Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy közöltétek szüleitekkel...

Hogy közöltétek szüleitekkel hogy elköltöztök? Mi volt a reakció?

Figyelt kérdés

Szüleimmel nem a legfényesebb a kapcsolat. Ők azt hiszik tökéletesek, és hogy minden döntésük hibátlan, és én is csináljam azt amit ők akarnak.

Kis koromban félelemben éltem. Lelkileg sérültem, mikor anyám állandóan ivott, aztán apám üvöltött vele. Összeszorult mindig a gyomrom, mikor hallottam ahogy anya veszi ki a dugi piát a szekrényből, és hallottam ahogy letekeri a pálinka tetejét. Volt olyan is, hogy hazajött este 8kor, olyan szinten részegen, hogy széthányott mindent, maga alá piszkított, és ezt végig kellett néznem 10 éves fejjel. Egyébként tanár anya.

Apa általánost végzett, kamionos. De minden nap otthon van, sajnos. Ő az a fajta ember, ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő akarja, egyből kiabál. Azt akarta pár éve, hogy rendőr legyek. Elmentem felvételizni, és direkt elrontottam, hogy véletlenül se vegyenek fel. Természetesen utána megkaptam, hogy mi akarsz lenni, takarítónő? Nem vagy normális, stb..

Mostani munkahelyemet ott szeretném hagyni, mivel undorral járok be munkába, és tudom, többre vagyok képes, minthogy reggeltől délutánig irodába üljek, 150 ezer forintért. Persze szerintük ez tökéletes munka, mert tudják, hogy havi 150 ezer forinttal sokra nem megyek.

Változtatni szeretnék. Nem az ő életüket akarom élni, hanem a sajátomat, saját döntésekkel.

Félek elmondani nekik, hogy elköltözöm a barátomhoz. Gondoltam arra is, hogy mikor nem lesznek otthon, összepakolok, hagyok nekik egy levelet, és elmegyek.

Félek attól, ha személyesen mondanám el, tuti nagyon összevesznénk, de a legrosszabb az lenne, hogy megtiltaná, hogy magammal vigyem a kutyámat.

Haragszom a szüleimre, hogy nem hagytak sose kibontakozni, és haragszom magamra is, hogy ezt hagytam.


2019. dec. 9. 10:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Miert lenne kiszolgáltatotabb mint ha otthon lakna??

Van munkája, fizetése.

Vagy mire kellene várnia?

2019. dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Fel akarja adni a munkáját, és a pénzes csávójához költözni külföldre. Már hogyne lenne kiszolgáltatott.
2019. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Attól még hogy ott hagyom a munkám, nem azt jelenti hogy nem is lesz munkám és élősködni fogok. Lehet beletelik 1-2 hónapba, de addig pénzt úgy is fogok még kapni a biztosítótól
2019. dec. 11. 11:19
 24/25 anonim ***** válasza:
És ha nem lesz munkád egy -két hónap alatt külföldön? elképzelve ez szép (meg gyermeteg) De ettől még nem biztos hogy a kint munkáltatók kapkodni fognak utánad, vagy nem éhbérért dolgoztatnak.
2019. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Attól még hogy te nem bízol magadban nem kell kivetíteni ezt másra. Szeretnék elvégezni sminktetoválós kurzust, ezek a szépítkezési dolgok mindig érdekeltek, és ezzel szeretnék foglalkozni, mert ezt örömmel csinálnám :) igen, tudom, mi ha nem jön össze :)
2019. dec. 11. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!