszabadult tőle. A gyerek fejét azzal tömi, hogy fizet gyerektartást (30.000Ft) vegye meg az anya! Ha kap valamit másoktól, nagyszülőktől, azt nem hozhatja haza, legyen az édesség vagy ruha, játék, bármi.. Se kirándulni, se közös program. Ő nem vesz semmit, jóformán még ennivalóra is sajnálja a gyerektől. Engem persze e kis együtt töltött idejük alatt folyamatosan átkoz a gyereknek.

Van egy nagyon csinos barátnője, rá áldozza minden pénzét és idejét.


2019. nov. 15. 18:45
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
15%

11 év után gondolkozol kinek is szültél ?

Örülj neki ennyit kapsz egy gyerek után .

2019. nov. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

AHogy látom, pár frusztrált luzernek még a szövegértelmezés sem megy!

A kérdezönek NEM AZ a gondja hogy az apa mennyit fizet a gyerekre, hanem AZ, hogy nem tart vele rendesen kapcsolatot, illetve egy csomó ajándékot, amit az ö oldali rokonságától kap, nem használhatja a gyerek.

Ez utóbbihoz: ha az ajándékozó felvállalja, akkor a gyámhatóságnál követelheted, hogy a gyerek hazavihesse az ajándékot és ne zárhassa el elöle az apa.

2019. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Általános iskola 3.-4.osztályában azért már elég jól szokott menni a szövegértelmezés! :)

De én azt tartom valószínűbbnek, hogy nemtörődöm apákkal állunk szemben.. Azt se tanácsolom nektek, hogy gondolkodjatok el magatokon, mert bizonyára nincs mivel..

2019. nov. 16. 14:26
 14/22 anonim ***** válasza:
14-es te ritka buta vagy. Nem a pénzzel van baja,hanem azzal, hogy az apa le sem szarja a gyerekét. Ennyire nem megy a szövegértés?
2019. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz képest folyton a pénzen p....g. Egy olyan megnyilvánulása nem volt a kedves kérdezőnek ami alapján a gyerek érdekeit szemelőtt tartva próbálná rendezni a viszonyt a gyerek apjával. Csak a pénzen vinnyog.
2019. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hol látsz te vinnyogást te ritka buta ember? Ott, hogy amit kap a gyerek, azt nem a gyerek kapja, hanem az apja elteszi? Vagy, hogy a saját fiát annyira sem tartja, hogy foglalkozna vele?!
2019. nov. 16. 20:32
 17/22 A kérdező kommentje:
Te is ugyanezt csinálod netán a gyerekeddel?! Otthagytad és felelősség meg a béka segge alatt maradt?! Gondolom igen, mert ezt a témát nagyon magadénak tudod be...
2019. nov. 16. 20:38
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Itt vinnyogtál hogy fizeti a gyerektartást és a többi pénzét meg ahelyett hogy neked adná inkább magára meg a barátnőjére költi. Meg hogy azok a cuccok amiket tőle meg a családjától kapott a gyerek arra nem tudtad rátenni a mocskos kezed. Gondolom egyből ment volna jófogásra mint a bicikli.
2019. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem írtam olyat, hogy "inkább nekem adná" - hol látsz te ilyet te ritka ostoba?!

Annyi, ha elmegy hozzá, akkor a másik oldalról is kapja meg azt, amit nálam/velem: pl.pizzarendelésnél figyelembe vehetné, hogy a fia milyet szeret, nem csak azt, hogy a jelenlegi nője mit kér! Vagy, hogy elvigye ő is moziba, vagy játszóházba, vagy egyáltalán beszélgetne vele.. Nem lepattintani holmi aktuális nő miatt!

Ha apa vagy már most sajnálom a gyereke(i)det, ha nincs meg inkább heréltesd ki magad, ilyen gondolkodású gyökérnek nem való!

2019. nov. 16. 20:54
 20/22 anonim válasza:
100%

Sziasztok!Nekem is van egy 8 éves fiam.Hibát követtem el mikor elhagytam a feleségem.Nagyon sok fájdalmat okoztam neki.Sajnos nem bocsátott meg. Azóta is bánom olyan nőt nem találok még egyet.A fiamat mindennél jobban szeretem.Hiába voltak kapcsolataim a fiamat aki nem fogadta el azt azonnal dobbantottam.A jelenlegi élettársam jól elvan vele. Én hetente várom hogy találkozzunk. Elmeséli mi mindent csinált.Imádom mikor nagyokat nevet ölel magához szorít a kis kezeivel.Ezek a pillanatok nem térnek vissza soha!A tartásdíjhoz is megjegyezném én jóval többel támogatom bízok az anyjában láthatóan is mindent a gyerekre költ.

De persze vannak olyan apák is mint az előttem szóló nagyon buta ember!Róluk nem kell példát venni!Ő a saját érdekeit nézi nem a gyerekét!

2019. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!