Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert csinaljak ezt a szuleim?...

Miert csinaljak ezt a szuleim? Nem ertem oket, mit csinaljak hogy engedjenek?

Figyelt kérdés
A baratommal fel eve egyutt vagyunk es most lesz a 18.szulinapom es azt kaptam hogy elutazunk 3 éjszakára es a szuleim nem akarjak engedni mert hogy kicsi vagyok..nem ez az elso kapcsolatom es nem hiszem hogy az lennek. Nagyon sokaknak engedik ennyi idősen mar, ok egyebkent is ilyen típusúak es nagy nehezen meg engedtek hogy egyutt aludjak vele de az előző baratommal nem engedtek mikor 16 voltam es hozza nem is mehettem at. Plusz kulfoldre is elmegyunk csak oda ugy hogy az o Anyukaja es baratja is jonni fog szóval nem ketten lennenk. Mi az igazi oka hogy nem akarnak? Nem elköltözni szeretnek hanem csak szulinapomkor vele szeretnek lenni. Es azt hogy mondjam nekik hogy kulfoldre is mennenk?
2019. dec. 9. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Például állj a saját lábadra és költözz el tőlük.
2019. dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hidd el azt tennem ha lenne hova es lenne mibol, most kezdek majd el komolyabb munkát
2019. dec. 9. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
18 évesen felnőtt ember vagy, jogilag független a szüleidtől. nem kell nekik elengedniük téged, azt csinálsz amit akarsz
2019. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Elmész dolgozni és lesz miből


Utolsó: persze! Csak nem az ő lakásukban és nem az ő számlájukra.

2019. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Félnek hogy terhes leszel
2019. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
#4 nem a szülők fizetnék az utazást, a kérdező ajándékba kapta. igazából még spórolna is a szüleinek, mert az alatt a 3 nap alatt nem ők etetnék és nem használna se vizet se áramot otthon.
2019. dec. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy ott lakik , még nem a tulajdonuk.
2019. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
83%

Komolyan az az érett, felnőtt válasz egy 18 éves lány panaszára, hogy dolgozz és költözz el?


Kérdező: szerintem a legjobb, amit tehetsz, az az, hogy az engedékenyebb szülőddel leülsz és beszélgetsz arról, hogy már nem kislány vagy. A barátod pedig komolyan gondolja veled és nem csak a szexre kellesz neki, ha elvisz/nek a családjával ilyen helyekre.

A legjobb mindig a kompromisszum.

2019. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van! A többi hülyeség. Nem lehet hogy csak nagyon féltenek? Veled egyidős a húgom, és én is nagyon nehezen engedném el. ( Velem él meg apukámmal). Így én is nevelgetem. El se tudom képzelni egy szülő mennyire féltheti a gyerekét, jobb esetbe. Majd átérzed te is ha idősebb leszel. És megérted milyen baromi nehéz. Nem rosszat akar a szülő, csak ti mindent tàmadásnak vesztek ilyenkor. :( Sajnálom, hogy nem engednek el remélem megoldódik. És értékeld, hogy van aki félt.
2019. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg itt tartunk, hogy az a legegyszerűbb azt mondani egy alig 18 éves gyereknek (mert attól hogy jogilag felnőtt, lelkileg egyáltalán nem!), hogy költözzön el és dolgozzon? Neki még tanulnia kell és szüksége van a szülei segítségére, könnyű azt mondani, hogy ilyen egyszerű az egész. Egy érettségivel alig találna munkát, amiből fenn tudja tartani saját magát, nemhogy diákmunkákból tanulás mellett... szánalmas kezd lenni ennek az oldalnak a közössége.


Kedves, neked pedig azt javaslom, hogy üljetek le a szüleiddel és a barátoddal és mondjátok el nekik pontról pontra, hogy hova mentek, mi lesz a program, akár a srác szülei is ott lehetnének, legalább is én vagyok olyan kapcsolatban velük, hogy bármikor segítenének hasonló dologban. Adjatok meg elérhetőséget, hogy hol tudnak titeket keresni, ha esetleg nem veszitek fel a telefont, pontos címet, hogy hova mentek és biztosítsátok arról őket, hogy mindig figyelni fogtok a telefonotokra, beszélni fogtok. Igaz, hogy már 18 éves vagy és jogilag oda mész, ahova csak a kedved tartja, de én is, lassan 20 éves egyetemistaként mindig elmondom anyukámnak, hogy hol vagyunk, sokat beszélünk, én is mindig tudom merre jár. Lehet, hogy “dedós”, de legalább mindketten megnyugszunk.

2019. dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!