Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szeményiségűek az...

Milyen szeményiségűek az ilyen anyák?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, anyukámmal és a tesómmal élek.

Anyukámmal elég rossz a kapcsolatom, nem beszélek vele semmi személyes dologról, aminek több oka is van:


1.

Ha valahova elmegyek, vagy megjövök, mindig tudni akarja, hogy hova megyek/hol voltam.


2.

Mindenben parancsolni akar nekem, mégha látszólag nem is érz ahhoz, amiről beszél.


3.

Már dolgozok, a szakmámnak köszönhetően a koromhoz képest (is) elég jól keresek, de mindig tudni akarja, hogy mire költöm a pénzem (ha költöm), folyton magánál tartja a bankkártyámat.



Szerintetek ez normális dolog, vagy csak én érzem, hogy nem az? Valaki volt már ilyen helyzetben? Mit tegyek?



2019. nov. 21. 23:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
De, hagyod magad. Nála van a kártyád, nem? Akkor miről beszélünk?
2019. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is mindig magánál tartotta a bankkártyámat.

Úgy kellett "ellopnom" tőle. Amikor rájött, ordibált, követelte vissza. Fel akart jelenteni :D

Nem adtam vissza, megmondtam neki hogy az az enyém. Ha mégegyszer hozzányúl, én fogom feljelenteni. Be is kussolt.

A szobámat is zártam, mert imádott kutakodni. Sokszor vitt ki tőlem cuccokat, és onnantól az a sajátja volt.

Ha együtt mentünk vásárolni, mindig az enyémhez rakta az ő dolgait, hogy fizessem ki, majd megadja...azóta is adja.

Sok ilyen húzása volt.


Amúgy én adtam a rezsibe és magam álltam a kajámat, tehát nem élősködtem. (A rezsit 5eft híján én álltam teljesen, mert hazudott hogy mennyi az annyi.) Amint lett elég pénzem el is költöztem.

A költözés az egyetlen megoldás.

2019. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell haragudni az ilyen anyákra, ők egyszerűen csak nem fogták még fel, hogy a gyerekük felnőtt. Én imádom anyukámat, de 23 éves koromra úgy voltam vele, hogy a kapcsolatunk egy háztartásban nem egészséges már. Elmentem otthonról, így hetente találkozunk, teljesen külön kasszán vagyunk, látja, hogy boldogulok és jól bánok a pénzzel, nem kallódtam el, stb... Mondanom sem kell, nagyon jót tett a kapcsolatunknak, mindketten a jó irányba változtunk.
2019. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Az enyém is kutakodik a szobámban, látszólag néha mindenféle ürüggyel bejön, de észrevehető, hogy csak kíváncsi.
2019. nov. 22. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!