Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak én fujom fel, vagy...

Csak én fujom fel, vagy tényleg mérgezi a lelkem?

Figyelt kérdés

Anyámról van szó. Közeleg a karácsony és hamarosan vendégségbe jön hozzánk (felnőtt vagyok mar, anyuka magam is) és elég ellentétes érzések kavarognak bennem.

Gyerekkent egyedül nevelt, igaz, a nagyszüleim rengeteget segítették, de mégis csak maga volt, nem mondom hogy nem lehetett nehéz neki. Mindent próbált ez mellett megadni és valahol értem, hogy magasra tette a lécet: tanulásban viselkedésben is, ugyanakkor szociálisan nagyon gyengének érzem magamat, sajnos rossz példát mutatott: mindenkivel folyton összeveszik, folyton megsértődik, többnyire mindent támadásnak vesz ha szólnak neki valamiért, szinte csak kritizál, nem képes meglatni az élet apró szépségeit, a negatívat viszont bőségesen megtalálja. Mindig van egy olyan szomszédja, akit egy kanál vízbe meg tudna folytani, és válogatott cifra kifejezésekkel illet (én meg hallgathatom legalábbis amig meg nem unom és rárakom a telefont). Barátai nincsenek is,mert azokra is rég megsértődött valamiért, nem jár sehova, csak a szűk családi körben mozog.

Szóval ebben a szellemben nevelkedtem, amit én próbálok felnőttként magam nem elkövetni, az ellenkezője lenni. De akár egy telefon beszélgetés (mert persze azt elvárja, hogy minden nap jelentkezzek be) is rettenetesen leszívja az energiámat, amikor épp olyan napja van.

Legutóbb pl. meséltem neki, hogy kislányom szülinapjára meghivtam a férjem rokonait, és sokfős ebéddel készültem még a torta és sütemények mellett, amiért én nagyon büszke voltam magamra, gyerek mellett, munka és házimunka után, félig betegen még volt mindenre erőm... Kérdezi, mi volt az ebéd, mondtam, hogy egybe sült fasírozot, erre ő, hogy jaj hát az nem valami laktató, főleg nem a férfiaknak.

Most 3-4 napot lesz nalunk de az ilyen és ehhez hasonló beszólásaira nagyon vissza kell fognom magamat, hogy ne ugorjak.

Közben meg totál hálátlannak érzem magamat, várom is hogy jöjjön meg nem is...

Dilemma...


2019. dec. 19. 09:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezeket a problémákat már csak te fújod, fel mert ahogy előttem is írták túl régóta gyűjtögeted. Én nem érzem ki a szavaidból, hogy pszichológus segítségére lenne szükséged, szerintem ha csak elkezded magadtól átgondolni, hogy az anyukád is ember, aki hibázik, időnként bunkó és nem feltétlenül a legjobb ember, de attól még az anyukád és valószínűleg szeret is megoldódhatnak a gondok. Ne az anyát várd vendégségbe aki felnevelt, akinek "tartozok" meg aki szenvedett értem..stb jelzők, hanem egy felnőtt embert, aki a családod része és akinek nyugodtan elmondhatod ha nem tetszik valami, akit nyugodtan kijavíthatsz és lehetsz vele őszinte, mert már te is felnőtt vagy, sőt te is anya. Ha leszólja a fasírtot nem pukkadozni kell, hanem rámosolyogni és azt mondta: Lehet anya szerinted így van, de volt süti is és senki nem panaszkodott, mindenki vidám volt, de ejtsük a témát és mesélj inkább hogy vagy. Ha pedig mindenbe folyton beleköt, szépen is meg lehet kérni, hogy "anya azért hívtunk át, hogy együtt ünnepeljünk és jól érezzük magunkat. Kérlek próbáld meg." A lényeg, hogy ne idegből veszekedjetek, amit nyilván a gyerek sem hallgat majd szívesen, de ne is nyeld a dolgokat a végtelenségig. Lehet egymással tisztelettel beszélni és szerintem ez még annyira nincs elmérgesedve köztetek, hogy ne tudjátok megoldani.
2019. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!