Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiíratkozom az egyetemről,...

Kiíratkozom az egyetemről, hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

2,5 év után rájöttem, hogy nem érdekel. Egyszerűen elfáradtam. Nem egy "büfészakon" vagyok, évközben is a tanulásból áll az életem. 1-1 vizsgaidőszakban 6-7 kg-ot fogyok, nem alszom, tiszta ideg vagyok. Gyógyszereket szedek, vagy azért, hogy felpörögjek, vagy azért, hogy a vérnyomásom ne az egekben legyen és legalább pár órát tudjak aludni. Elegem van, hogy ebből áll az életem, aztán a vizsgán úgyis kirúgnak megalázva. Eközben a többi barátnőm utazgat, bulizik és jól érzi magát... Engem pedig sokszor az idegbaj kerülget és arra sincs időm, hogy elmenjek egy párórás mozira, vagy vacsorára. Ezeknek kéne a legjobb éveimnek lennie, de egy roncs vagyok, amióta egyetemre járok. Csakhogy a szüleim is itt végeztek, úgy tervezték, hogy majd később átveszem tőlük a munkájukat, "örökségüket". Szóval csak végeznem kellett volna itt, és megvan a biztos élet. De most úgy érzem, nem tudok mindent félretenni ezért. Vizsgaidőszak, már ezerrel tanulnom kéne, de egyszerűen ha csak ránézek a jegyzetekre, rosszul vagyok.

Lehet pár év múlva visszajövök, de most szünet kell, úgy érzem. Csak mivel a szüleim fanatikusan szeretik ezt az iskolát, így nehezebb elmondjam... Nem tudom, hol kezdjem, mert ők úgy tudják, minden rendben van és szeretek ide járni.



2019. dec. 10. 11:27
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
79%
Nem biztos hogy jogász szak... van egy csomó osztatlan, pl tanári
2019. dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
37%
De őnköltséges szak amibe anyuciék dolgoznak és van hozzá iroda az inkább jogász szak kedves utolsó válaszoló.
2019. dec. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell leharapni a fejem.
2019. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
83%

Bevallom, nem olvastam vegig a mocskolodos kommenteket. Idegesit masok irigysege es bunkosaga...

Az en velemenyem: szerintem nagyon fogod banni, ha 2,5 ev utan abbahagyod.

Plane h a szuleid mindent megadnank, es meg tanitani is tudnak. Nem tudom mire jarsz, fe en ezt 35 evesen irom neked, nem 20. Ismerem az erzesidet. Amikro az ember benne van, nagyin neheznek tunik...foleg a kozepe fel. Ne add fel, mert banni fogog. Szerintem.

2019. dec. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
54-es! Akkor se adja fel, ha nem ő választotta? Ha a háta közepére se kívánja? Tanulni akar, de azt amit ő választ. Az a szülő is elég korlátolt, legyen bármennyire is tanult ember, ha ezért bántja a gyerekét és nem támogatja. Hidd el a kérdezőnek sokkal rosszabbul esik, hogy mit gondolnak róla, mint hogy elzárják a pénzcsapot.
2019. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
76%

"Ezeknek kéne a legjobb éveimnek lennie"


Ez egyáltalán nem igaz. Most alapozod meg a jövődet, hogy ne műkörmös, recepciós, kitartott /megtűrt/ házicseléd legyél.


Ne aggódj, az utazgatásnak, bulizgatásnak -tanulás helyett- meglesz a böjtje 30 felett.


Ne félj, jó úton jársz, később bőven megtérül a befektetett energia.


Én se buliztam, se nem pasiztam, de ha meglátom az egykori partiarcokat, akik a műszakos buszra várnak délután, mindig integetek a 3 éves hitelmentes bmw-mből. :D


34N

2019. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

"2,5 év után ... Egyszerűen elfáradtam. ... évközben is a tanulásból áll az életem. 1-1 vizsgaidőszakban 6-7 kg-ot fogyok, nem alszom, tiszta ideg vagyok. Gyógyszereket szedek, vagy azért, hogy felpörögjek, vagy azért, hogy a vérnyomásom ne az egekben legyen és legalább pár órát tudjak aludni. Elegem van, hogy ebből áll az életem, aztán a vizsgán úgyis kirúgnak megalázva. ... sokszor az idegbaj kerülget ... egy roncs vagyok, amióta egyetemre járok. ... ők úgy tudják, minden rendben van és szeretek ide járni"

Hogyhogy úgy tudják? Nem otthon laksz?

Keress munkát, és amikor már tutira megvan, akkor jelentsd csak be nekik. Állítsd őket kész tények elé, mert ilyen körülmények között tényleg szükséged van egy-két év szünetre, ne adj nekik esélyt, hogy rábeszéljenek, hogy csináld tovább most azonnal. Majd később, ha lélegzethez jutottál, folytathatod, igazad van. Senkinek se hiányzik, hogy még jobban belebetegedj. De ne csak úgy lógj a levegőben, hanem menj el dolgozni.

2019. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim válasza:
100%
Hallgass a szívedre. Jól érzed amit érzel. Most csak arra gondolj amit szeretnél és csupa örömteli dologgal foglalkozz és pihenj.
2019. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Legalább egy év pihenő lett ebből vagy megszületett az alternatíva?
2021. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!