Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak anyámmal?...

Mit csináljak anyámmal? Állandóan panaszkodik de semmit nem tesz ellene hogy "meg gyógyuljon".

Figyelt kérdés

Olyan életképtelen 50 éves létére. 3 éve váltak el apumtól és egyszerűen elviselhetetlen olyan mint egy kisgyerek. Nyávog nyavajog idétlen. Két témája van hogy neki fáj mindene meg elhagyta apám. Állandóan mindenkinek ezeket mondja hogy ő levan rokkanva elhagyta a férje stb tök idegen embereknek is akivel 3 évbe egyszer találkozik. Nekem meg 0-24-ben tolja az agyamba 3 éve. De semmit nem tesz érte orvoshoz nem megy,gyógyszert ő nem hajlandó szedni ehelyett ilyen természetgyógyászokhozjár ilyen sámán meg kahi hiling meg akik energiákkal gyógyitanak meg ilyen természet feletti idiótaságokkal foglalkozik ami számomra konkrétan a nevetség tárgya. Tudom tudom költözzek el rajta vagyok de jelenleg nem állok úgy anyagilag csak 22 vagyok. Meg a másik hogy neki nincs pénze aztmondja havi 200000 at keres de ilyen mágusokra meg varázslókra van több tíz ezre meg nyaralásokra ő dolga mire költi csak mások előtt mondja hogy amióta apu elhagyta azóta ó neki megkellet húznia a nadrágszíjjat mindezt úgy előadva mint aki habi 50.000 ftból él.

Vagy ha valami tönkremegy a lakásba vagy a kocsijába egyből hisztizik de higgyétek el mint egy ovodás csapkod nyafog hogy kifogja megcsinálni egy mezei égőkiégésről vagy ajtó nyikorgásról beszélek semmi extráról. Mit csináljak vele olyan mintha egy elkényeztetett tizenéves anyja lennék.


2017. máj. 13. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Semmit ne csináljál vele, magaddal csinálj: legyél toleránsabb! Fenekestül felfordult az élete, otthagyta a "másik fele2, akivel évtizedeken át együtt élték az életüket, egymást szeretve, támogatva. Ezt nem lehet csak úgy lazán megemészteni. Egyedül maradt, és a magány szörnyű, kínzó. Lehet, hogy nem az általad megfelelőnek ítélt módszerekkel küzd ellene, de valamit tesz amiben ő hisz. És nem elég, hogy lelkileg társtalan, nem kap szeretetet és mellesleg szexet egy partnertől, ott vannak az élet apró-cseprő elintéznivalói, amiket addig nem ő csinált, és amikhez nem ért. Ha ott élsz vele, akkor ezekben vegyél részt, tanítsd meg, hogy tudja, mikor majd te is elköltözöl. Egymás támaszai kell, hogy legyetek, és ha neked nem kell az ő támogatása, legalább te legyél az övé.
2017. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó válasz, de azért a segítségen kívül azt is meg kell találnod, hogy húzd meg a határt, mennyit hallgatsz meg a panaszözönből. Ha nem akarsz az anyukája lenni, akkor egy kicsit légy rafkós.

Hívj néha meg egy kedves rokont, biztasd találkozókra ismerősökkel, vidd el sétálni, de ne hagyd, hogy a panaszkodással megmérgezzen. Hagyd olyankor magára, mint egy hisztis óvodást. Három év nagy idő, ennek már le kellett volna csengenie. Másrészt az ő kotrársa lévén állítom, hogy az otthagyásban az ő már korábbi kezeletlen depressziója, klímaxa is a részese lehetett. Talpra kell állni, és nem ördögtől való egy rendes szakember. Igaz ők nem a kis sérelmét figják simogatni

2017. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocs elkattogott, szóval igaz ők nem is a sérelmét fogják simogatni, hanem feladatot adnak és cselekednie kell. Talán ezért sem akar oda menni.

Légy bátor, és ne hagyd, hogy a szükségesnél jobban belevonjon abba, hogy az ő bajait hallgasd.

2017. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!


Ugyan ebben a cipőben járok, csak az enyém lelki beteg.


Én 23 vagyok és 10 éve váltak el a szüleim. Anyának pánikbetegsége van, amit valószínűleg a munkahelye vált ki, de már nem sok van a nyugdíjaig szóval szerintem váltani kéne, de ő tudja.


Ebben a korban döbbennek rá arra, hogy eltelt a fiatalságuk. Hogy régen mekkora buliribik voltak, hogy miylen sok csávónak kellettek, hogy lefutották a maratont 70x, hogy stb stb stb.... unásig lehetne sorolni, de ehelyett felvette a beszélgetéseik témáját a család, a barátok problémái, panaszai, hogy ki milyen beteg, mennyire rákos, mennyire nem rákos, mennyire őszül, milyen kövér, stb. És egyébként szerintem (pontozzatok le nyugodtan, de akkor is igazam van) az idősebbekbe nincsen összetartás. Szeretik egymást cikizni, piszkálni, lenézni, a buszon direkt nem át engedni a helyet egy másik (sokkal idősebb embernek vagy legalább beülni az ablakhoz és ölükbe venni a táskát, helyette végignézik, ahogy a bottal közlekedő 96 éves bácsi kapaszkodik az előttük lévő háttámlába...) szóval vannak ganyé emberek. sajnos.


Szóval igen. Régen a sikerekkel dicsekednek egymásnak, ma már azzal, hogy kinek vannak nagyobb problémái, ki a nagyobb beteg, stb.


Félek ilyenek leszünk, ilyen leszek én is, bár nem akarok ilyen lenni....


Ha anyukád a sámánok körét szereti és ebben éli boldogságát, akkor csinálja. Sőt, győzd meg, hogy mennyen el egy hétre egy iylen táborba. Hátha akad ott valaki, aki megmondja neki, hogy fejezze be a mártírkodást, emrt nem megy vele semmire....


Tolerálás... Hmm... tudod tolerálhatod az anyukádat, sajnálhatod őt, pesztrálhatod, meghallgathatod, okosan bólogathatsz miközben panaszkodik, de ezzel nem segítesz neki....


Ha szánod őt, ha sajnálod, azzal csak azt erősíted benne, hogy ez jó dolog, miközben téged is tönkre tesz és magát is még jobban.


Dugj a kezébe pozitív gondolkodós könyveket, mond meg neki hogy menjen el egy civil szervezethez, vagy asszonykórusba vagy valahova, ahol leköti magát, a szabad energiáit élményekbe folytja nem pedig önsajnálatba ..


Teljesen megértem a problémádat, hsiz én is ebbe vagyok. Non stop azt hallgatni, hogy "Szegény Én" kbszaott unalmas.


Én akkor döbbentem rá arra, hogy anya a szánalmammal élvezi a figyelmemet, amikor bevágta, hogy "Felhívott Magdi, annak is annyi baja van, de annyira unalmas őt végighallgatni, nincs erőm hozzá...".


Ezt azt jelenti, hogy az ő bajait mindenki hallgassa meg, meg tolerálja meg fityfene, de ő vissza ezt nem adja, mert akkor az egó, a szegény én, a mártír háttérbe vonul.


Na ez az ami kbszott szánalmas.


Nem a te problémád az, ami anyádé. Ezt neki kell megoldani, saját maga tudja megtalálni a saját boldogságát. Te nem fogod tudni.


És ne is legyen lelkifurkád. Nem tehetsz róla. Ne akard rendbe hozni, ez az ő feladata. Ne pesztráld és ha olyanokat mond, hogy "majd rájössz ha neked is ilyen rpoblémád lesz" meg " engem nem hallgat meg senki" meg " ezt nem direkt csinálom" ennek ne dőlj be.


Manipulálni akar, lelki terrort akar. Ilyenkor hagyd faképnél, menj el otthonról, sőt, meg is mondhatod neki, hogy "anya, nem foglak pesztrálni, eddig bírtam. Nem akarlak már sajnálni, elég volt. Fel akarok rád nézni, azt szeretném hogy értelmesen tudjak veled beszélgetni, h ogy tudj nekem tanásot adni iylen-olyan ügyekben. Nem akarom hallgatni a nyavajgásod. emeld fel a segged, tornázz, barátkozz, randizz, de fejezd ezt be."



Enyém ebből értett egy keveset, visszafogta magát. Sajnos kell a zsarolás, az, hogy felfogja mit művel. a mártírok csak azt veszik észre, hogy ha nem foglalkozol vele. Írasd be egy pszichiáterhez. Magán dokioz. elkér pár ezer ft-ot, de jót fog neki tenni. Olyan tanácsokkal látja el, amivel más nem tudja.


Nagyon remélem hogy ezt kihevered. Komolyan mondom! Tudom mennyire szörnyű egy ilyen emberrel élni. Kitartást kívánok!

2017. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ne pesztráld és ha olyanokat mond, hogy "majd rájössz ha neked is ilyen rpoblémád lesz" meg " engem nem hallgat meg senki" meg " ezt nem direkt csinálom" ennek ne dőlj be.


Igeeen ezekez is tolja.


És jár mindenfele higgyétek el hogy sosincs itthon egyébként együtt dolgozunk így tud kikészíteni barátnői vannnak több társasága van akikkel vannak programjaik és még ezek mellet is ezt csinálja velem.

És mindezek mellet önző. Most lett egy kisebb betegségem ami miatt kórházba kell menjek de semmi komoly de azért mégis feszült vagyok meg a hátam közepére sem kivánom az egészet szóval emiatt épp rossz kedvem volt és mentünk valahová ő meg lassúskodott meg nézelődött és rászóltam hogy haladjunk már erre ő jó akkor ne menjünk sehova gyerünk haza mint egy hisztis 4 éves kajak szégyeltem magam az utcán. Erre itt kijött belőlem és mondtam neki hogy önző vagy hogy a te bajod érdekeljen engem babusgassalak már 3 éve nekem meg ha valami bajom akad ami kb pár napig tart azt te nem tudod tolerálni erre elkezdett sírni meg jött az ezt érdemlem dumával.


Köszönőm mindenkinek a segítséget megpróbálok még türelmesebb lenni.

2017. máj. 14. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Jujj de lepontoztak. Ilyen az, ha fáj az igazság, és ilye az, amikor valaki másképp gondolkozik, mert ő nem egy mártír anyával nőtt fel. :) VASTAPS!
2017. máj. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ne törődj velük aki nem volt soha ilyen helyzetben az nem tudja milyen ilyen emberrel együtt élni.én zöldeltelek.
2017. máj. 15. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!