Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti adtok haza pénzt ha már...

Ti adtok haza pénzt ha már van munkátok?

Figyelt kérdés

Mennyit szoktatok haza adni, ha egyáltalán adtok? Nem igazán értem ezt a bele adás dolgot, mert ennyi erővel lakó társsal is össze költözhetsz és ott meg van a "presztizs", hogy már nem a szülőkkel élsz. Kivéve ha saját lakás részed van, ahova anyád apád nem járkál be, mert akkor még oké.

Én max 10.000 -et adnék de azt is jelképesen.



#Beleadás
2020. jan. 5. 20:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom anyukád is max csak a családi pótlékot költötte rád,de azt is jelképesen. Én biztos adnék,mert bőven elég a szülőnek a gyerek nagykorúságáig sok mindenről lemondani. Mert sajnos nem mindenki csöppen bele abba,hogy csak kivegye a zsebéből a milliókat. Van,ahol a szülőknek meg kell gondolni,minden fillért. És mennyivel könnyebb a szülőnek,ha a gyerek segít a rezsibe.
2020. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
71%

Ha munka közben otthon laknék akkor, bevásárolnék mikor mi kell. Szüleim pénzt nem fogadnának el, mert ezzel is támogatnának, hogy több maradjon a zsebembe és hamarabb tudjak lépni.

Ha nem otthon laknék és rosszabbul keresnék mint ők akkor nem fogadnának el pénzt nyílván.

Ha jobban keresnék mint ők akkor se fogadnának el pénzt. De akkor annyit tudnék csinálni, ha adni akarnék haza valamit, hogy veszek pár hasznosabb drágább tárgyat amit szeretnének, de maguknak nem vennék meg. Így meg szülinap, névnap, karácsony.

2020. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
79%
KB 40-et adj. Az reális. Kaja, pia, teljes ellátás. Ha jó a viszonyod a szüleiddel. Ha nem, akkor költözz.
2020. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. ! Aki nem baromságot kommentelt annak pontot adtam
2020. jan. 5. 23:41
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Én havi 50et adok, plusz ha kell a boltból valami és útba esik nekem, nem engedem hogy kifizessék. Még így is harmadából kijövök mintha albérletben élnék.
2020. jan. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Metionin ***** válasza:
67%
Dolgozó felnőtt után már nem járnak juttatások, a kiadások meg megmaradnak, ami főleg a rezsi meg a kaja. Ezekbe szerintem tök normális ha beszáll az ember vagy legalábbis felajánlja. Ennél többet elkérni a szülő részéről pofátlanság mert ha elköltözne a gyerek, sem adnák ki a szobáját albérletbe. Elég sok durva dolgot hallottam csoporttársaktól hogy kit mennyivel húz le / akar lehúzni a szülő miután keresete lett, gyakran jobban jött ki az illető egy albérlettel. Meg ez ugye a családi viszonyoktól is függ, én akkor sem laknék a szüleimmel önként ha nem 120 km-re laknának és ha nem kérnének semmit. Egyszerűen nem tudunk együtt élni, alig vártam hogy lelépjek. Btw amikor egyetemista voltam és úgy volt hogy egy nyárra nem sikerült megkapnom a nyári kolit, közölték hogy havi 20-ért maradhatok a házban, ahol még egy külön szobám sem volt soha, mivel elmúltam 18 és nem kötelesek nekem lakhatást biztosítani (amúgy de, mert nappalin tanultam csak nem mentem bele a vitába, inkább kivettem egy szobát arra a 2 hónapra havi fix 20-ért).
2020. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk nem szokás hazaadni pénzt, szóval semennyit
2020. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom akkor enni is csak jelképesen ennél, fürdeni és áramot használni is csak úgy ugye? Nekem pofám nem lenne dolgozó emberként a szüleimen élősködni. Havi 30 a minimum de még legalább ennyi amibe kerülsz havonta.
2020. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%
Amugy nem tudom miert ilyen fontos dolog hazaadni penzt, kb csak itt gyk-n hallok ilyeneket, a kornyezetemben senki sem igy csinalja
2020. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó, szerinted a szüleidnek ingyen adják az ételt a boltban, és rezsit se kell fizetniük? Szánalmas hogy elvileg felnőtt, dolgozó emberek eltartatják magukat és ezt még természetesnek is veszik. Miért fontos? Gondolom te is ingyen dolgozol igaz? Hiszen miért is fontos neked fizetést adni?
2020. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!