Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnál ha az első...

Hogyan reagálnál ha az első unokád a volt feleséged 2. férje (a lányod nevelő apja) után kapná a nevét? Jogos a felháborordás?

Figyelt kérdés

2019. nov. 21. 15:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Először is ez a szülők kompetenciája.

Másodszor én is azt kérdezem: nem lehet, hogy egyszerűen tetszik nekik az a név? És akkor csak azért ne adják, mert egy, az apa/após által utált személyt pont így hívnak???

Reméljük nincs sok haragosod, kérdező, nehogy az egész utónévkönyvet ki kelljen zárniuk. :DDDDDDDDD

2019. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%

Nincs hülyébb szokás, mint egy újszülöttet valamelyik családtag után elnevezni. Ha egész életemben magyaráznátok, akkor sem fognám fel soha, hogy mi a jó ebben.

Én az anyám nevét kaptam. Mindig ő volt X, én meg az X-ka. Gyűlöltem, hogy 18 évesen is kicsinyítő képzőznek. Évtizedekbe telt leszoktatni róla a családtagokat.

Családi összejövetelen volt olyan, hogy egyik férfit a keresztnevén szólították, és hatan kapták fel a fejüket.

Szánalmas. Röhejes. Nevetséges.


Úgyhogy nem, nem jogos a felháborodás. Le kéne már szokni ezekről a nevetséges berögződésekről. Mindenki önálló entitás, nem valaki másnak a klónja vagy reinkarnációja. Mindenki megérdemel egy saját nevet.

2019. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%
Felkötném magam a helyedben...
2019. nov. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy utána nevezték el. Nem azért adták mert tetszik, mivel 2.névnek adták.
2019. nov. 21. 20:45
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
HA 2. név, akkor meg végképp érthetetlen a hisztizésed!
2019. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
97%

Talán, mert lányodat sajátjaként szerette. Netán sokkal jobb viszonyt tudott vele kialakítani, mint te.


Felháborodnál? Ne feledd, hogy ez a névadás már következmény. Következménye annak, hogy jobban kötődik hozzá, mint hozzád. Ha el tudnád érni, hogy mégse adják neki ezt a nevet, attól még ugyanúgy szeretné a nevelőapját, de téged még jobban utálna.

2019. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem kéne ebből presztízskérdést csinálni. Amúgy se biztos, hogy azután a csávó után kapja a nevét, lehet, hogy csak ez tetszik nekik. És ,ha őutána kapja, akkor sincs semmi baj szerintem. Ne húzd föl magad rajta, másoknak meg nagyobb problémái vannak, szerintem szóval ne aggódj. Fel a fejjel! :) Szóval ezt ne vedd a szívedre, ne szívd mellre. :) Ozt kész. :)
2019. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!