Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek a 11-12 év...

Elengednétek a 11-12 év körüli lányotokat sulibuliba?

Figyelt kérdés

Engem anya soha nem engedett el anno, és most eszembe jutott.

Kb egy ilyen 9-11 óra között fejeződik be, csak az mehet be, aki az adott suliba jár, és felső tagozatos (11-14 éves korosztály), és a szülők aláírták előtte neki a papírt, hogy van aki hazaviszi a gyereket. A bulin nincs alkohol, sok tanár van, aki figyeli hogy ne is legyen. A buli helyben van, a kisváros pedig biztonságos.


Ti elengednétek a gyereketeket egy ilyenre?

(Én 17 vagyok most ha valakit érdekel, hogy mikoi dologról van szó nálam)


2020. jan. 1. 15:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem engedtek el soha sehova. Sulibuliba elmehettem, de annak nálunk kb. 6-kor vége volt...

Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, ilyen helyre elengedném, és érte mennék.

2020. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pont mostanában jutott eszembe, milyen jók is voltak ezek a kis bulik, pedig már majdnem 10 éve... Szép emlékek ezek, miért fosztanám meg ettől a gyerekeimet? Sosem értettem, mi értelme a nagy szigorúságnak, főleg ilyen helyzetben, ahol nagy a biztonság. A túlzott szigorúságnak az lesz a vége, hogy a gyerek utálni fogja a szüleit, mert megfosztják őt az élményektől, a közösségtől.
2020. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%
Persze! Ha felnőtt felügyelet alatt van és nincs alkohol sem,akkor mi az akadálya? Legalább szerez emlékeket és szórakozik egyet a barátaival.
2020. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

A túlzott szigornak az lesz a vége, hogy majd nem fog eljárni sehova és aztán felnőtt korában ott találja magát, hogy nem tud kapcsolatok kialakítani.

El kell engedni, érezze jól magát, beszélgessen, táncoljon, legyen jóban az osztálytársakkal mert később lehet, hogy ők lesznek a legjobb barátai.

Nekem általános iskolás volt osztálytársam most 29 évesen is a legjobb barátom.

2020. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire figyelnek rájuk, a gyereknek vannak barátai és szeretne menni, miért ne?
2020. jan. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak osztályszinten voltak 5.-8.-ban bulik, de szinte mindenkit engedtek.


Semmi papírmunka nem volt, mindenki gyalog hazament (falu)


18L

2020. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem elég szigorúan fogtak a szülők, de ilyesmire elengedtek anno - persze hoztak-vittek kocsival. Én is elengedném a kölköt, ha tudom, hogy nem balhés a környék / nincsenek a suliban nagyon balhés elemek, és tényleg iskolai a rendezés.
2020. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként fontos tényező az is, hogy rendben van-e a gyerek egészségi állapota. Mert azért vannak olyan betegségek, amikor a szülő okkal nem meri elengedni/nem szeretné hogy a gyerek 9-10-ig valami rendezvényen vegyen részt...

De ez az esetek nagyon kicsi százalékában tényező.


Tehát, ha a gyerek:

-akar menni

-van rendes felügyelet & megbízom a tanárokban

-haza tud jönni, vagy haza tudom hozni a gyereket

-nem beteg (tehát nem kell attól félnem, hogy random rosszullesz)

... akkor nyugodt szívvel elengedném.

2020. jan. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Engem is mindig elengedtek.
2021. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem is elengedtek persze. Barátnőimmel eltáncolgattunk, semmi gond nem volt. Még 9.ben volt ottalvós buli is a suli tornatermében osztályfőnökkel és az is jó élmény volt.
2021. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!