Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez mennyire jo?

Szerintetek ez mennyire jo?

Figyelt kérdés

4 eves a kislany, kb 3 eve nem latta az apja, es most bejelentkezett erte, kozben nekem mar lett kapcsolatom(3eve) es a lany ot hivja apanak stb...

Nyilvan joga van latni de elegge furcsa helyzet, es latom hogy a paromnak sem tetszik... :/

Szerintetek?


2019. dec. 1. 08:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Illetve amikor elvaltak utjaink folyamatosam fenyegetozott, hogy elkap stb...
2019. dec. 1. 08:31
 2/22 A kérdező kommentje:
Az a resze nem tetszik neki hogy az elejen ugye fenygetozott... nem foglalkozik o vele, de latom rajta hogy valami nem oke nala, nekem se tetszik a helyzet..
2019. dec. 1. 08:34
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Mi áll a gyermekelhelyezési ítéletben? Főleg a láthatásról rendelkező részben.

Az, hogy a jelenleginparodnak tetszik, vagy sem, nem lényeges.

2019. dec. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem akkor kellett volna átgondolnod, amikor elváltatok.

Ha fenyegetőzik, jelentsd fel.

2019. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%

A gyereket nem vitte el 1 évesen, de most, hogy már 4 éves, élne a láthatással. Ez szerintem abból a szempontból elég tipikus, hogy 1 évesen, amikor mondjuk szopott is még, nem vitte el - a felügyeleted mellett meg nem élt a láthatással. Örülnöd kellene, hogy most már látni akarja - csak ne egyszeri fellángolás legyen.

Gyerektartást fizeti?

2019. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha fenyegetőzött, akkor simán kérhettél volna távolságtartási végzést, és a gyámügynél is jelentened kellett volna a dolgot. Az ilyesmit elég komolyan veszik. Ha nagyon nem bízol az apjában, és van láthatási joga, akkor a gyerek ruhájába a gyerek és az apa tudta nélkül GPS jeladót kell tenni, és ha tudsz, akkor még egy diktafont, vagy valami hasonlót, de úgy, hogy ne lehessen észrevenni.


Abból érezhető, hogy hogy bánik vele. Ha a gyereknek rólad rosszat mond, vagy veszélyben van, akkor könnyű a dolgod, bizonyítani tudod, hogy az egészséges testi, lelki, szellemi és érzelmi fejlődés egyikét veszélyezteti, így alapos ok van arra, hogy eltiltsák a láthatástól. Ha pedig el akarja rabolni, vagy nem viszi vissza a megbeszélt időben, pontosabban jóval később, akkor eljárást tudsz kezdeményezni, és tudod, hogy hol van.

2019. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

"a gyerek ruhájába a gyerek és az apa tudta nélkül GPS jeladót kell tenni, és ha tudsz, akkor még egy diktafont, vagy valami hasonlót, de úgy, hogy ne lehessen észrevenni"

Ez szerintem törvénytelen.

2019. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%
Ha meg nincs láthatási joga, akkor a közelébe se engedném, és ha fenyegetőzik, akkor feljelenteném. Ha nem fizet gyerektartást, akkor eljárást lehet ellene kezdeményezni, és ha jól tudom, addig nem is élhet a láthatási jogával, akkor sem, ha van. Tehát előbb a tartozását ki kell egyenlítenie, de ennek nézz utána, ha aktuális.
2019. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

9!


A lathatasnak és a tartásdíjnak a világon semmi koze egymáshoz. Az első jog, a második pedig kötelesség, egymástól függetlenek. Láthatásához akkor is jog a van, ha nem fizet, tartásdíjat oedig akkor is fizetnie kell, ha nincs láthatási joga.

2019. dec. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem törvénytelen, mert kiskorú gyerekről van szó, az anya a gyerek jogi képviselője, a "gyerek nevében neki kell hozzájárulnia" bármihez is. Ebben az esetben nem azt nézi, hogy az apa hol van, hanem azt, hogy a gyerek hol van, így ez teljesen korrekt. Ha elveszíti a gyereket az apa, akkor is jól jön.
2019. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!