Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok milyen fura szabályok...

Nálatok milyen fura szabályok voltak otthon, amikor gyerek voltál? Sztorizgassatok.

Figyelt kérdés

Arra gondolok, aminek a kontroll gyakorlásán kívül semmi értelme sincs, pl. nem ihatsz (leves) evés közben bármikor, ha megszomjaztál.

Nekem ilyen volt, hogy nem szőrteleníthettem egy ideig (szerintem teljesen mindegy, hogy az ember 12, 15, vagy 20 évesen kezdi el, úgyis eltölt életéből kb. 60 évet szőrtelenítéssel, az a plusz 1-2 már teljesen mindegy). Ilyenek voltak még a körömfestés tiltása, vagy pl. a táskámat a szobámban csak egy adott helyre tehettem, különben anyám kirázta belőle a tartalmát.


21/n



2019. dec. 15. 16:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
24%

"Ilyen a bioritmusom. Ilyenkor vagyok a leginkább éber és a legjobban produktív is lenni szóval nem még mindig nem látom be.

Szerencsére a munkahelyem is haladó szellemiségű így 10-11 között járhatok dolgozni "


Értem én, hogy meg akarod magyarázni, de ez MOST van. A kérdésben meg a gyerekkorról volt szó, és ugye te is arról írtál.

Iskolás korodban meg nem volt ilyen a bioritmusod, az hótziher, mert egész biztosan nem jártál 11-re suliba se általánosba, se középiskolába.

Reggel 7.30 körül kezdődik a tanítás, szóval tuti nem a bioritmusod határozta meg az életedet.

Egy kiskorú gyerek ne jöjjön a bioritmusával, amíg tanköteles, de ha midnenáron azzal akar jönni, akkor a fix ponthoz kell igazodni, ami az iskola, ergo aludni meg csak éjszaka tud.

Felnőtt korodban úgy cseszed el az életed, ahogy akarod, de nem ez volt a kérdés.

Szóval igaza van annak a válaszadónak, aki szerint ez normális gyereknevelés, és a szüleid egyszerűen csak felelősségteljesen viselkedtek és NEVELTEK téged. Ami sok szülőről sajnos nem mondható el.

Így jó lenne az ilyen megbecsülni, aki legalább törődik a gyerekével.


Nekem normális gyerekkorom volt, nem igazán emlékszem tiltásra, de ehhez mondjuk az is kellett, hogy viszonylag normális voltam.

2019. dec. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%

Mostohaapám papíron is elmebeteg, ebbőlnkifolyólag őrületes rigolyái voltak.

Nem szedhettem ki a szemöldökömet. Egyszer kiszedték a koliban a szobatársaim, felpofozott.

Nem nyúlhattam a hűtőbe. Ha kellett valami szólnom kellett. Csak akkor nyúlhattam be ha nem volt otthon senki. A hűtőajtót amúgy nem tarthatta nyitva senki 2 mp nél tovább mert üvöltött ha 3 mp volt.

Amikor ettek anyámmal nekem is ennem kellett. Mindegy ha nem voltam éhes. Néha annyit engedett hogy nem kell ennem de akkor is üljek ott velük amíg nem fejezik be a kajálást.

Kövér kamasz voltam, nem engedték hogy diétázzak vagy elmenjek futni. Ordibáltak vagy kiröhögtek miatta.

Nem választhattam ruhát gyakran úgy vettek ruhát hogy csak hazahoztak nekem valamit.

Mindez addig amíg el nem költöztem 18 évesen. Mondanom sem kell hogy feléje sem néztem azóta a szülői háznak.

2019. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%

Anyám idióta férje miatt nem lehet hangosan pl becsukni egy szekrényajtót vagy hangosan menni a lépcsőn, véletlenül (!) leejteni egy könyvet a földre. Régebben összerezzent és kiakadt monstmàrcsak tesz vmi bunkó megjegyzést.

Az okát nem tudom, nem százas a bácsi...

2019. dec. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
39%
Egy hónapja volt talán a rádióban, hogy egy hétig minden reggel behívtak egy szakértőt, és ő is mondta, hogy a tinédzserek hormonháztartása változik, emiatt a melatonin (az alvást segítő hormon) később kezd el álmosítani, és reggel tovább tart, tehát az első két tanórát mintha altatás alatt ülnék végig.
2019. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
12%

"nem lehet hangosan pl becsukni egy szekrényajtót vagy hangosan menni a lépcsőn, véletlenül (!) leejteni egy könyvet a földre. Régebben összerezzent és kiakadt monstmàrcsak tesz vmi bunkó megjegyzést."

Tehát mégiscsak lehet - csak aztán viselni kell a következményeit. Az élet már csak ilyen...

2019. dec. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
82%

Közben mégis eszembe jutott egy: nem volt szabad dinnyére vizet inni. Meg más gyümölcsökre se. De dinnyére főleg nem. :)

És nem volt szabad hozzányúlni a hipóhoz - mert az méreg.

2019. dec. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
51%
De mondjuk ezek se olyanok, hogy csak a kontroll gyakorlása miatt... Akkor mégiscsak normálisak voltak a szüleim. :)
2019. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem ettem meg a levest beleszeret anyám a másodikat ,és úgy kellett megennem.

Sose felejtem el, aegylevesbe ment a rántott hús sült krumplival.

Apám rakontrazott, a bölcs dumajaval, hogy nincs olyan szekér amibe nem lehet még pakolni.


Nem mehettem fodrászhoz,mert anyám járt.

2019. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
94%
evés közben nem ihattam vizet, pedig kevés nyálam volt, emiatt egy száraz rántotthús megevése nekem fél órás szenvedésű feladat volt. Emiatt szorongani kezdtem hogyha enni kellett és nem értette anyám hogy miért mindig csak a levest eszem meg.
2019. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
62%

Ez a levesevés közben nem lehet vizet inni valamilyen tényleg régről jövő beidegződés lehet a szülők részéről, mert nálunk dettó ugyanez volt. Míg meg nem ettem a levest, addig nem ihattam, mert anyu szerint akkor jóllakok azzal és nem eszem meg a tányér levesem. Tiszta röhej, mert annyira belémrögzült, hogy a lányomnál ugyanígy szóltam, amikor inni kért, aztán észbekaptam szerencsére, hogy ennek semmi értelme.

Apu mindig rám szólt, ha letettem a rágót, vagy cseresznyemagot az éjjeliszekrényemre. Azonnal ki kellett vinnem, mert mindig azt mondta, hogy ennyiből oda is köphettél volna. Tányér mellé se tehettem a rágómat, amit még rágtam volna kaja után. :) Visszagondolva tényleg semmi értelme nem volt.

2019. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!