Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiíratkozom az egyetemről,...

Kiíratkozom az egyetemről, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

2,5 év után rájöttem, hogy nem érdekel. Egyszerűen elfáradtam. Nem egy "büfészakon" vagyok, évközben is a tanulásból áll az életem. 1-1 vizsgaidőszakban 6-7 kg-ot fogyok, nem alszom, tiszta ideg vagyok. Gyógyszereket szedek, vagy azért, hogy felpörögjek, vagy azért, hogy a vérnyomásom ne az egekben legyen és legalább pár órát tudjak aludni. Elegem van, hogy ebből áll az életem, aztán a vizsgán úgyis kirúgnak megalázva. Eközben a többi barátnőm utazgat, bulizik és jól érzi magát... Engem pedig sokszor az idegbaj kerülget és arra sincs időm, hogy elmenjek egy párórás mozira, vagy vacsorára. Ezeknek kéne a legjobb éveimnek lennie, de egy roncs vagyok, amióta egyetemre járok. Csakhogy a szüleim is itt végeztek, úgy tervezték, hogy majd később átveszem tőlük a munkájukat, "örökségüket". Szóval csak végeznem kellett volna itt, és megvan a biztos élet. De most úgy érzem, nem tudok mindent félretenni ezért. Vizsgaidőszak, már ezerrel tanulnom kéne, de egyszerűen ha csak ránézek a jegyzetekre, rosszul vagyok.

Lehet pár év múlva visszajövök, de most szünet kell, úgy érzem. Csak mivel a szüleim fanatikusan szeretik ezt az iskolát, így nehezebb elmondjam... Nem tudom, hol kezdjem, mert ők úgy tudják, minden rendben van és szeretek ide járni.



2019. dec. 10. 11:27
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
39%

Iratkozz, kit erdekel? A szüleidet ? Majd beletörődnek. Mond meg nekik, hogy nem akarod ezt vegigcsinalni semmi ertelme, hogy a csaladi vallalkozast folytassam es biztos eletem legyen. Inkabb valasztom az ismeretseg altal felkinalt reszmunkaidős állást ami jo lesz nekem es lehet, hogy csak 100 ezerből fogok elni nem 1 milliobol havonta de megfelel az nekem.

Szembetűnik az a dolog, hogy pld nincs időd egy filmre ami max 1 es fel ora de orvosokat van időd jarni meg 24es vizsgalatra menni. Sztem csak az idődet osztod be rosszul. Tulgondolsz dolgokat. Bolhabol elefantot csinalsz.

2019. dec. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
87%

Mi van az itteni emberekkel ? Nem azt kérte a kérdező hogy szidjátok és " verjétek " meg :D Szar dolog az irigység . Nem tehet róla hogy nektek szar az élet és a munka se jó :)

Szóval mehettek is el innen .



Kedves kérdező . Az a legegyszerűbb hogy amit ide írtál nekünk , azt mondod el nekik . Talán benne lennének a " szünetben " . Addig meg te is át tudod gondolni hogy mit szeretnél .


23/F

2019. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
16%
Hogy mondd el, nem tudom. Én is azt látom, hogy fene jó nagy dolgod lehetett, mielőtt egyetemre mentél és nem tanultál meg sem tanulni, sem dolgozni. Igaz, hogy én már 50 éve jártam egyetemre, de bizony akkor szinte semmiből nem volt se tankönyv, se nyomtatott jegyzet és az előadásokon való állandó jelenlét és jegyzetelés alapján lehetett bukdácsolás nélkül átmenni a vizsgákon. Hogy síelés nem volt, mert nemcsak úri sport volt (külföld, útlevél ! ) de annyi pénz kellett volna hozzá, amennyit átlagember akkor nem engedhetett meg a gyerekének, arról már ne is beszéljünk. Bulizás, utazgatás ? Nyáron Balatonmáriafürdő alsó néhány évfolyamtárssal, budi kint a kertben és a többi...
2019. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
82%

Hagyd a negatív hozzászólókat!

Én megértelek, nincs az a diploma, ami megérné, hogy tönkremenj.

2019. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
97%
A barátod is tanul, vagy már végzett az egyetemmel?
2019. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
Már végzett. És ő is inkább arra bátorít, hogy találjam meg, mi az, amit szeretnék csinálni, ami tényleg érdekel és amit nem azért teszek, mert "muszáj".
2019. dec. 10. 12:44
 27/59 anonim ***** válasza:
97%

Fogod, magad, s elmondod nekik.

Esetleg, ha kérdésük lesz, őszintén válaszolsz.

2019. dec. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
44%

Hát ha a kiíratkozást el tudod dönteni egyedül, akkor nem kéne, hogy az okozzon gondot, hogy "hogy mondd el" a szüleidnek. Ez mutatja, hogy még gyerek vagy. Ezt is vedd számításba. Nem tudsz még valódi felnőtt fejjel gondolkodni a jövődről.

Ugyanakkor szerintem se csinálj valamit, amit gyűlölsz. Viszont abban, amit leírsz, azért elég sok a drámázás. Valóban jó lenne passziváltatni és elmenni dolgozni, de nem részmunkaidőben, hanem rendesen, teljes munkaidőben, hátha az megérlelne, felnevelne téged.

2019. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
98%

Amúgy én is váltottam, életem legjobb döntése volt.

Soha olyan boldog nem voltam, mint az új szakomon, új suliban, új emberek közt.

Tudod, mi a vicc?

Hogy azóta is rémálmaim vannak az első egyetemről.

Annyira sz.a.r volt.

Menj el onnan, ne szenvedj!

2019. dec. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
82%
De milyen szakon vagy?
2019. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!