Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan oldanátok meg, ha a...

Ti hogyan oldanátok meg, ha a szüleitek nem akarnak karácsonyozni?

Figyelt kérdés

20 évesen anyukámmal élek, mert egyetemen tanulok és nem tudom biztosítani az anyagi függetlenségemet 100%-ban, apukám meghalt sok évvel ezelőtt, nem szívesen hagynám egyedül. Eddig szinte sosem veszekedtünk, azonban nagyon rosszul esett, hogy kijelentette nem szeretne karácsonyfát, illetve semmilyen ünneplést. Az utóbbi években nem volt fa nálunk, azonban most szerettem volna, az sem megoldás, ha veszek egyet a saját pénzemből és beállítok vele. Nincs nagy rokonságunk, ketten leszünk az ünnepekkor, így nem lesz sütés főzés. Nem szoktunk ajándékokat venni, az nem is hiányzik igazából. Szeretném áthívni a barátomat, azonban nem lesz túl rózsás a hangulat nálunk. Illetve tanulnom kell a januári vizsgáimra. Arra is gondoltam, hogy elvállalok valami munkát, hogy ne legyek otthon. Nem az anyagiak jelentik az akadályt.

Ti mit tennétek a helyemben?



2019. dec. 15. 21:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

Hivatàsos Karàcsonyutàló vagyok.

(Bővebben: utàlom a karácsony minden hangjàt; nem szeretem a karàcsonyi ajàndékozàst; elegem van a karàcsony témàjú filmekből és reklàmokból; gej és giccs minden dísz; gyomorforgató a szellemiség amit kèpvisel; nem bírom, hogy a legtöbb pozitív dolgot a tèlben nem az èvszakhoz, hanem sokan a karàcsonyhoz kapcsolnak;a hàz és egy fa feldíszítése pedig csak rengeteg elvesztegetett perc az èletemből.)

Ha egy ismerős "sunyin" elkezdene minden karàcsonyos dolgot csinàlni a jelenlétemben (folyamatosan, egyetlen perc szünet nèlkül), akkor szentül hinném, hogy szándékosan ki akar idegelni.

DE(!) Ha nekem lenne egy rokonom akinek ez fontos lenne, akkor betàraznám a sört, kàromkodások közepette elhúznám a belem egy fàèrt meg pàr csicsàs fiszfaszèrt, felraknàm a húslevest, a töltött kàposztát, meg a legemberibb kifejezést az arcomra "asz't osz't hadd' szòjjon az ünneppphéj...😪😑" módba lèpnèk.

Mondd meg anyukàdnak, hogy te szeretnéd àthívni a baràtodat egy családi karácsonyozàsra ès ha normális, akkor megembereli magàt.

Én csak "nem vagyok ünnep pàrti" de ha van valamilyen az időszakhoz köthető traumàja vagy feldolgozatlan lelki baja, akkor az teljesen màs tèszta. Ez esetben inkàbb részletezd nekünk, vagy (ami még jobb lenne) kèrj tanàcsot egy szakembertől. Abban, hogy ezt kipuhatold segíthet, ha megkèrdezed tőle miért nem akar idèn karàcsonyozni.

Baràtod milyen karàcsonyokhoz szokott amúgy? Lehet nem venne zokon egy kis nyugalmat, vagy tölthetnéd a karàcsonyt nàla (mint ahogy azt koràbban bölcsen javasoltàk). Ha anyukàd vevő a dologra egy nagyon kicsit, akkor 1 nap lehetnèl a baràtodèknàl és 1 nap àthívhatnàd a baràtodat hozzàtok (felhajtàs mentesen). Az a gyertyàs vacsora sem rossz ötlet (kètlem, hogy anyukád szàmàra pozitív hatàssal lenne, de bőven toleràlható).

2019. dec. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
Te szeretnél akkor menj át barátodhoz karácsonyozni anyukádat meg hagy otthon,vegyél pár fenyö ágat szobádba és akasz fel rá néhány diszt csinálj magadnak valami egyszerű étel rántott hal sült krumplival azt kész.
2019. dec. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

A 10-es válaszoló szinte szóról szóra leírta, amit én is gondolok. Tegyél úgy. A süti illat, látvány ha nem is mutatja, de el fogja gondolkodtatni anyukádat.

Esetleg tegyél be karácsonyi zenéket már most, az előző napokban. Lehet megérinti, lehet sírva fakad, erre készülj. De az is lehet, hogy pont erre lesz szüksége, egy kiadós sírásra.

Egyedül tényleg ne hagyd, sok az öngyilkosság karácsonykor.

2019. dec. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
23%

Nem mindenki akar karácsonyozni...amúgy meg minek is, ha csak ketten vagytok, nem ajándékoztok. Felesleges pénz kidobás.


Mi szoktunk ajándékozni, de nem állítunk fát, nem díszítünk fel semmit. Én javasoltam tizenévesen, hogy ne csináljuk.

Nem vagy már gyerek, túl fogod élni.

Ha annyira fontos neked, akkor meg karácsonyozz a barátoddal.

2019. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

"apukám meghalt sok évvel ezelőtt, nem szívesen hagynám egyedül"

kis mártír.

meg vámpír anyuka.

jó páros.

szeretem ezt a "a gyerek arra való, hogy szolgálja a hlye szeszélyeimet egész életemben, és ha mégse, éreze magát szr alaknak" hozzáállást. mért nem lehetne karácsonyod, mondjuk a szobádban, ha másutt nem, csak azért mert ő éppen úgy döntött, hogyha neked az jól esne, akkor csakazértsem.

önző tyúk.

te meg egy minimártír.

jó csapat.

2019. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"mért nem lehetne karácsonyod, mondjuk a szobádban, ha másutt nem"

Lehetne. De miért lenne, ha nem muszáj? Miért ne oszthatná meg az ünnep örömét azokkal, akiket szeret? Vannak, akik számára a karácsony a szeretet ünnepe, nem az önimádaté.

2019. dec. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!