Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családon belüli erőszak vagy...

Családon belüli erőszak vagy kiskorú veszélyeztetése, ha valaki a 6 és 9 éves gyerekeit kb. ötezer km-en át buszoztatja?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam az utazási oldalon, és elképedtem, hogy mennyire felelőtlen anyák vannak.

(A többi utastársról már nem is beszélve, akiknek -valószínűleg- a gyerekek üvöltése, sírása megadja majd az "alaphangulatot" a 2x2 napos oda-vissza úton.)

https://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__europa__10256503-skoc..



#kiskorú #veszélyeztetése
2020. jan. 9. 17:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%
Egyik sem.
2020. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

Na nemár, hogy két ekkora gyerek "nem alkalmas" buszos túrákra... :D

Amíg több pénzünk volt nyaralásra, bejártuk az országot. Sokat ültem buszban/autóban. Túléltem.


Mondjuk én kifejezetten szeretem nézni a "tájat", amikor utazom, egy bkv-s járaton is el tudok bambulni (nyilván nem a metrón).

2020. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
18%
SOK helyen, ennyi idősen már dolgoznak a gyerekek.
2020. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
18%

Egyik sem.

De ezen az oldalon ne várj normális választ, mert tele van ősanyákkal, akik habzó szájjal ugranak a torkodnak, ha rosszat mersz mondani a kölykökre. Szerintük kb. rohadjál meg, amiért szeretnél élvezni egy körutazást anélkül, hogy a hisztit meg a visítást kellene hallgatnod.

2020. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
93%
70% Nincsen gyerekem és nem is lesz. További jó habzó szájú ősanyázást...
2020. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%

Egy 9 és egy 6 éves gyerek ugyan miért ne lenne alkalmas, ha jól nevelt? Ha nem az, akkor meg felnőttként sem lesz. Hadd ne mondjam, hány kekeckedő, zenét füles nélkül hallgató, terpeszkedő, székrugdosó utassal találkoztam már, akik nem voltak gyerekek.

És én sem vagyok ősanya, sőt a csecsemőmentes repülő, busz stb járatokat én is bevezetném, nem tartom fairnek, hogy egy babához alkalmazkodjon adott esetben 50-200 ember (na ezért most lehet irgalmatlanul lepontozni). De ismétlem, a 6 és a 9 éves egyáltalán nem ugyanaz a kategória. Egy kisbaba nem tudja abbahagyni a “hisztit”, míg erre a korosztályra már rá lehet szólni, hogy csendben legyen.

2020. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
94%
"Oké. Tehát szerintetek teljesen normális, kisgyerekeket elvinni 5ezer km-es útra, hogy élvezzék az utazást meg a skót tájakat?!" Igen.Normális hogy a szülő elviszi a gyerekét magával ha már van ilyen csodás lehetőségük.
2020. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
94%

Nem az.


Az hogy normalis-e busszal Skociaba utazni es magunkkal vinni a 6 es 9 evest, ez meg csaladfuggo. Van aki azt ye tartja normalisnak, ha egy anyuka babakocsival felszall a 7-es buszra Pesten, mert miert nem megy autoval, akkor nem foglalna a helyet a tomegkozlekedesen. Mas meg vegyes hazassagban el es mar x alig par honapos, hetes babaval nekivag 10-12 oras repuloutnak, hogy hazavigye megmutatni a rokonsagnak.


Ha valaki rendszeresen utazik, es szeret utazni es erre szocializalja a sajat gyerekeit is, ami alatt azt ertem, hogy hozzaszoktatta, ranevelte arra, hogy hogyna lehet kibirni 5, majd 55 percet, 2-3 orat vagy akar egy ejszakat autoban, buszon vagy vonaton vagy repulon, akkor nem lehet ebbol gondja.

Persze, ha kisgyerek meg nem utazott sose buszon es az anyjanak/apjanak esze nincs, hogy felkeszitse es felkeszuljon egy iylen utra (nyakparna, fejhallgatos jol feltoltott tablet, szinezi, minitarsas, ragcsa, innivalo, ko-papir-ollo es egyeb hangtalanul is jatszhato jatekok), akkor igen az kinszenvedes lesz vagy lehet a gyerekekek es az utitarsaknak is.


Sajnos a 200-100 km-es tavokra az IC kocsikba beszabadulnak a jol.nevelt kiskoruak hahaha 30 vagy 20-on evesek, akik hangosan fules nelkul hallgatjak a tuctuc zeneiket, uvoltve intezik a tudomanyos folyoiratba leadott cikkukrol a telefonos ertekezest es igy tovabb. Errol niert nem teszel ki kerdest, hogy ez allatkinzas-e? Vagy a tobbi utastars veszelyeztetese? Egyszer szoltam majdnem megvertek :D.

2020. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Rokonlátogatóba voltunk Angliába két éve.

Ekkor voltak a lányaim 3 és 7 évesek.

Visszafelé lekéstük a repülőt, nem volt hely a következő nyolc napban egyetlen repülőn se.

Busszal jöttünk.

Én konkrétan rettegtem, hogy mi lesz, hogy bírják majd.

Imádták! Rajzoltak, kártyáztunk, mesét néztek (szigorúan fülessel), simán aludtak.

2020. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.

Fizess be olyan csoportos útra, ahol csak nyugdíjasok utaznak, unoka nélkül. Ezt kikötheted, hogy csak olyan csoportot keressenek neked.

Másutt, ha magámba utazol, repülőn, vonaton nem kötheted ki.

2020. jan. 10. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!