Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim folyamatosan bántana...

A szüleim folyamatosan bántanak mentálisan, mert válogatós vagyok, pedig én mindig próbálok kompromisszumot kötni?

Figyelt kérdés

Alapból sok dolgot feltudok sorolni,amit megeszek, de túl sokat abból is amit nem. Emiatt szerintük később egy borzalmas ember leszek, aki nem viszi majd semmire, nem lesz párom aki ezt tolerálná. Család előtt meg szégyellik hogy válogatós vagyok, mintha ez egy betegség lenne. Példa: alapjáraton szeretem a pörit, viszont miután kész van hányingerem van a benne lévő hagymától és leszoktam a szaftot szűrni. Anyámék erre mindig azt mondták a többieknek hogy allergiás vagyok a hagymára.. (talán nem is az íze, szimplán a hang ahogy ropog, a textilje, az hogy a fogam közt van már undorító).

Alapból mindig mondom nekik (4en lakunk itthon tesommal aki mindenevő) hogy nekem mindegy mi lesz a kaja, ha úgy van eszem szendvicset is, de hát az milyen már, mekkora szemét vagyok és miattam megy kárba az étel. (Általában én eszem meg a kaják nagyobb részét négyünk közt, így látszik ha én nem nyúlok bele). Azt persze nem ismerik hogy főzzenek kevesebb adagot, akkor biztos elfogy, nem még ez is az én hibám hogy sok kaja megy a kukába... Nem tudom mi mást tehetnék. Nem fogok tudni olyat megenni amit utálok. (Próbáltak már éheztetni, megvesztegetni, szóval kérlek ne írjatok olyat hogy nekik kellett volna belém nevelni hogy mindenevő legyek, mert nekem ez sose ment).



2019. dec. 23. 07:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem csak nagyon sokan vannak, akiknek nem jók a szociális készségeik és ezért amúgy sincs túl sok közeli kapcsolatuk. Itt meg pont olyan emberek tudnának jó választ adni, akiknek átlagon felüliek a szociális készségei.


Sajnos nekem nem azok. Esetleg szüleidnek kereshetsz valami olyan könyvet, hogy válogatós a gyerek mit tegyek, ahol le van írva, hogy ez rendben van, ne aggódjanak miatta. (Amúgy én is ilyen vagyok, szerintem öröklött, mert nagypapám is, nincs más a családban, aki küzd ezzel? Lehet, hogy szüleid is jobban viselnék, ha kiderülne nem te vagy az egyetlen).

2019. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Egyél azt és úgy, ahogyan jól esik, és annyit, amennyit te akarsz. ne törődj senkivel. Ha valaki bánt ezért, tedd helyre: ízlések és poofonok. Nem vagyunk egyformák. Épp az anyai szeretet egyik legfontosabb attribútuma volna az, hogy elfogad olyannak, amilyen vagy.


Aki az ízlésedért bánt, különösen az étel szintjén, az valójában valóban agresszor, mert a maga képére akar - erőszakosan - formálni. Egy 17 évesenél nem csoda, ha ez ennyire probléma, hiszen éppen a korszakban vagy, amikor ön magadat keresed és leválsz a szüleidről.


Egyél csak nyugodtan és azt, amit akarsz, úgy, ahogy akarod. Az a te ízlésed, a másiké más.

2019. dec. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
"Csak mert titeket agyonvertek otthon ha nem ettétek meg az ételt anno '80ban ez már máshogy van" Nem vertek. Igaz, nem is nyervogtam marhaságokon.
2019. dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
megmondanám hogy oké, akkor mától magadra főzöl kicsim, probléma megoldva. Azért itt már én is nagy adag hisztit érzek, gondolom a családodnak már ki van a hócipője a kényeskedéseddel.
2019. dec. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok válogatós, minden ételt megeszek, ha jól van elkészítve.

Ellenben a moslékot, amilyen a pörkölt a ropogós hagymával, én is otthagynám.

2019. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ez miért ekkora tragédia. Senki se szeret mindent.

Én egy különösen válogatós családban nőttem fel, úgyhogy nekem már nem lehetett választásom. De még én se eszek meg mindent. Pl kiszedem a sütiből ha mazsola van benne, a pörköltből meg kiválogatom a zuzát mert gumi állaga van.


Anyukám a fehér kajákat nem eszi meg (tej, sajt, tejszín, tejföl akármi ami fehér). Tesóm meg csak a húst szereti, úgyhogy vega kaják nálunk nem gyakran vannak.


Mégse zavart soha, hogy válogatnak.


Amúgy az tényleg nagyon fura ha ropog a hagyma a pörköltben ilyenről még nem is hallottam. Úgy lehet én se bínám megenni.

2019. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A probléma ott van hogy a kérdező nyervog, de tizenhét éves létére fel sem merül benne hogy magára főzzön hisztizés helyett.
2020. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Jössz itt a 80-as évekkel, de ez amúgy elég újkeletű probléma. Rokongyerekeken vettem észre, hogy brutál módon válogatnak, és amíg kicsik, fényesre van nyalva a seggük, mindent megkapnak, amit kérnek, ahelyett, amit nem hajlandóak megenni. De később már nem ilyen toleránsak a szülők. Nálam is van olyan kaja, amit nem bírok megenni, de ahhoz, hogy ilyen szinten átessen valaki a ló túloldalára, gyerekkorban kellett valamit elcseszniük a szülőknek.
2020. ápr. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%
Az válogat otthon, aki megteheti. Ez egy relatív jómódot jelent. Aki szegény, az nem válogat! A hajléktalan megeszi amit a kukában talál. Az éhség nagy úr! Te egy elkényeztetett kislányka lettél, mert a szüleid baba koromtól azt sem tudták mit adjanak enni a szegény gyereknek, nehogy éhen haljon. Ma már divat a csajok között, hogy laktózérzékeny, stb.A spec. élelmiszereket, csak a tehetősebbek engedhetik meg maguknak. Ez is a kivagyiságot mutatja. Ha az infláció így folytatódik, akkor a te szüleid sem bírják sokáig a te étkezésed finanszírozni.
2022. nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!