Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek elfogadjam? ...

Szerintetek elfogadjam? Nagymamám szeretne pénzt adni h "új" autót vegyünk. A lelkem bonyodalmai lent.

Figyelt kérdés

Mamam egyedül él, van két lánya. Így 3an az ország 3pontjan, kapcsolatuk nem túl fényes. Anyám és nenikem munka nélkül, nem túl jó körülmények között. Velem együtt van 3 lanyunokaja, de rajtam kívül egyikük sem tartja vele a kapcsolatot.


Kisbabammal kérte h látogassuk meg, de mondtam h a párom nem mer elindulni ezzel a régi autóval olyan hosszú útra. Erre ma hívott apukám (aki az "exveje"), h köszöntötte őt és azt mondta ha jön fel Legközelebb Pestre, felhozza az összes pénzét, h nekünk adja autóra *.*


Es ugyan "rankferne" de folyton elutasitom, ha utalna. Meg sem adtam a szamlaszamomat. Éppen ezért. Mert elsősorban azt szeretném ha magára költenè, így a nyugdíjas éveiben. Vagy annak adná, aki igazán rászorul (anyámnak és a húgának = lányainak akiknek nem akar már adni, mert azt mondja halatlanok)


A másik 2unoka aki szintén nem beszélnek, az egyik meg a dedunokaja születésèrol sem értesítette, pedig szuper nyarakat töltöttünk nála mind... Szóval a testvereimmel elég felszínes a viszony. Feltekenyek amiért én jóban vagyok minden másik rokonunkkal. És szorgalmas, gyakorlatias no vagyok immár egy kislánnyal, szerető férjjel.

Attól nem félek hogy megjobban megutalnak, de nem tudom mit kellene mondjak.

Apukám és párom is azt mondja fogadjam el, de a fentebb leírtak miatt én ockodom ettől.


Szerintetek van helyes út?



#Pénz rokonok segítség #Pénztelenség nemtörődöm
2017. okt. 18. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

fogadd csak el, legalább nem az érdemtelenek kapják


és ezzel a mama is jól jár, el tudod vinni hozzá a gyereket gyakrabban, rajta is tudsz segíteni

2017. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Valahol én is ezt érzem, de túl szerény vagyok h azt mondjam : Rendben, köszi Mami.

Egy autó nem letszukseglet.

Ha nagyon úgy volna, vonattal is mehetnénk. (3.5 ora)

Nem tudom elképzelni a helyzetet , h mit mondanèk ha tényleg elhozná.

2017. okt. 18. 21:29
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Gondolj bele... Ha odaadja és vesztek belőle autót, akkor sokkal könnyebb lesz "leugrani" hozzá, ha szüksége lesz Rád. Mivel ahogy írod, másra nem nagyon számíthat.


nézd ezt az oldalát. Ha vállalod (magadnak megígéred, mert úgy gondolod tudod tartani), hogy ha kellesz, akkor ahogy tudod, meglátogatod (betegség, csonttörés [ne adja Isten, de az időseknél gyakori] vagy egyéb komoly dolognál), akkor fogadd el. :)

2017. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

En nem fogadnam el, inkabb lemennek azzal a rossz autommal, amim van. ( nemar h ne vigyen el ekkora uton, milyen kocsi az?!...)

Szep, h te joban vagy a mamaval , tartsd is ezt meg . :)

2017. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
18eves 3ajtos vizsgán atlokott Suzuki *.*
2017. okt. 18. 22:35
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Nekem csak egy kerdesem van. Ha elkuldene a penzt es Te elfogadnad, elmennel hozza hetente, ket hetente? Vagy akkor kitalalnatok valami mast? Vagyis nem Te, hanem a parod. Ha nem, es ez is valos felelem es indok es csak ennyi az akadalya, akkor elfogadnam. De akkor tenyleg mennek, amilyen gyakran csak tehetem (ertsd: nem fel evente, nem harom havonta)
2017. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

(OFF: Mégis hány éves vagy, hogy ilyen *.* "fejet" használsz!?)

Én nem fogadnám el a helyedben. Ha tényleg nem csak kifogásnak használjátok hogy nincs autó, akkor megbeszélném vele hogy az új autó felét fizeti ő, felét ti. És így nincs az hogy odaadja az összes pénzét, meg hogy túl sokat ad, hanem ti is beletesztek valamit, meg ő is :) Persze aztán látogassátok is a nagyit rendszeresen...

2017. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha adja,szívből adja..Tudsz segíteni többszőr rajta.Az én mamám 12millió forintért eladta a főldet,egy fillért se kaptunk ajándékba.Pedig ránk férne.
2017. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem is fogadd el, bár a végső döntés a tiéd. Neked szánja, szeretetből. Viszont ha elfogadod akkor tényleg menjetek, amikor tudtok! Nehogy becsapva érezze magát szegény nagyi, hogy vett autót és még sem látogatjátok. De csak akkor fogadd el, ha a nagyid személyisége nem olyan, ha nem mész, amikor ő akarja, mert más dolgod van a fejedhez vágná. Ha nem ilyen,hanem kedves, megértő , fogadd el. Egy valamit ne tegyetek... Nehogy a családdal és a kisgyerekkel egy rossz autóval utazzatok!!! Magatokra nézve és másra is nagy veszély forrás sajnos.
2017. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat, egyelőre nincsen pénzünk az autó felere sem -.-

Munkanelkulikent jöttem babazni, mert mint utólag kiderült az előző munkahelyem nem jelentett be.

És hitelt sem kapunk.


Még mindig nem tudom mi volna helyes...


Valaki kérdezte hány éves vagyok h *.* Ilyen fejet vágok... 30... Bocsi

2017. okt. 19. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!