Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem állok még készen egy új...

Nem állok még készen egy új apára, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Édesapám 2 éve hunyt el rákban. Sajnos én és anya is rendesen magunk alá kerültünk. Anya nyugtatót szedett és abban az évben szörnyen festet. Nagyjából 1 éve jött haza azzal, hogy megismerkedett valakivel. Sokszor mesélt róla, és egyre többet. Làtom rajta, hogy jó hatással van rá és hogy szereti őt. A férfival már találkoztam egyszer kétszer de nem nagyon ismerkedtünk. Eléggé zárkozót vagyok, nekem nem elég ennyi idő, hogy megbízak egy idegen emberben. Szilveszterkor elvitte anyát külföldre egy három napos utazásra majd mikor haza jöttek anya közölte velem hogy megkérte a kezét. Túlreagáltam azt az estét tudom, mert amikor elmondták úgy meglepődtem hogy kiesett a kezeimből a villa majd felmentem a szobámba egy kis időt kérve. Nem állok készen arra, hogy valaki apukám helyébe lépjen és nem is akarom. A férfi ráadásul csak úgy jött magyarországra. Más a kulturájuk is. De nem akarom anyának elmondani mert láttom rajta, hogy milyen boldog. Ilyen helyzetben mit tegyek?

16/l


2020. jan. 4. 14:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%
Ha orosz, az nem annyira más kultúra. Nem muszlim, ahol a nőknek a férfi parancsol. Viszont ott durván iszik majd' minden férfi, és sokan verik részegen a nőket. Remélem, anyád jövendő férje nem fog piálni.
2020. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%

Ha orosz, azért az közel sem akkora probléma, mintha nigériai lenne.

Nyugodj meg, anyádék dolga a többi.


Amúgy te mit szólnál, ha anyád is beleszólna, hogy te kivel jársz éppen??

2020. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A gyászmunkával fogalmam sincs hogyan állok. Nem beszélek erről már senkivel, de nem akarom elfelejteni. Például a régi ruhái most nállam vannak, még mindig megterítem az ő helyét is és hasonlók. De már jobban vagyok azóta azt hiszem.
2020. jan. 4. 15:22
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Egy kicsit megkönnyebbültünk, hogy orosz. Reméljük kedves és megértő lesz veletek. Édesapádért részvétem, de Ő örökre az édesapád, nem történt csere.
2020. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
Ne a külsőségekben játszd meg a gyászt, szabadulj meg a ruháktól és nem kell teríteni az asztalnál annak, aki nincs ott. Hisztérikusan hergeled magad, engedd el azt, aki meghalt. Anyád új férje nem lesz az apád, de a viszonyotok nagyban függ tőled, hogy mennyire vagy képes normálisan élni az életet.
2020. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem szólok bele hogy kivel jár. Meg sem merem neki említeni, hogy nekem ez még gyors pont azért mert ez az ő dolga csak nekem tényleg furcsa hogy egy "idegen" Férfi mászkál a lakásban és ő jön ki reggelente a szobából ahonnan régen még az édesapám.
2020. jan. 4. 15:28
 17/20 anonim ***** válasza:
97%
Megértelek, de ha szereted az édesanyádat, akkor vágj jó képet a döntésükhöz. Ha nem rontod el, akkor neki ez élete egyik legszebb időszaka lehet.
2020. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%

beszélj anyukáddal mindképpen

öszintén mond el azt amit itt leirtál nekünk

ha nem beszélitek meg akkor rosszabb is lehet a helyzet

2020. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem igazan értem mi a problémád. Nincs új apáról szó. Anyád párja, nem lesz a büdös életben sem az apad. Te hamarosan kirepulsz. N3 legyel egoista
2020. jan. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
65%

Tudom most rosszul hangzik de lehet anyagilag is jobban kijohettek majd.

En is igy voltam mikor anyamnak uj pasija lett. Elso perctol nem kedveltem de baratnom segitett tullepni ebben. O nem az apukad lesz. Ot nem lehet potolni. Aki most jott ferfi lehet egy barat aki meg tamogathat is. Nekem o vett rengeteg ruhat es muszaki cikket

2020. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!