Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim folyamatosan bántana...

A szüleim folyamatosan bántanak mentálisan, mert válogatós vagyok, pedig én mindig próbálok kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Alapból sok dolgot feltudok sorolni,amit megeszek, de túl sokat abból is amit nem. Emiatt szerintük később egy borzalmas ember leszek, aki nem viszi majd semmire, nem lesz párom aki ezt tolerálná. Család előtt meg szégyellik hogy válogatós vagyok, mintha ez egy betegség lenne. Példa: alapjáraton szeretem a pörit, viszont miután kész van hányingerem van a benne lévő hagymától és leszoktam a szaftot szűrni. Anyámék erre mindig azt mondták a többieknek hogy allergiás vagyok a hagymára.. (talán nem is az íze, szimplán a hang ahogy ropog, a textilje, az hogy a fogam közt van már undorító).

Alapból mindig mondom nekik (4en lakunk itthon tesommal aki mindenevő) hogy nekem mindegy mi lesz a kaja, ha úgy van eszem szendvicset is, de hát az milyen már, mekkora szemét vagyok és miattam megy kárba az étel. (Általában én eszem meg a kaják nagyobb részét négyünk közt, így látszik ha én nem nyúlok bele). Azt persze nem ismerik hogy főzzenek kevesebb adagot, akkor biztos elfogy, nem még ez is az én hibám hogy sok kaja megy a kukába... Nem tudom mi mást tehetnék. Nem fogok tudni olyat megenni amit utálok. (Próbáltak már éheztetni, megvesztegetni, szóval kérlek ne írjatok olyat hogy nekik kellett volna belém nevelni hogy mindenevő legyek, mert nekem ez sose ment).



2019. dec. 23. 07:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem írtad, mennyi idös vagy, de ha elmúltál 12 - ami igen valószínü- , akkor a szüleid helyében nem föznék neked semmit, hanem odaadnám azt a pénzt, ami a kajádat fedezi és oldd meg saját magad.


Egyebként amit, tesznek azt legfeljebb nevelésnek hívják és nem mentális bántásnak, és igazuk van, nagyon hisztis, válogatós valaki vagy!

2019. dec. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Az én nővérem is hasonlóan válogatós. Semmilyen zöldséget és gyümölcsöt képtelen megenni, de ezt úgy képzeld el hogy amint lenyeli egyből hány. Pszichológus azt mondta, ez egy fóbia, tudjuk is az okát, sajnos nem tudja legyőzni, így hát eszik tésztát meg ilyesmit.

Nos, érdemben nem tudok hozzászólni, a mi szüleink normálisan állnak a témához, nem bszogatják, mert lelkileg amúgy is megterhelo lehet ez neki..

Mennyi idős vagy?

2019. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha a pörköltbe ropog a hagyma, nem csodálom, hogy nem eszed meg. Az vajpuhára fő szét benne, ha valaki tud főzni.

Amúgy hisztit én is érzek benned.

2019. dec. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
17 vagyok, bocsi a vége kimaradt. Nem gondoltam volna hogy ilyen agressziv válaszok lesznek, és a válogatás hisztit jelent :D
2019. dec. 23. 07:56
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
*pörköltben
2019. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
En is eleg valogatos vagyok kaja teren. Ugyh üdv a klubban :-) mit tudsz tenni ? Semmit.
2019. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
Én is ugyanebben a cipőben járok mint te. Semmilyen szaftos/szószos dolgot nem tudok megenni. Nálam ez elég extrém, biztos vagyok benne, hogy étkezési zavar. A környezetem már megszokta, max az új ismerősök rökönyödnek meg néha, amikor pl. a pörköltből kieszegetem a húst, a többit meg otthagyom (rendszeres kérdés a "nem ízlett?"). Ezzel leginkább magamat szívatom meg, már rettegek ha olyan helyre megyek, ahol nem tudok dönteni arról, hogy mit egyek (pl. vendégség), aztán elémraknak pl. egy töltött káposztát. Senki más nem ilyen a családban csak én. A jó hírem az, hogy felnőttem, lediplomáztam, van férjem, karrierem, saját lakásom, bejártam már a fél világot, borzalmas embernek sem tartom magam, szóval az étkezési szokásaidnak a későbbi életedre semmilyen hatása nem lesz. A szüleiddel könnyebb lesz, ha már nem fogsz otthon lakni. Egyébként én rosszabb voltam tizenévesen, a te ízlésed is változhat még.
2019. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

A kérdezőnek nem azzal van baja hogy nincs mit ennie, látod a pörit leszűri, szendvicset is enne, azzal van baja hogy a családja beszol neki meg veszekednek vele, mert nem eszi meg azt amit a család főz, mert nem szereti az adott ételt. Minden családban van válogatós, meg szerintem embernek van olyan, amit nem szeret, ezt el kell fogadni, toleráns ám kell lenni. Ez nem hiszti, nekem is pl a haltól a gyomrom felfordul, egész nap émelygek ha megérzem a szagát... Ez nem hiszti, egyáltalán nem az. Az ember ha tehetné, a beszólások elkerülése végett megenné de nem tudja, ha a gyomra nem veszi be.... Nos, azon kívül hogy szólsz kevesebb adagot főzzenek, mert te gondoskodsz a saját kajadrol, többet nem tudsz tenni.

Tudom milyen, anyu nekünk is ilyen 90 személyes ebedeket rak össze, aztán megy a vita hogy nem esszük..

2019. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
A pörköltben ropog a hagyma? Hát akkor valamit szarul csináltok, de nagyon.
2019. dec. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak akik megértették a kérdés lényegét és nem akadtak fent majd kezdtek kioktatni. Csak mert titeket agyonvertek otthon ha nem ettétek meg az ételt anno '80ban ez már máshogy van. A #8as éttermit pedig nem értem. Étteremben azt kérek amit szeretnék, ergo miért kérnék olyat amit nem szeretek és aztán turkáljam? Nonszensz emberek járnak ide gyűlölködni és még a leírást sem olvassák el...
2019. dec. 23. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!