Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnék annak továbbtanu...

Nem szeretnék annak továbbtanulni, amit a szüleim szeretnének. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval. Az a helyzet, hogy jó tanuló vagyok. Idén fogok érettségizni, az elmúlt 3,5 évben végig 5-ös tanuló voltam. A szüleim azt szeretnék, hogy orvosira, vagy a jogra menjek tovább, ellenben velem. Nem érdekel egyik sem. Úgy gondolják, hogy ha már ilyen jó az agyam, használjam ki és menjek egy magasabbfokú egyetemre, majd később sokkal könnyebben meg tudok élni...

Én szívesebben mennék turizmus és vendéglátásra, de Ők meg akarnak akadályozni ebben. Azt hiszik, semmire se fogom vinni azzal a diplomával.

Ti mit tennétek a helyemben?



2020. jan. 2. 14:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
Inkább olyat válassz turizmus helyett ami ér is valamit, ha már nem tetszik az orvosi vagy a jog.
2020. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
Turizmus vendéglátás szarság helyett valami értelmeset találj inkább
2020. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

En elcaesztem az életem.

4 nyelven beszélek, 5 tanuló voltam anyámék azt akarták higy menjek egyetemre jogra, vagy orvosnak.

Vendéglátós lettem.... Nem mondom hogy nem szeretem de csak jobb lenne 1 irodában napi 8 órát ülni mintsem napi 12-14et reggeltől estig szaladgálni és se karácsony se húsvét...

De csináld azt amit szeretnél. Meg el mehetsz később is egyetemre.

2020. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam annak idején, mint te. Egész iskolás éveim alatt kitűnő tanuló voltam, imádtam versenyezni, tanulni, akár hatalmas mennyiségeket is. Én nyelvtanár szerettem volna lenni, mert a francia volt a mindenem (érdekeltek a természettudományos tárgyak is, de ez volt a kiskedvenc). A szüleim úgy céloztak arra, hogy gondoljam ezt át, hogy nézzem meg a megélhetést, hogy valóban ezt szeretném-e csinálni. Ők is úgy érveltek, mint az egyik válaszoló, hogy akinek nagy az affinitása a tanulásra, ne pazarolja el a karrier lehetőségét egy kevésbé megbecsült, túlhajszolt, sokszor monoton munkára. Ezért javasolták, hogy menjek orvosira, nálunk a jog kiesett, mert jogászokból igen sok van, míg orvosból hiány. Mivel én éreztem késztetést, hogy komolyabban tanuljam a biológia-kémiát, így az orvosi mellett döntöttem végül, és igen, 5 évnyi nyelvtagozat után a tetmészettudományisok mellett kellett, hogy meglegyen az az önbizalom, hogy igen, képes vagyok rá. De mondom, éreztem, hogy ezzel is tudnék foglalkozni, azt javaslom, hogy te is ezt tedd, gondold át, hogy (mivel első a bekerülés) a felvételihez, majd később a tanuláshoz szükséges tárgyakkal tudnál-e hosszú távon foglalkozni, illetve hogy igaz, hogy némelyik egyetem nehezebb, de még mindig jobb ott végigvergődni egy értékes diplomáért, mint diploma után évekig állást keresni. Ha egy kicsit biztathatlak ezzel, akkor még hozzáfűzöm azt, hogy életem legjobb döntésének tartom, hogy akkor többéves vívódás után az orvosit választottam. Néha sok, de hihetetlen mennyiségű és hasznos, érdekes tudásra teszel szert, és egy olyan hivatás részesévé válsz, akire mindig szükség van. Akármennyi orvos is legyen egy országban.
2020. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
63%

Szia! Engem csak egy kérdésem lenne. Hogyan küldhetnek a szüleid orvosi vagy jogi egyetemre ha ezen a két szakon teljesen más a felvételei követelmény?


Biológia és kémia/fizika faktos vagy? Ha igen akkor már valószínűleg tavaly, 11.-ben is az voltál és akkor is kiderülhetett volna számodra hogy ez mennyire nem a te világod.

Viszont ha törifaktos vagy, akkor meg evidens hogy jogi egyetemre készülsz.

2020. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
67%

#15

Nagyon aranyos vagy és naiv is. A világ nem így működik sajnos. Lehetsz te akármilyen faktos, ha van egy személy, akit az apja vagy az anyja pénzel, akkor semmi sem számít. De idővel majd te is rájössz.

2020. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

(Egyébként nyelv faktokra járok-> emelt angol és közép német)

2020. jan. 7. 18:57
 18/19 anonim válasza:
100%

Én harmadéves turizmusos vagyok, helyzetem anno hasonló volt, csak nem akartak orvosira/jogaira küldeni. Viszont ha még nem is mondták ki, éreztem, hogy nem tetszik a szüleimnek hogy erre a szakra jelentkezek.. Mi több, be se jelöltem más szakot, annyira biztos voltam. :D


Meglett volna kvázi bármilyen szakra a pontom, ahova jó a töri és matek/angol érettségi -479 ponttal jöttem-, ismerősök körében jól meg is kaptam, amikor ezt megtudták, hogy de hülye vagyok, mehetek volna értelmesebb szakra is.


Nos akkor az én szemszögemből: a szívemre hallgattam és emiatt választottam a turizmust, egyik szak sem fogott meg ezen kívül. Tudtam jól azt, hogy sokan fröcskölik a szakot és valszeg nehezebb az elhelyezkedés ezzel, mint mondjuk egy mérnökinfóval, de valahogy nem állított ez meg. A szak maga az elején nem a legkönnyebb, ugyanazokat a közgázos alapokat kapod, mint egy gazdmenes vagy pénzügy-számviteles. Nem könnyű, de egyáltalán nem lehetetlen teljesíteni ezeket.

Azonban ahol én vagyok - Corvinus -, a 4.félévtől könnyebb és érdekesebb tárgyak jönnek be, így jött az, hogy elkezdtem akkor dolgozni egész sok órában egy héten gyakornokként, suli közben és szünetekben is (iroda, multi, szakterületnek mondanám - közlekedés és turizmus). Ha erre a szakra jössz, ajánlanám hogy dolgozz vagy csinálj valami egyéb hasznos elfoglaltságot egyetem mellett, amivel előnnyel indulhatsz később. :)


Még nem végeztem, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire megy majd az elhelyezkedés már a diploma megszerzése után.

2020. jan. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező ha tényleg van eszed, akkor ne büfészakra menj. Turizmussal kb a feneked is kitörölheted, nem elég hogy semmit se ér, olyan túlképzés van belőle hogy bődület. Utána meg sírnak hogy végzés után nem kapnak a diplomájuknak megfelelő állást. Pincér vagy hotel recepciós lehetsz diploma nélkül is.


Nálunk gimiben a 25 fős osztályból 6an mentek turizmusra. És ez csak egy iskola egy osztálya.

2020. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!