Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Ti elengednétek a 17...

Szülők, Ti elengednétek a 17 éves lányotokat PlayIt-re Budapestre?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömet nem engedik fel Pestre 250 km távolságból. Féltik, hogy elrabolják, megerőszakolják vagy csak simán baja esik. Nővérével, barátnőivel engednék de egyedül nem, mert még túl gyerek. Többször volt már barátnőivel Budapesten de egyedül még nem.

2019. nov. 22. 19:25
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
58%

A lanyom rendszeresen jar.

Igaz mi pestiek vagyunk

De akkormar felvinnem kocsival a csaladot

Amig o ott van mi mashol 😀

2019. nov. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
37%

Majd, ha gyereked lesz ebben az elcseszett, korcs világban, akkor nem teszel fel ilyen kérdést kérdező!

A szutyok, világvége Debrecenben (itt lakom), pár éve akartak fényes nappal gimis lányokat berángatni egy buszba, az egyik anyja sírva adott interjút, a lányoknak senki nem segített a reggeli csúcsban, Pesten egy kajáldában erőszakoltak meg egy huszonéves nőt, most zajlik a per, gyerekek tucatjai tűnnek el itt Mordorban, hogy sosem lesznek meg.

Itt az átlagember baja, csak járulékos veszteség.

Kísérettel mehetne. Egyedül nem.

2019. nov. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
28%
Ez most komoly? Mi ez a lepontozás itt? Aki engedné azt azért aki nem azt pedig azért? Istenem.
2019. nov. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
78%

Én 12 éves korom óta ingáztam az otthonom (agglomeráció) és Budapest között. Az utóbbiban volt az általános sulim és később a gimi.

Nyílván féltettek a szüleim, de alaposan megtanultam az utat és volt nálam telefon.

Soha semmi gond nem lett. Legalább önálló lettem, könnyen feltalàlom magam felnőttként is és nem félek az új helyzetektől, idegen helyektől.


Nyílván ez egy szélsőséges példa, de nem hiszem, hogy bármilyen szinten normális lenne, hogy egy 17 éves lányt ennyire dedósnak néznek. 1 év múlva megházasodhat ha úgy tartja kedve, egyedül elutazhat Ausztráliába, sőt oda is költözhet, ha akar.

Nincs értelme ennyire lekorlátozni egy ekkora kamaszt.

Budapest azért nem mordor, semmivel sincs több esély rá, hogy megerőszakolják, mint otthon.

Rossz emberek mindenhol vannak, az utolsó zsákfaluban is kirabolhatnak, megerőszakolhatnak.

A nagyobb tömeg miatt szerintem pont, hogy nagyobb biztonságban van az ember.

Egy kihalt faluban előbb támad meg az őrült, mint Pesten, ahol több száz vagy több ezer ember vesz körül a forgalmasabb helyeken.

Én egyértelműen elengednem, szerintem nincs értelme gyerekként kezelni.

2019. nov. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
83%
32# az kamu volt, a Debrecenben történt emberrablási kísérlet. Egy kis figyelenre vágytak a lányok, de utólag beismerték, hogy kitaláltàk.
2019. nov. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként 2 millió ember ér Budapesten. Ennek igen nagy hányada gimnazista korú. Szerintetek mindet kirabolják, megerőszakolják napi szinten?

Nevetséges ez a hozzàllàs. Nem tudom miért kell ennyire felni a fővárostól.

Aztán lehet szidni a fiatalokat, hogy semmihez nem értenek, önállótlanok, nem tudnak leválni. Hát ki nevelte őket így? Szomorú, hogy mennyire korlátolt a válaszolok nagy része.

2019. nov. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
70%

Ma már belenevelik az emberbe a rettegést, mert ezzel lehet sakkban tartani és zsarolni.

Az online hírek csurig vannak katasztrófával, feltrancsírozott emberekkel, balesetekkel, bűnözőkkel.

Ha valaki nem retteg egész nap, az rossz szülő és a gyerekét egy migráncshorda fogja megerőszakolni és pörköltnek elkészíteni.

Ennek megfelelően a gyerek is retteg és ezért egy 17 éves még nem járt önállóan a fővárosban. Aztán teljesen logikus módon eljön a mágikus 18 éves kor, amikor már mehet amerre lát, sőt, ki kell lökni az életbe, mert érvényesülnie kell. Na vajon melyik gyerek indul jobb esélyekkel az életben: akit Magyarországon belül se engedtek sehova, mert úgyis mindenhol csak vadásznak rá és félelemmel kell élnie vagy az, akit elengedtek és önállóságra tanítottak?

Mi 17 évesen már a jogsinkat csináltuk és Erdélybe mentünk nyaralni a jó öreg Audi 100-zal. Nagyapám az országutakat rótta a haverokkal motoron, éjjel meg sátraztak. Nagyanyám 10 km-re járt be dolgozni gyalog.

Generációnyi rettegő embert nevelnek ki az ilyen szülők, aztán csodálkoznak, hogy a gyerek nem boldogul a tömegközlekedéssel sem, mert 18 évesen lát először metrót. Vagy ez inkább az irányításmániáról szól, hogy a szülő az önállóvá váló gyereke felett elveszíti a kontrollt, ezért vissza kell fogni?

2019. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
10%

"Ki életképtelen? A lány simán felmenne. A paranoiás szülők nem engedik."

Ha a lány nem lenne életképtelen, a szülőkben fel se merülne, hogy ne engedjék. Ők ismerik. És felmerül bennük. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy velük van baj.

2019. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
46%

36, ne hasonlítsd azt, aki ott él ahhoz, aki most menne először egyedül.

Én pont egy hete segítettem egy lánynak, aki pánikba esett, csak mert rossz irányba tartó villamosra szállt. Pedig neki is ott volt az okostelefon a kezében.

2019. nov. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
54%

"Ha a lány nem lenne életképtelen, a szülőkben fel se merülne, hogy ne engedjék. Ők ismerik. És felmerül bennük. Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy velük van baj."


Ja, mert olyan nincs hogy irreális szülői féltés. Egész biztos, hogy a gyerek az életképtelen.:D

2019. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!