Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő beleszólhat abba,...

Egy szülő beleszólhat abba, hogy a gyereke ne szőrtelenítse magát?

Figyelt kérdés
Anya 44, lány 14. Hónalj és fanszőrzet leborotválása.

2019. dec. 8. 20:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
76%

Elég szomorú,ha valakinek az anyja nem engedi 12+ évesen,hogy borotválja ott,ahol a szőr megnő.


Ennek semmi köze a szexhez,ez igényesség.


A szőrös hónalj fiúknál is gáz ennyi idősen,nemhogy lányoknál.


Ez kb azzal egyenlő,mintha valaki zsíros hajjal menne iskolába.


És igen,tesi óra után kifogják cikizni,vagy összesúgnak a háta mögött,vagy rábélyegzik,hogy büdös,vagy miatta van büdös az öltözőben.

Ráadásul nem is zuhanyoznak tesi óra után a gyerekek.


Az intim szőrzetét ilyen korban nem szükséges még borotválnia,azt amúgy sem látja senki.

De a hónalj és LÁBBBszőr????

Írtó ciki.Gondold már el,egy ünnepségen,szoknyában,hogy vesz fel harisnyát?


Az intim testtájak karbantartása a nőiesség része,és ha egy lány erre magától nem jön rá,akkor az anyukájának el kell neki mondani.

2019. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Metionin ***** válasza:
86%
Szerintem nem. Annyi idősen mire szőrösödik az ember, már el tudja dönteni hogy mennyire akar szőrös lenni, zavarja-e. Sosem értettem hogy egyes szülők miért csinálnak ebből problémát, mit zavarja őket hogy a gyerek testén hol van szőr meg hol nincs. Anno nekem se engedték mert anyám sem szőrtelenített soha és "minek". Amint elmentem gimibe és kolis lettem, első dolgaim közt szerepelt venni egy csomag borotvát és leszedni.
2019. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen korban még sok mindenbe beleszólhatnak a szülők, de ehhez pont semmi közük. Egyrészt ez egyéni ízlés kérdése, másrészt ennyi magánszféra már kijár egy kamasz lánynak.

nem derült ki a kérdező melyik oldalon áll: ha te vagy az anya akkor segíts neki (pl. adj neki egy normális borotvát) ha a lány vagy, akkor meg nem kell ezen aggódni. Boroltváld le azt amit jónak gondolsz.

2019. dec. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
98%

Van egy lányom, aki kicsit kisebb, mint itt a lány. Még nem kell szőrtelenítenie, de már sokat beszélünk róla, ha igénye lesz rá, szóljon. Segítek neki, nehogy elvágja magát, elviszem kozmetikushoz, stb.

Az én anyám is tiltani akarta. Még most is tiltaná, pedig már régóta nem lakom vele. :D

Ő még az a generáció, aki szerint a szőr természetes, nem érti, miért kínzom magam.

2019. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
7%
10-es vagyok. Kpzmetikusként végeztem, valamit csak tudok... ;)
2019. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
98%

24-es igen ismerős.

Egyik nagynéném mai napig nagy hónaljkutyával is képes elmenni nyáron bevásárolni.

2019. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
59%
Igen, valszeg 1980ban.
2019. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez a magánügye a gyereknek, hogy szőrtelenít-e vagy sem, nem kell hozzá engedélyt kérni. 14 évesen amúgy sem fogja meztelenül látni a szülő, szóval azt sem fogja látni, hogy szőrtelenít-e vagy sem intim területen. A hónalját is legfeljebb nyáron a strandon láthatja, azonkívül azt sem igazán.
2019. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
76%
25. Hát ez elég szomorú :/ Vissza is adhatod akkor a kis kozmetikus-papírodat.
2019. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém megpróbált, csak nem érdekelt. Párszor hisztizett miatta, aztán leesett neki, hogy úgyse érdekel. Nálunk még nem volt para a hónaljszőr és szexi volt a fanszőrzet. Engem hónaljpihékért (nem volt még a klasszikus szőr) hatodikban osztályszinten aláztak. A fanszőrzetet meg azért szedtem, mert kifejezetten undorítónak tartottam hogy menstruáció alatt ott ragad bele minden.. Ettől függetlenül 18 voltam mikor elvesztettem a szüzességemet, nem lettem rosszéletű, és anyámmal is egész tűrhető viszonyom maradt.
2019. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!