Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti engednétek a gyereketek...

Ti engednétek a gyereketek párjának a tegezést? Ha igen mennyi idő után?

Figyelt kérdés
Nálunk általában már első találkozásnál apám kijelenti mindenkinek (59) hogy tegezze nyugodtan. Egyik barátnőmnél viszont az anyja (45) mai napig nem engedi senkinek a tegezést, az egyik lánya barátjának sem akivel már 5 éve együtt van.

2019. dec. 26. 07:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
57%

Engem (49) azonnal letegezett a fiam (16) barátnője (16).

Nekem ez okés, nem okoz gondot. Sőt természetes.

Anyósom 40 volt, én 18 mikor összejöttem a fiával (19). Nem elég, hogy eszébe sem jutott, hogy tegeződjünk, de még anyukának is szólíttatta volna magát.

30 éve vagyok együtt a fiával, 25 éve házas, 2 unoka akik tegezhetik, de én nem.

Az egyetlen dolog amiben fölém tud kerekedni, nyílván ebből nem enged.

2019. dec. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ezt hatalmi harcnak hívják. Akkor van több jelentősége ha a 45 éves anyuka viszont a 20 éves szintén felnőttet nyugodtan tegezi, de visszafelé nem engedi. Ilyenkor kérdés nélkül vissza kell tegezni, nem szabad hagyni, hogy gyerekként kezelje.

Amikor még mondjuk gyerekként 15-16 évesen jöttek össze, akkor is illik felajánlani a tegezést, ha már felnőnek és még mindig együtt vannak.

2019. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
72%
azonnal engedném, családi körben furcsa nekem a tegezés. esetleg csak azt illene magázni aki nyolcvan és a halál között van.
2019. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
33%
11, 18 meg 30 az nem 49.
2019. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%

Ez felfogás kérdése. Én Pl nem szeretem és nem is viselem el ha magáznak.

Van 1 közel 70 éves munkatarsam aki mindenkitől elvarja, hogy tegezze. Viszont ismerek olyan 40est is aki nem szereti ha tegezik és ő sem tegez le senkit.

Magazva is elkuldhetsz az anyámba és tegezve is lehetsz tisztelettudo.

2019. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyszerűen csak szokás kérdése, nem lesz tőle sem jobb, sem rosszabb senki. Apám (52) pl a mai napig magázza nagymamámat (72), pedig soha nem volt köztük semmi ellentét. Oké, azt is hozzá kell tenni, hogy nem vagyunk az az egymáshoz állandóan átjáró, erőszakosan nagy családi programokat szervező család, egymástól függetlenül, önállóan élnek a nagyszülők és a gyerekeik (a szüleim és a nagynénéim), mindenki inkább a saját szüleivel van közelebbi kapcsolatban. Egyszerűen csak a nagymamámban fel sem merült, hogy fel kellene ajánlania a tegeződést apámnak, őt ebben nevelték, még a saját szüleivel is magázódott.
2019. dec. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Derwer ***** válasza:
86%

Szerintem is szokás kérdése.

27évesen jöttem össze a barátnőmmel, a szüleink 45-55 közé estek abban az időben. (4éve)

Az én szüleim egyből tegezést kértek/javasoltak.

A barátnőm szüleit letegeztem ámbár észre kellet venni, hogy az apps ezt nem szereti, másnap már magáztam. Aztán félév után engedte a tegezést. Nekem.

Menyének 5év után engedte, másik vejének a mai napig se.

2019. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy en pl külföldön élek és itt eleve magázódva szólítja meg az ember a másikat. Családon belül is magázza a gyerek egy bizonyos életkor után a szülőt
2019. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
61%

Nyagyon szomorú azt olvasni, hogy aki magáz, az tahó.

Én már nagyon fiatalon is azt kedveltem, ha valaki Önöz (azaz magáz), mert szép, távolságtartó és tisztelettudó.


Kifejezetten utálom, ha valaki alapból letegez, vagy az első találkozáskor kijelenti, hogy per tu.


Ez nem engedély vagy nem engedély kérdése, ha a másik emberre való odafigyelés és annak az elfogadása. Ha az egyik ember a magázás híve, akkor én nem tegezem le, és főleg nem erőltetem rá mindenáron az akaraomat, hogy ez a trendi és ő a bunkó, mert nem fogadja el. ÉN lennék a mnujó, ha nem fogadnám őt el!


Tökmindegy, hogy ki hány éve jár a pasival, ha valaki a magázást kedveliu, akkor hagyd meg neki.

2019. dec. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
70%
Első perctől kezdve tegeződés volt mind a két szülőpár felé, a nagyszülőket viszont magázzuk. Egyikkel sincs probléma, magázva is lehet tiszteletlennek lenni, és tegezve is lehet tisztelni a másikat.
2019. dec. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!