Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek tudnia kell a...

Szerintetek tudnia kell a gyereknek, hogy mennyi pénzt keresnek a szülei? És ha igen, mikor, hogyan érdemes beszélni vele erről?

Figyelt kérdés

2019. júl. 1. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlenül. Én sosem tudtam, mennyit keresett Anyám, csak azt tudtam, hogy nem sokat, s így egyedülálló szülő létére nem tud nekem olyan anyagi dolgokat megadni, amit más gyerekeknek a szüleik.
2019. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudom mennyit keresnek a szüleim és szerintem jobb így, bár érdekelne.
2019. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Annyit kell tudnia, hogy milyen színvonalra elég a szülők jövedelme.
2019. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk mindig nyíltan volt kezelve. A szüleim folyamatosan próbáltak a tudatos pénzkezelésre tanítani.

Ennek része volt az is, hogy fel tudjam mérni, hogy mondjuk a fizetésükhöz mérten mennyibe kerülnek bizonyos termékek, szolgàltatàsok.

Egyébként azóta én is felnőtt vagyok, dolgozok. Most is tudjuk, hogy nagyjából ki mennyit keres, nem tabu téma. De persze nem is élünk vissza az infóval

2019. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jo ha tudja, mert ez is a penzugyi neveles resze. Nem forintra pontosan, de hozzavetolegesen legyen tisztaban a bevetel/kiadas dologgal. En ugy 10-11 evesen avatnam be ilyesmibe reszletesebben. Zsebpenzevel gazdalkodni viszont sokkal hamarabb elkezdenem megtani.
2019. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
85%
Szerintem jobb, ha tudja. Én gyerekkoromban nem tudtam, és sokkal szegényebbnek hittem a családunkat, mint amilyen. Pedig személyiségemből fakadóan simán elfogadtam volna, hogy az átlagosnal jobban keresnek, de nem szórják a pénzt, hanem tudatosan kezelik a pénzügyeiket. Pontosan emiatt én mindezt bizalom hiányként éltem meg.
2019. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom elképzelni, hogy anya leültet, hogy "kislányom, ennyit keresek, ezek a számlák, mit szólsz?".
2019. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk természetes, hogy a gyerekeink tisztába vannak az anyagi helyzetünkkel, jövedelmünkkel.

Azért van ennyi eladósodott, magát nyomorba döntő hitelfelvevő, mert 0 a társadalom, családok pénzügyi tudatossága.

Ezt már gyerekkorban a családban el kell sajátítani, aminek része, hogy a szülő az adott jövedelmet hogyan ossza be.

2019. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

8!


De ehhez nem kell tudnia a gyereknek a szülő jovedelmet összegszerűen.

Elég, ha azt tudja, anya és apa együttes keresetének x százaléka megy számlákra, y szazalek a havi élelmiszer és háztartási bevásárlás költsége, z százalék a megtakarítás, stb.

2019. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%

Igen tudnia kell.

Azon a szinten, amilyen szinten a számokat ismeri, ill. amilyen szinten anyagiakban mérhető igényei vannak.

Az óvodás gyerek annak örül, ha thomas-os gőzmodonyt kap vagy Mancs őrjáratos kis figurát. Ez a legtöbb családban nem anyagi kérdés.

Ahol már Adidas cipő meg drága okostelefon a kérdés tárgya, ott már logikus, hogy legyen képben, mennyit keresnek a szülei, és abból mi mindenre kell kiszorítani a szükséges összeget.


Hogyan érdemes beszélni vele erről?

Hát, ez olyan, mint a szexuális felvilágosítás. Nem egyszer leülni és "na most elmondom neked, hogyan lesz a kisbaba", hanem egyszerűen a napi beszélgetés része legyen, olyan légkörben hogy a gyerek merjen kérdezni is.

2019. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!