Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy közöltétek szüleitekkel...

Hogy közöltétek szüleitekkel hogy elköltöztök? Mi volt a reakció?

Figyelt kérdés

Szüleimmel nem a legfényesebb a kapcsolat. Ők azt hiszik tökéletesek, és hogy minden döntésük hibátlan, és én is csináljam azt amit ők akarnak.

Kis koromban félelemben éltem. Lelkileg sérültem, mikor anyám állandóan ivott, aztán apám üvöltött vele. Összeszorult mindig a gyomrom, mikor hallottam ahogy anya veszi ki a dugi piát a szekrényből, és hallottam ahogy letekeri a pálinka tetejét. Volt olyan is, hogy hazajött este 8kor, olyan szinten részegen, hogy széthányott mindent, maga alá piszkított, és ezt végig kellett néznem 10 éves fejjel. Egyébként tanár anya.

Apa általánost végzett, kamionos. De minden nap otthon van, sajnos. Ő az a fajta ember, ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő akarja, egyből kiabál. Azt akarta pár éve, hogy rendőr legyek. Elmentem felvételizni, és direkt elrontottam, hogy véletlenül se vegyenek fel. Természetesen utána megkaptam, hogy mi akarsz lenni, takarítónő? Nem vagy normális, stb..

Mostani munkahelyemet ott szeretném hagyni, mivel undorral járok be munkába, és tudom, többre vagyok képes, minthogy reggeltől délutánig irodába üljek, 150 ezer forintért. Persze szerintük ez tökéletes munka, mert tudják, hogy havi 150 ezer forinttal sokra nem megyek.

Változtatni szeretnék. Nem az ő életüket akarom élni, hanem a sajátomat, saját döntésekkel.

Félek elmondani nekik, hogy elköltözöm a barátomhoz. Gondoltam arra is, hogy mikor nem lesznek otthon, összepakolok, hagyok nekik egy levelet, és elmegyek.

Félek attól, ha személyesen mondanám el, tuti nagyon összevesznénk, de a legrosszabb az lenne, hogy megtiltaná, hogy magammal vigyem a kutyámat.

Haragszom a szüleimre, hogy nem hagytak sose kibontakozni, és haragszom magamra is, hogy ezt hagytam.


2019. dec. 9. 10:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%

Mivel latom hogy eleg butuska vagy, azt tanacsolom neked hogy a leheto legbekesebben koltozz el, azaz:

- mondd el nekik batran, nem kell bosszu level

- a kutyat hagyd nekik otthon


es hogy miert kis aranycsillagom? mert hova vissza menni amikor kibasƶ a baratod a lakasabol?:D

2019. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%
Az első egy ge. ci.
2019. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Miért dobna ki?? És ha így is lenne, vissza biztos nem mennék. És nem bosszú levelet írnék, csak nincs kedvem veszekedni
2019. dec. 9. 10:51
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán hány éves vagy?

Azt azért tudd, ha elköltözöl és felmondasz a munkahelyeden mire munkát találsz az nem 2 perc. Esetleg ha tanulsz nem lesz pénzed. Miből fogtok élni? Gondolom a barátod nem keres havi 500 ezret.

2019. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
Tehát kiszolgáltatottá teszed magad, és ráadásul a lakhatásod eljátszod. És ha bántani foga faszid, akkor munka nélkül hova lépsz? A munkát meg te tudod, de jobb ha tudod: szarabb helyre is kerülhetsz. És kevesebb pénzért. A helyedben akkor lépnék, ha van másik biztos állásom.
2019. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
26 vagyok. Megbeszéltem a barátommal, és mondta, hogy ő neki egyáltalán nem okozna gondot. Saját házban él, és nagyon jól keres. Mondta, hogy ideköltözök, beilleszkedek, utána kitaláljuk mit is szeretnék dolgozni.
2019. dec. 9. 11:02
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem érezném magam egyáltalán kiszolgáltatottnak, mivel a barátom nem úgy bánik velem. Tudom, rozsaszín felhő bla bla. De ha így állnék hozzá, vagy ha emberek így állnak a párjukhoz akkor hogy alapítanak családot ??

Inkább most érzem magam kiszolgáltatottnak.

2019. dec. 9. 11:04
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Hát ezt neked kell tudnod. Igazából nem is értem mit vársz tőlünk?

Én a helyedben már rég nem laknék otthon ha ilyen körülmények lennének...26 éves felnőtt ember vagy és félsz a szüleidtől? Hát érdekes.

2019. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Az volt a kérdésem, aki elköltözött a szüleitől, hogy mondta meg nekik, főleg úgy, ha túl sokat várnak el a szülők a gyerektől, és a saját döntéseiket vetítik ki a gyerekükre.

Ha nem lenne a barátom, nem látnám értelmét az életemnek. Körbe körbe ugyanaz lenne, megfelelni anyunak apunak.

2019. dec. 9. 11:16
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Én sehogy nem mondtam meg. Kollégiumba mentem az egyetemen és elfelejtettem hazaköltözni. Reakció: anyám hisztivel, lelki zsarolással akarta elérni hogy visszamenjek. De mivel szabad felnőtt, anyagilag tőlük független voltam, nem volt ami visszatartson.
2019. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!