Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiíratkozom az egyetemről,...

Kiíratkozom az egyetemről, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

2,5 év után rájöttem, hogy nem érdekel. Egyszerűen elfáradtam. Nem egy "büfészakon" vagyok, évközben is a tanulásból áll az életem. 1-1 vizsgaidőszakban 6-7 kg-ot fogyok, nem alszom, tiszta ideg vagyok. Gyógyszereket szedek, vagy azért, hogy felpörögjek, vagy azért, hogy a vérnyomásom ne az egekben legyen és legalább pár órát tudjak aludni. Elegem van, hogy ebből áll az életem, aztán a vizsgán úgyis kirúgnak megalázva. Eközben a többi barátnőm utazgat, bulizik és jól érzi magát... Engem pedig sokszor az idegbaj kerülget és arra sincs időm, hogy elmenjek egy párórás mozira, vagy vacsorára. Ezeknek kéne a legjobb éveimnek lennie, de egy roncs vagyok, amióta egyetemre járok. Csakhogy a szüleim is itt végeztek, úgy tervezték, hogy majd később átveszem tőlük a munkájukat, "örökségüket". Szóval csak végeznem kellett volna itt, és megvan a biztos élet. De most úgy érzem, nem tudok mindent félretenni ezért. Vizsgaidőszak, már ezerrel tanulnom kéne, de egyszerűen ha csak ránézek a jegyzetekre, rosszul vagyok.

Lehet pár év múlva visszajövök, de most szünet kell, úgy érzem. Csak mivel a szüleim fanatikusan szeretik ezt az iskolát, így nehezebb elmondjam... Nem tudom, hol kezdjem, mert ők úgy tudják, minden rendben van és szeretek ide járni.



2019. dec. 10. 11:27
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
18%
2.5 ev akkor nem sok lenne hatra, az biztos hogy a labad sem erne a foldet ugy kidobnalak otthonrol
2019. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 A kérdező kommentje:

Külön élek tőlük, általában havonta egyszer szoktam hazamenni. Anya egyszer látta, hogy nyugtatót vettem be, és akkor nagyon kiakadt, azóta inkább nem mondok erről semmit. A magasvérnyomás miatt is 4 napig jártuk az orvosokat, mindenféle portokat tettek rám 24 órákra, hiába mondtam, hogy ez csak a stressztől van és otthon semmi nem lesz hétvégén.


Passzivitáson is gondolkoztam, de ugye csak két félévet lehetne egymás után... De lehet az lesz, egyelőre csak az biztos, hogy én az idei vizsgaidőszakot már hagyom.



Nem hiszem, hogy bármi közötök lenne ahhoz, hogy nekem honnan van pénzem. A kérdés nem erre irányult, és nem is az érdekelt, hogyan kéne megélnem a továbbiakban! De igen, nyilván támogatnak a szüleim, de az a megélhetésem egy része csak, máshonnan is van pénzem. Ráadásul a barátom már fél éve mondja az összeköltözést, amit eddig a suli miatt is halogattam (nem tudok úgy tanulni, ha valaki van körülöttem, el meg nem küldeném a saját lakásából emiatt napokra). De így, hogy jövőre összeköltözünk, az én lakásomat kiadom, az is bevételi forrás, ráadásul nem is kevés (ajánlom nézz szét pár ingatlanos honlapon, mennyiért adnak ki akár egy lepukkant panelt is a külső kerületekben).


Az a baj, hogy aki nem járt nehezebb szakra, el se tudja képzelni, mit jelent. Hogy se éjszakád, se nappalod, mert folyton tanulsz és hatalmas rajtad a nyomás, hogy jól teljesíts, meglegyen az összes vizsgád. Igen, 2 és fél év biztosan nem sok, de csináld már végig úgy, hogy folyamatosan gyógyszereket szedsz, nem bírsz enni, hullik a hajad és nem alszol.

2019. dec. 10. 11:58
 13/59 anonim ***** válasza:
66%

Szép és jó amiket írsz, de a valóság az, hogy érettségivel kb minimalberes csicska munkát fogsz találni. Emellett a hallgatói szerződés értelmében vissza kell fizetned az állami feleveidet, ami valószínűleg 7 számjegyű összeg lesz.

Inkább szedd össze magad és küzdd át magad a vizsgákon!

Gyárban dolgozok, tele van az üzem olyanokkal, akik nem fejezték be a tanulmányaikat. Monoton, fárasztó munkát végeznek nettó 130 ezerért.

Ott a lehetőség, hogy tanulj, legyen végzettséged és kilatasod a jövőre. Ne cseszd el mert nincs kedved. Ha más nsm menj át passzivra, dolgozz 1 évet (önerődből keress munkát, ne anyuci rakjon bele valahova) és szerezz motivációt, hogy befejezd a sulit. Hidd el, a valós munka világa elég motiváló lesz.

Az a baj, hogy nincs más ötleted, így nincs értelme ott hagyni. Ott fogsz állni pucér fenekkel a tavasztól és a tbt is fizetheted magad után majd stb..

Gondold át.

A szuleiddel meg nyilván legyél őszinte, ülj le velük beszélni.

2019. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
30%

És a lakás amit kiadsz kinek a pénzéből van? Mert biztos nem te dolgoztad össze.

Álomvilágban élsz.

2019. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:

"érettségivel kb minimalberes csicska munkát fogsz találni"

Nem igazán, 2 nyelven beszélek a magyaron kívül, és ismerettség útján már van egy (biztosnak tűnő) részmunkaidős állás, ami nekem jó lehet. Ráadásul home office nagyrészt, így tudnék mellette utazni is, meg én osztanám be, mikor dolgozom.

"a hallgatói szerződés értelmében vissza kell fizetned az állami feleveidet, ami valószínűleg 7 számjegyű összeg lesz"

Sosem voltam államis, minden félévem önköltséges volt.

2019. dec. 10. 12:02
 16/59 anonim ***** válasza:
97%
amit leirtal a zold reszben, azt egy az egyben mondd el vagy ird meg nekik. Igy. Igy teljesen ertheto. Szerintem nezz meg mas szakokat, mas sulikat, kesz terveid legyenek, mielott ezt otthagyod, nem a szuleid, hanem te magad miatt. Egyebkent ok nem te vagy, nem hagynam, hogy ram eroltessek a sajat eletuket, megis mit kepzelnek? Ne ugy elj, ahogy ok akarjak es meg ha maradnal is, akkor is lehet, hogy ugy ebredsz: basszus a s3ggem ala toltak mindent, de nem vagyok igy boldog. Eld a sajat eleted. Ettol meg tanulhatsz es dolgozhatsz kemenyen, ne ijesszen meg az, hogy "jajmibolfogokelni". Keress valami jo szakot amit diakmunka mellett lehet csinalni, lakj minimal helyen baratnonel, koleszban, ami olcso, amit keresel told a kajaba es a lazitasba, ne feszulj ra, olyat csinalj amit TE akarsz. Kulfoldon pl au-pairkent siman megelsz suli mellett is, tapasztalj, utazz, tanulj nyelvet. Meg fogod banni, ha most benneragadsz ebben masok kedveert.
2019. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
55%

Úgy tűnik a kérdezőnek kell pár pofon az élettől. Hát akkor hagyjátok.


Nagyon könnyű biztos szülői háttérrel rinyálni, hogy jajj, milyen nehéz a szakom, otthagyom. Aki nem áll ilyen jól anyagilag az a fogát összeszorítja és végigcsinálja.

Nem tudsz elmenni síelni. Nincs évforduló, névnap stb. A vizsgaidőszak előtt van egy úgynevezett szorgalmi időszak, amikor lehet tanulni folyamatosan..... Egyszerűen kevés vagy ide. Állj a szüleid elé, vállald fel, hogy ez vagy te. Mást akarsz csinálni, nem érdekel a jelenlegi szakod. Bizonyára örülni fognak. Szerintem nem az a legfájóbb, hogy otthagyod a szakod, hanem az, hogy nem mersz velük őszinte lenni. Ez viszont az ő hibájuk. Gondolom versenyistállós gyerek vagy te is. A folyamatos teljesítménykényszer, amit rádtoltak megölte a bizalmi viszonyt köztetek. Sajnállak.

2019. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
38%

Két éve nem voltál síelni, szegéééény. Majd ha lesz egy percem, sajnállak.

Ja, várj, mégse.


Anyu-apu a kis popód alá tette a saját lakást 20 évesen, és mindössze annyit kértek, hogy tanulj. Neked még ez se megy.


Mellesleg, ha az évfordulód vizsgaidőszakra esik, akkor az azt jelenti, hogy vizsgaidőszakban ráértél pasizgatni, annyira mégsem szakadsz meg ezek szerint. ;)

2019. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
59%
Milyen szakon vagy?
2019. dec. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
Igen, a barátom is ezt mondogatja, hogyha már most hányingerem van a tananyagtól, meg nincs kedvem hozzá, akkor hogy fogom ezt csinálni egy életen át? Mert én régen annyit láttam, hogy ők osztják be az idejüket, sok pénzt keresnek viszonylag kevés munkával (mert épp azt láttam, hogy reggel 9-kor mennek, de akár már 2-kor hazajöhettek hozzám) és ez milyen jó. Nem láttam mögötte a stresszt, hogy mennyit tanultak azért, hogy ott tartsanak, ahol. Sőt, lehet ha szeretném, én sem élném meg ennyire rosszul. Mert amikor a nyelvvizsgáimra készültem, akkor azt örömmel csináltam. Ha kellett, felkeltem hétvégén is 6-kor tanulni, most meg inkább kitakarítom az egész lakást és sütőgéppé változom, csak tanulni ne kelljen.
2019. dec. 10. 12:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!