Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudtam, hogy a 14 éves...

Megtudtam, hogy a 14 éves húgom cigizik, elmondjam anyának vagy valahogy vegyem rá őt, hogy elmondja neki?

Figyelt kérdés

Több ember szerint és szerintem se figyel eléggé rá oda anya, nincs rá ideje. 4 éve elváltak a szüleink. És a húgom eléggé befelé forduló lett ettől. Pár hete annyit mondott el anyának és nekem, hogy kipróbálta 13 évesen és hogy nem tetszett neki. Közbe meg már rászokott, amit a szerencsének köszönhetően tudtam meg.

A problémám az, hogy egy jó időre tuti elromlana a húgom és az én kapcsolatom ha elmondom anyának, viszont tudnia kell úgy érzem és a zsebpénzt megvonni hogy ne erre költse. Nem tudom mit tegyek! (Húgom állítása szerint van valami nagyon rossz dolog vele ami miatt cigizik de azt senkinek még nekem sem hajlandó elmondani. Alapból erről is csak én tudok, párszor volt róla szó mindig sírt és sose mondta el.)

18 éves fiú vagyok, én is dohányzom amiről tud minden családtag. Ha ez befolyásolhat valamit.



2019. dec. 27. 11:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Mondd el neki, és kérd meg, hogy ne mondja el neki, hogy tőled tudja. És hagyd abba a bagózást te is, a húgod érdekében is.
2019. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
Mond, bár a te szádból...miközben te is.
2019. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is a "rossz dolgot" kellene kideríteni.

Másodszor hiába lene megvonva a zsebpénze, akkor töled viszi a cigit, vagy mástól kér, vagy esetleg kivesz pénzt anyukátok vagy a te pénztárcádból!

Te hiába próbálsz vele beszélni, mert - elvileg - semmi jogod nincs hozzá, meg ha te is rossz példát mutatsz, akkor jogosan szól be, hogy milyen alapon kritizálod.

A legfontosabb megkeresni az okokat, mert anélkül semmi esély sincs rá. (Meg szerintem ha te abbahagyod, akkor legalább jó példát mutasz neki és a te egészséged is megmarad.)

2019. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Tervezem lerakni a cigit, számomra inkább az az aggasztó, hogy 14 évesen eszembe se jutott volna a dohányzás.

Sok mindenben negatív, és könnyen ideges lesz, kamasz valahol érthető lenne, de akik ismerik felnőttek mindneki szerint baj van vele (komolyabb) anya letudja annyival hogy 'majd kinövi' bármi is furcsa a hugommal kapcsolatban. Szerinte úgyan úgy nevelt minket, szerintem meg én sokkal több figyelmet kaptam.

2019. dec. 27. 11:14
 5/26 anonim ***** válasza:
57%

"jogosan szól be, hogy milyen alapon kritizálod"

Ezzel az erővel szerinted egy dohányzó szülő meg se próbálja arra nevelni a gyerekét, hogy ne dohányozzon?

Minél fiatalabban dohányzik valaki, annál nagyobb kárt okoz a szervezetének, úgyhogy igenis a kérdező is jól teszi, ha lebeszéli a testvérét, akár beszól majd neki, akár nem.

2019. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

"Szerinte úgyan úgy nevelt minket"

Nincs két olyan gyerek, akiket ugyanúgy kell nevelni (főleg, ha az egyik fiú, a másik meg lány).

2019. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Persze, máshogy kellett nevelnie, akkor inkább úgy írom, hogy próbált neki is helyes utat mutatni csak valahogy ő mégse tud ezen végig menni. Mint fentebb említettem, egyéb dolgok miatt már kb két éve nincs elég ideje anyának figyelni rá. Én ennyi idősen nagyobb figyelmet kaptam. És tudom hogy ezért is valahol anya a hibás
2019. dec. 27. 11:23
 8/26 anonim ***** válasza:
8%

Én a helyedben nem szólnék senkinek, hanem leülnék vele beszélgetni nem-e aggasztja valami ami miatt ezt csinálja és nem-e tudnék tenni valamit a szebb környezet megteremtésére, mely azt eredményezi, hogy leszokik a cigiről. Abban az esetben, ha nem tudnám rávenni sehogy, hogy tegye le a bagót akkor nem járnék el semmilyen formában és nem jelezném szülőknek se. Mert most őszintén minek? Van értelme? Úgyis hozzá fog jutni valamilyen formában ha anyukátok elkobozza tőle akkor is. Hidd el, hogy ezzel nem jutsz előrébb ha beköpöd.

Szépen le kell vele ülni beszélgetni és ha sehogy nem sikerül megfűzni, hogy tegye le akkor egészségére, majd talán egyszer megbánja és leteszi magától.

2019. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

A beszélgetést próbáltam, eredménytelenül.

Vegig csak sírt és azt mondta nem mondja el miért cigizik mert ez olyan dolog amit senkinek sem mondd el.

2019. dec. 27. 11:30
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Rá kéne kérdezni konkrétumokkal: terhes vagy? vagdosod magad? stb. A reakcióiból kiderülhet, hogy mi van.
2019. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!