Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Mérgező" szülőkkel érdemes e...

"Mérgező" szülőkkel érdemes e tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Tehát olyan személyiségű szülőkkel, akikkel pusztán egy beszélgetés is rendkívüli negatív, életkedvet lehúzó hatással van.


Mit lehet tenni, hogy lehet viszonyulni pl.egy nárcisztikus személyiségjegyű, hipochonder, uralkodó típusú anyával, aki nem veszi észre magát?

Akivel minden egyes alkalommal ugyanazon sablonos mintákra épülő beszélgetések, találkozások zajlanak?


Érdemes e az alapvető kapcsolattartáson túl bármit is erőltetni, ha az adott személy változásra képtelen, igazából fel sem ismeri önmagát.


2019. dec. 1. 18:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg sehogy nem lehet ebből az allapotaból kilenditeni, és megpróbáltál érdemben kommunikálni a kialakult helyzetről, mégse állt be valtozás érdemes minimalizalni a kapcsolatot. Nem kell hogy lehuzzon téged is. Viszont azt se lehet elvárni hogy megvaltozzon az illető( hiaba az lenne a normalis) hiszen ha saját maganak nincs meg az igénye arra hogy ne ilyen legyen, semmi nem fog használni
2019. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes.
2019. dec. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 at__us ***** válasza:

Maximum nagyon minimálisra véve valami "látszat" kapcsolattartást esetleg, de idővel ezt is el lehet hagyni!

Sőt, van, hogy szükséges is elhagyni, elköltözni, lehetőleg jó távol tőlük, új életet kezdve, szakembert felkeresve!

2019. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom.

Én tudom milyen az ilyesmi,az én szüleim is hasonlóak.


Sajnos az ilyen embereket is valaki nevelte,ezért sérültek.

De vannak,akik nem képesek elfogadni,hogy amit a szüleiktől láttak,az rossz minta.

És sokszor tényleg az a baj,hogy nem is látják be.Mert ha legalább belátnák,de nem tudnának rajta változtatni,az is jobb lenne.


Ahogy megfigyeltem az ilyen embereket a normális emberek elkerülik.

Nálunk a családban csak olyan rokonokkal volt kapcsolattartás,akiknél szintén valamilyen sérülés volt.

És én sajnos ebben nőttem fel,hogy csupa kiegyensúlyozatlan ember vett körül a családban is,és a szűk környezetben is.

Talán részben ez az oka a szociális fóbiám kialakulásának is,az,amilyen emberek vettek körül.


Te legalább nem viszed tovább ezt a mintát.

Sajnos ezzel a negatív gondolkodással,ha gyereket nevelnek a gyereknek csak rosszat tesznek,mert önértékelési zavarai lesznek.

Egy gyereknek támogató környezet kellene,hogy majd sikeres,egészséges ember legyen belőle.

2019. dec. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Metionin ***** válasza:
Attól függ. Nálunk kevesebb energiát emészt fel az évi 2 látogatás és a heti 1 5 perces telefon, mintha anyám állandóan hívogatna hisztizve meg jönne az ajtót csapkodni hogy miért nem találkozunk. Szóval az abszolút minimum, így még aránylag normális is mert tudja hogy ha vergődni kezd, addig tartott a beszélgetés/látogatás.
2019. dec. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem szabad valakivel kivételezni csak azért, mert rokon. A szülő se kivétel ezalól. Ha ilyen haverod lenne, tuti megszakítanád vele a kapcsolatot. Vele miért nem? Mi tart vissza? Én teljesen megszakítottam a kapcsolatot a családommal és nem hiszem, hogy ma normális életem lenne, ha másképp tettem volna akkoriban.
2019. dec. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!