Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar ezzel megsérteni a...

Miért akar ezzel megsérteni a lányom, mérges rám?

Figyelt kérdés
Lányom jó evő, van is rajta pici plusz. Most kitalálta, hogy ő már most elkezdi létrehozni a bikini formáját és mindenezt szerdán fogja kezdeni. Így karácsony előtt... Szerintetek ez normális dolog? Ilyenkor mindig olyan szeretettel sütök-főzök 1000 félét, az ő kedvenceit is, ő pedig párolt halat akar enni zöldséggel. Ti mit reagálnátok?
2019. dec. 9. 09:47
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom ti hol éltek, de hogyha az én lányom azt mondja, hogy diétázik és ezért párolt halat akar enni zöldséggel, és én ezt teljesen ignorálom és megfőzöm neki a kedvenc kajáit, az nálam nem a szeretet megnyilvánulása.
2019. dec. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem meg azt főz a kérdező amit akar. Ha a lany diétázni akar akkor majd visz magának diétás kaját. A család többségét kell figyelembe venni. Ha nem akarok a kérdező halat párolt zöldséggel csinálni őfelsége miatt, akkor nem csinál. Majd megoldja a lány magának.
2019. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
95%

40-es válaszoló:


Nyáron volt egy hasonló kérdés csak fordított volt a helyzet, a fiatalok nem akarták figyelembe venni a szülők diétáját.

Találd ki, kit szidtak oldalakon keresztül teli szájjal... Elárulom: a szülőket.

2019. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
90%

Igen, igazad van, egyébként nem kötelező neki párolt halat sütni zöldséggel, főzzön azt, amit a többség enni akar.

Ebben nincs vita köztünk.

Csak ne sértődjön meg, hogyha a lánya hozza magával egy kis dobozban az otthon megsütött halat zöldséggel.

2019. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
87%

Bennem nincs előítélet senkivel szemben.

Abból az általános szabályból indultam ki, hogyha valaki valakit meghív ebédre/vacsorára, akkor illik figyelembe venni a meghívott kérését az étellel kapcsolatban.

2019. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
83%

Nem birtam vegigolvasni a valaszokat. Szovegertelmezessel gondok vannak sokaknal.

Kedves kerdezo! A lanyod veled el? Van ferjed/elettarsad/baratod, masik gyerked anyukad stb.? Ugy ertem akikkel egyutt elsz es akiket varsz Karacsonyra?

Ha 5 eve parja van a lanyodnak es nyaron hazasodnak, akkor miert toled rendeli Karacsonyra az etelt? Vagyis ezt irod"őpedig párolt halat akar enni zöldséggel. Ti mit reagálnátok?" Hat en azt, hogy azt keszitenek, amit en szeretek vagy amit azok akikkel egyutt elek egy haztartasban. Ha vele is egyutt elek, akkor megmondanam, hogy maganak keszitse el a fogyokuras, egeszseges parolt halat es zoldsegeit, te meg magadnak a toltott kaposztat.

Szerencsere nehany sutijet megsporolhatod vagy egyeb kaloriadus kedvencet, iden nem kell neki kesziteni.


Amugy fura, mert inkabb ujevi fogadalmnak illik be a mostantol lefogyok stb. szoveg, de az is ertheto, ha ugy erzi iden nincs kedve sokat enni es hizlaloakat.


A helyedben azt reagalnam, hogy rendben o keszitsen akkor az unnepi ebedhez parolt halat zoldsegekkel, ugy hogy masnak is jusson, meg valami osegeszseges edesseget is Karacsony alkalmabol. Te meg akkor leveszed a menubol a ... es ... hizlalo kajakat es csak halaszlevet/bejglit/rantott halat akarmit keszitesz, amibol a tobbiek azert enni fognak. Aztan jovo karacsonykor meg hatha ar nem fogyozik.

2019. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
81%

Ha én főzök az egész családra és már megvan a rutin, hadd ne kelljen mindent felborítanom a kisasszony miatt!

Természetesen, igyekszem figyelembe venni az új igényeket, de nem pincérként funkcionálok.

Amit el tudok képzelni, hogy összeülünk és megbeszéljük, hogy mit vásároljunk és a menü melyik részét készíti el.


Kedves Kérdező, a lányod természetesen nem akar megsérteni és nem is mérges rád, csak bepánikolt a súlya miatt.

2019. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
42%
Persze, majd karácsonykor visz magával a kérdező lánya halat, mert kedves anyuka csak pacalt kíván főzni. Azért érzed, hogy ez kr va gáz, nem? Remélem 42-es,neked nincs gyereked és ne is szaporodj.
2019. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt mindig divat éppen azt szidni, aki kérdez.

Pedig józan ész kérdése az egész.


Akkor elarulom, mert a többség szerintem sem a főzéshez, sem a diétához nem ért, hogy karácsonykor általában van halászlé. Én szoktam főzni, semmi olyat nem tartalmaz, amit egy diétázó nem ehetne.


A másik a töltött káposzta. Hús és káposzta. Még egy kis tejföllel sem kalóriadús étel.


Süteményekből is 100 féle van. Vannak brutális csömör édességek, de rengeteg olyan aprósütemény is van, amiből lehet rágcsálni egy két szemet.

2019. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
63%
Pedig egyszerű lenne a megoldás: azt írtad, szeretettel főzöl 1000 félét. Akkor abból az egyik féle lehetne a hal és a zöldség. Annyival kevesebb mást sütsz. Én így csinálnám.
2019. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!