Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem engedi, hogy megcsináljam...

Nem engedi, hogy megcsináljam a kajámat az iskolába, de panaszkodik, ha nem eszem meg. Hogyan oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

A suliban nincs befizetve az ebéd,mert nem nagyon eszem meg,szóval csak pénzkidobás.Anya csinálja a szendvicset meg egyebet nekem,de mindig olyat rak bele,amit én nem eszek meg.Kértem már,hogy hadd csináljam meg én legalább neki nem kell foglalkoznia vele,de nem mert ő akarja megcsinálni nekem.Ezután kértem,hogy akkor legalább ne rakja bele,amit én utálok.Mondta,hogy jó oké,akkor nem rakok bele zöldséget a szendvicsbe meg stb.Másnap mégis belerakta,meg az után is.

Próbáltam már,hogy este gyors megcsináltam magamnak és bedugtam a hűtőbe,hogy reggelig ne romoljon meg,de kicserélte meg volt,hogy megette :/

Tudom,hogy csak rá akar venni,hogy egyem meg,de nem bírom és nem érti meg.Öklendezek meg rosszul leszek tőle,ha telepakolják a kajámat valami zöldséggel meg majonézzel meg egyebekkel.De ő csak azért is belerakja,hátha megeszem,de nem.Szóval egész nap nem eszem semmit,utána meg hőbörög,hogy mi az hogy én nem eszem meg.


Ötletek,hogy hogyan oldhatnám meg ezt ?

15L



2017. nov. 6. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Elcserélni nem tudod esetleg a többiekkel?

(vagy durvább opció, én konkrétan megbeszélném vele még 1x, és ha nem megy tovább, felkenném reggel a majonézt meg a zöldséget a falra, és felírnám mellé, hogy NEM KÉRTEM!!!!!)

2017. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Első ez jó volt XDDDDD
2017. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Mert mit szeretsz a szendvicsedbe?
2017. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Vaj,valami felvágott vagy rántott hús,de nekem egy sima kifli is elég lenne,de azt sem hajlandó adni,mert ,,az úgy nem jó''.
2017. nov. 6. 15:49
 5/18 anonim válasza:
26%
Nem lehet,mert ugye mondtad hogy zöldséget tesz bele,szóval hogy nem lehet az hogy azt szeretné hogy egészségesebben étkezz?
2017. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
5-ös, azért ezt lehet intelligensebb módon is intézni, mint hogy direkt olyat adok a gyereknek, amit utál. Mondjuk lehet vacsorára próbálkozni ilyesmivel, új zöldségeket kóstoltatni, új formában elkészíteni őket.
2017. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Pár napig "felejtsd otthon" a szenvicsedet, de úgy, hogy csak később találja meg, és ne tudjon vele utánadszaladni.

Valszeg van annyi pénzed, hogy helyette egy kiflit vegyél magadnak.

Ha ez sem használ, tényleg olyasmit kell csinálnod, amit az első javasolt.

Anyád nem lehet annyira korlátolt, hogy ezt ne értse meg.

Megmondod neki, hogy akkor sem eszed meg az olyan ételt, amit nem szeretsz, ha lefogysz is.

De azt is megteheted, hogy korábban kelsz, mint ő, és beletezed a táskádba.

Az övét meg minden nap érintetlenül visszaadod neki.

Valahogy csak észreveszi magát!

2017. nov. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Megértem anyukádat, hogy egészséges étellel akar etetni. Esetleg írj neķi egy listát mit szeretsz és tűzd ki a hűtőre. Azért próbálj valamit kitalálni a húson és a vajon kívül. Csak van valami egészséges dolog amit meg tudsz enni, hogy ő is örüljön. Ha végképp nincs akkor mond neki azt hogy szétfonnyad a zöldség a kenyérben és rakja neked külön dobozba akkor megeszed. Aztán azt oda adod valakinek a suliba. De ha semmi nem megy otthon is hagyhatod a kaját látványosan minden nap. Vagy kérj pénzt és vegyél olyat a közértben útközben amit szeretsz. Vagy próbáld az osztálytársakkal megbeszélni a kajacserét. Sokan szeretik a zöldséget meg majonézt. Azt nem lehet hogy reggel csinálsz magadnak kaját akkor nem kell hűtőbe tenni meg.nem tudja kicserélni mert rögtön a táskádba teszed. Majd írd meg hogy ment.
2017. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem veszed ki belőle a zöldséget? Még otthon, vagy amikor látod hogy készíti, amikor épp hogy rákeni a a vajat, kapd el tőle és köszi- mondattal rohanj el vele...
2017. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok, még valami eszembe jutott.

Ha anyukád mindenképpen azt akarja, hogy vitamint fogyassz, kérj tőle a szendvics mellé valami gyümölcsöt.

Az sokkal egészségesebb is, mint az órákon keresztül fonnyasztódott zöldség, hogy a gyári majonézről ne is beszéljek.

2017. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!