Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám panaszkodik, hogy enni...

Anyám panaszkodik, hogy enni sincs pénze, majd miután adok neki, a nővéremnek adja?

Figyelt kérdés

Gyakran panaszkodik, néha sír is. Jó állása van, volt de a már rögzített frankhitel törlesztője is sok neki, így nehezen jön ki. Amikor van valami nem várt kiadás akkor bajba kerül. Nem hazudik, láttam már többször is, hogy üres a hűtője. Én is alig jövök ki, de ilyenkor viszek neki kaját meg most adtam neki pénzt. Egy plusz munkát vállaltam el (40 óra munka volt vele a rendes állásom mellett) amiért kaptam 100 ezer forintot. Anyám nagyon panaszkodott, sírt is, hogy új radiátort kell venni meg ablakot cserélni nála (amúgy tényleg!). Odaadtam neki a pénzt szó nélkül.

Majd megtudtam véletlenül, hogy bejelentkezett a nővérem nála (valószínűleg elfecsegte neki a dolgot) hogy a férjének tönkrement a laptopja amiről dolgozik és másik kell neki, mert éhen fognak halni. Nekik van gyerek is (ilyenkor jön a “jaj mi lesz a kicsivel szöveg”) így anyánk odaadta nekik a pénzt! Ezt másoktól tudtam meg!

Nekem nincs tanfolyamra félretett pénzem, anyánknak nincs rendesen működő fűtése, de a nővérem férjének van laptopja.

Most esett le, hogy valószínű már máskor is adott így nekik pénzt. De milyen ez már hogy a tőlem kapott pénzt nekik adja? Amikor rákérdeztem azt mondta, hogy a nála lévő készpénzét adta nekik, az enyém még a bankszámláján van. Most nullázzam ki hónap elején a saját anyámat és kérjem vissza? Mert akkor nulla maradna neki. Azt azért nem.


2019. dec. 3. 09:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Ne pénz adj neki, ha segíteni akarsz, inkább vigyél neki kaját, élelmiszert. Bár most hogy így odaadta a pénzt nővérednek és most egy ideig nem segítenék, akkor segítsen most a nővéred rajta. Ha már így ugye náluk lesz pénz, ha már a férj tud dolgozni...
2019. dec. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Ne pénzt adj anyukádnak, hanem vedd meg a kaját és azt add neki oda. Vagy hívd ki a radiátorszerelőt és fizesd ki te neki a díját.
2019. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Semmit ne tegyel.

Az ö döntese volt, vallalja a következmenyeket.

2019. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Tesódat hívd fel, és mondd meg neki, hogy az a pénzt tőled van, így most elvárod, hogy ennek fejében a radiátor- és ablakcserét intézzék ők a saját pénzükből.
2019. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Ne adj neki pénzt. Vásárolj be vele, és fizesd ki. A nővérednek meg mond meg, hogy a te pénzedből van a laptop, és minél hamarabb fizessék vissza.
2019. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Akkor ez legyen az utolsó, amikor adsz neki. Ne a te pénzed kicsikarásával, kisírásával és kimanipulásával legyen jó kislány - és keltsen veszekedést két testvér között. Nincs més dolga, mint a szXrkavarás?


Ne adj és kész. Ha sír, ha hisztiztik, ha éhen akar halni, akkor sem. Menjen a testvéredhez vagy a szociális ellátókhoz.

2019. dec. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Fizikailag mindegy, hogy a saját pénzét adta oda és most a tiedből él vagy fordítva!

A lényeg, hogy ez olyan mintha nem is adtál volna,/hisz a radiátor még mindig rossz/ vagy egyenesen a nővérednek is adhattad volna!

A nővéred egy pióca, anyukád pedig gyenge ahhoz, hogy nemet mondjon.

Két dolgot tehetsz. Vagy megbeszéled anyukáddal, hogy máskor ne adja oda a pénzt a nővérednek /meg fogja ígérni és nem fogja betartani/vagy többet nem adsz pénzt neki.

Rendelj interneten egy radiátort vagy egy ablakot, fizesd ki, a többit próbálja megoldani anyukád.

/Annyira azért a radiátor csere és az ablak csere sem volt fontos, mert akkor nem tudta volna a pénzt másnak adni/

A második lehetőség, hogy mostantól te is gyakran panaszkodsz, hogy nem tudsz kijönni a fizetésedből.

Elmondod, mennyire szeretnél segíteni, de neked is annyira kevés van, hogy alig jut enni.

Ez nem szép dolog, de az még csúnyább amit anyukád tett.

Egyik gyerektől elvenni mert jószívű, a másiknak odaadni...

Ne kérd vissza, de ne is adjál többet.

2019. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Soha többet ne adj anyádnak pénzt, bármennyire is sz..r kimondani. Mond meg neki, hogy eljátszotta a bizalmadat, mert te a nehezen megkeresett pénzedet odaadtad neki radiátorra, majd ő meg tovább adta a pénzt. Te nem a tesód férjének a laptopját akartad kifizetni. Kaját vegyél neki, amire szüksége van vedd meg neki, de soha többet egy forintot ne adj neki. A nővéredet meg egész nyugodtan kioszthatod, hogy mit képzel magáról.
2019. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Hurrá, akkor van laptop és a csávó tud dolgozni, ezért megkérdezném tőlük, hogy mikor látom vissza a pénzt, amit anyámnak adtam a radiátorcserére?


...és legközelebb ne adj pénzt anyád kezébe, hanem ha mindenáron segíteni akarod, akkor személyre szabottan vedd meg neki a szükségleteit!

Bár az az érzésem, hogy rendesen fejnek téged!

2019. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy soha többé nem adnék anyám kezébe pénzt.
2019. dec. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!