Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyósomnak és ez gáz?

Igaza van anyósomnak és ez gáz?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van. A nagy 10 éves a kicsi 5.

Mióta a kicsi megvan azóta is mindig úgy gondoltam, hogy a gyerekekkel külön - külön is kell időt tölteni.

Anyósom szerint ez annyira gáz, hogy egy helyre elviszem az egyik gyereket a másikat meg addig le passzolom és otthon hagyom.

Ez tényleg ilyen gáz, hogy külön külön is programozok/programozunk a gyerekekkel?


ápr. 26. 18:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem gáz, ha emiatt nem éri őket negatív érzés. Ha mindkét gyereked akar pónin lovagolni, akkor nem fer csak az egyiket elvinni, a másikat meg otthon hagyni, had sírjon, mert ő nem lovagolhat. Az sem fer, ha akarna, de eltitkolod előle hogy valami olyanra mentek programozni, amit ő szeretne.

Ha az egyik utál pecázni menni, de a másik imád, persze hogy normális, hogy akkor azzal a gyerekeddel elmész néha pecázni.


Szóval az a lényeg, hogy hogy csinálod.

ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Jól mondta az 1. Ha nem érzik tőle rosszul magukat, és ugyanannyit foglalkozol mind a kettejükkel, egyáltalán nem gáz.
ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele! Ti gyerekeitek, csináljátok úgy, ahogy nektek megfelel!

Vannak olyan programok is, amihez az egyik még kicsi, illetve olyan, ami a kicsinek élmény, de a nagyot már nem köti le. Ilyen helyekre amúgy se viszi az ember mindkettőt.

ápr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Hú én örültem volna. Eleve sokat kellett tesómra vigyázni, de alapból is jó lett volna néha.
ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Huh, ha anyu ilyen lett volna, én nagyon örültem volna.

Kár, hogy közös programjaink sem voltak, nemhogy külön külön..

ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem a család -ritka kivételtől eltekintve- nyugodtan mehetne együtt. A külön időt otthon is megoldhatod bármelyikükkel, amíg amásik alszik, vagy mással van elfoglalva.

Amúgy hová passzolod le az, amelyiket nem viszitek valahová?

ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Nekem 4 gyerekem van és én is nagyon ügyelek arra, hogy minden gyerekkel töltsek külön külön is időt, amikor csak ő van egyedül velem. Szerintem erre a gyerekeknek szükségük van. A család mindig ott van, sok a közös program, állandó együtt töltött idő. Minden gyerek igényli, hogy legyen néha olyan is, hogy csak rá figyelnek.
ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
96%
Szerintem kell, hogy a gyerekek külön időt is töltsenek a szüleikkel. Ez néha lehet annyi is, hogy mikor hozod haza az egyiket edzésről például, akkor beugrasz vele fagyizni/kávézni egyet vagy veszel neki egy happy meals-t és beszélgettek mellette egy jót. Egy szükséges közös vásárlást is lehet így alakítani. Nem feltétlenül mindig precízen megszervezett programokra kell gondolni, persze azokkal sincs baj. A lényeg tényleg az, hogy ne érezze magát kizárva a másik. Jól nevelt testvérek nem bánják az ilyen kivételezésnek nem igazán nevezhető kivételezést.
ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Az öt éves korkülönbség miatt a két gyereket más dolgok érdeklik. Nem kell őket egymásra kényszeríteni. Jól csinálod.
ápr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
17%
Fölösleges a két gyereket külön választani a programokra, testvérféltékenységre, irigységre adhat okot. Ráadásul az otthon hagyott kirekesztettnek érezheti magát. Rengeteg lehetőség van, amikor külön csak az egyikükkel foglalkozhatsz.
ápr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!