Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A gyerek hogyan tudja az...

A gyerek hogyan tudja az akaratát érvényesíteni ha a szülő erre nem ad lehetőséget?

Figyelt kérdés
Arra az esetre gondolok amikor a szülő ráerőlteti a gyerekére az akaratát és általában nem ad neki választási lehetőséget.
2019. dec. 1. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ez a szituációtól is függ. Nem mondegy, hogy kiteszi a bundáskenyeret és ez a vacsi, nincs választás, vagy megmondja, hova mész továbbtanulni.
2019. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
22%
Akkor sehogy, nem tanul meg önálló lenni. Vagy megtanul, de egy életre elidegenedik.
2019. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Az attól is függ, mekkora a "gyerek".
2019. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Nem attól tanul meg önálló lenni egy gyerek, ha érvényesítheti az akaratát! Meg kell tanulnia, hogy kudarcok is érhetik és hogyan tud rajtuk túllépni! Felnőttként sem mindig történik minden az akaratunk szerint.

A gyerek életkora sem mindegy. Másképp kell fegyelmezni az 1-2 éves gyereket, mint a 14-16 évest. AÍ tinivel már meg kell beszélni, hogy mit akar, és ha a szülő nem ért vele egyet, miért nem? Közös nevezőre kell jutniuk. Ma az a baj, hogy a szülők inkább ráhagynak mindent a gyerekre, nem merik fegyelmezni, hogy ne sérüljön a kis lelke. Eredmény egy kezelhetetlen kamasz.

2019. dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy!
2019. dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Pl. megtanul helyesen írni a gyakori kérdésekre és ismeri a vessző, mint írásjel használatának szabályait.


Egyébként nagyon ritka az, hogy a szülő teljesen szétverje a gyerek akaratát úgy, hogy az létezni sem tudjon. Velük van teli a pszichiátria (főleg az elme-részleg), a temetők és a börtönök. Főleg, ha nem vesszük észre időben (vagy nem akarjuk észrevenni!), hogy az anya és/vagy az apa egy brutális állat - emberbőrben.

2019. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
En hazudtam, mert mas megoldas nem volt. Azt mondta csak akkor segit a sulis dolgokban, ha turizmusra megyek, raadasul elso helyen jelolom. En penzugy-szamvitelre akartam, el lettem mondva mindenfele idiotanak es hulyenek. Megjeloltem a turizmust is, de utolso pillanatban beraktam utolso helyre, igy hamarabb felvettek pu-szvitelre, es "jaj, hat nem vettek fel anyu turizmusra, ugy sajnalom".
2019. dec. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!