Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire nyíltan érdemes...

Mennyire nyíltan érdemes beszélnie a szülőnek gyermekével a vele kapcsolatos aggodalmairól?

Figyelt kérdés

Szülők, ti mennyire vagytok őszinték?


Néha nem tudom eldönteni nem túl sok e ha beszélek ezekről.


2019. dec. 11. 22:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%
Az nagy baj, ha a közel felnőtt gyerek tudta nélkül eladósodik a szülő, bármi okból, mert ha lerobban, meghal, azonnal a gyerekre terhelődik az adósság, nem fogja érteni, miért kell felhagyni a tanulmányaival és elmenni pénzt keresni, mert apu-anyu "őérte" adósságba keveredett, csak már betegen nem bírja fizetni. Ismerőséknél a családfő kímélte a családot, hirtelen meghalt, és akkor jöttek rá, hogy az apa vezette vállalkozás már rég tönkrement, de még a nekik gyűjtött életbiztosítás összege is felszívódott, és apuka ezt mind a család kímélése érdekében eltitkolta.
2019. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Lehet már tudni, mi a konkrét esetben a probléma? Vagy csak ötletbörze folyik?
2019. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
ad #12 Még mindig nem lehet tudni semmit. Én már hajnalban olvastam ezt a kérdést, de akkor sem tudtam eldönteni, hogy most a szülő aggódik a gyerekéért vagy a szülő saját magáért aggódik, azaz már a kérdés maga is félreérthetően van megfogalmazva. Egyébként meg legyen az bármilyen emberi kapcsolat, csak annyira kell nyíltnak lenni, hogy a másik csak a rá tartozó információknak legyen birtokában.
2019. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Ott a kérdésben, hogy a gyerekkel kapcsolatos aggodalmak... ez nem lehet kérdés, hogy erről igenis nyltan beszélni kell.

Ne terheljük a gyereket? He?

2019. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nincs egy konkrét probléma, időről időre újabb és újabb aggodalmak jutnak eszembe nekem mint szülőnek. Ezeket ha nem mondom el/nem kérdezek rá nála, feszültté tesznek és esetleg nem a megfelelő hangnemben szólok a gyerekhez. Mivel van önkritikám és az őszinteséget szeretem, ilyenkor bocsánatot kérek a gyerektől és elmondom mi zajlott bennem. Viszont ez nem biztos, hogy jó, mert ezzel egy terhet pakolok rá. Kisgyerekről van szó, 10 éves.
2019. dec. 12. 21:50
 16/19 A kérdező kommentje:

Néhány példa, amiken "kattogok" mert sokan kérdeztétek.


Csúfolják a társai, de nem szól róla.

Nem védi meg magát, ha piszkálják, csak tűr.

Egész nap éhes a suliban.

Nem korrektek a tanárai, de neki ez már természetes.

Nem a megfelelő suliba jár.


Ezek nem így vannak, többek közt ezeken szoktam aggódni.

2019. dec. 12. 22:03
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

Tehát pl. nem csúfolják a társai, de te ezen kattogsz?

Komolyan mondom, kezeltesd magadat!


Az aggodalmaskodásodat megérzi akkor is, ha nem mondod. Ez szorongóvá fogja tenni. Tönkre teszed számára azokat a szép éveket, amikor még önfeledten tudna örülni a világnak, a társainak.

2019. dec. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonymousreview60 ***** válasza:
65%

#16:

Tényleg kezeltesd magadat, hogy után a gyerekkel javuljon a helyzet.

Néhány példa, amiken "kattogok" mert sokan kérdeztétek.


"Csúfolják a társai, de nem szól róla." Mert nem látja/hiszi, hogy bárhonnan segítséget kaphat. Engem az óvodában vertek. 5-ször szóltam anyámnak. Ő azt mondta, védjem meg magamat, aztán a panaszkodásom abbamaradt. Én is tűrtem, azt hiszem.


"Nem védi meg magát, ha piszkálják, csak tűr." Nem csak mondani kell, meg is kell tanítani, hogyan álljon ki magáért.


"Egész nap éhes a suliban." Ha nem adsz neki kaját vagy elveszik tőle, akkor nem csoda.


"Nem korrektek a tanárai, de neki ez már természetes.

Nem a megfelelő suliba jár." Akkor miért nem viszed másik iskolába?


"Ezek nem így vannak, többek közt ezeken szoktam aggódni." Most akkor így vab vagy nem így van.


A lényeg: Alakítsd olyanná a viszonyotokat, hogy bármikor, bármit el merjen mondani neked.

2019. dec. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én inkább azon gondolkodnék el, hogy miért bizalmatlan veled és, ha látod, hogy szenved, akkor miért hagyod? Miért nem váltotok iskolát? Más részt, lehet, hogy fejleszteni kellene az önbizalmát valahogy. Sport, hobbi bármi, amiben van sikerélménye is!
2019. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!